Czytaj więcej:
Anegdoty z naszej floty okładka

Średnia Ocena:Anegdoty z naszej floty

"Życie towarzyskie na statku handlowym czy rybackim, na żaglowcu albo okręcie wojennym toczy się zwykle w mesie - jadalni w porze posiłków i świetlicy pomiędzy posiłkami. Tu dyskutuje się o wielkiej polityce międzynarodowej i lokalnych sprawach macierzystych portów, na gorąco ocenia się ostatnie mecze szczecińskiej Pościgu i gdańskiej Lechii, czyta czasopisma i ogląda - jeśli to tylko możliwe - telewizję. Tu również, wspomina się pierwsze statki i pierwsze rejsy, pierwszych bosmanów i pierwszych kapitanów, pierwsze obce porty i pierwsze palmy jakie zobaczyło się w życiu, a także zwierzątka i ptaki jakie zadomowiły się na pływających jednostkach i nieustanny się pupilami załóg. Tu wreszcie opowiada się dowcipy, dykteryjki, anegdoty, zamierzchłe i nowe sytuacje i zdarzenia ze śmieszną na ogół pointą. Wielokrotnie pływając na statkach z biało-czerwoną banderą, zebrałem w swych zapiskach kilkaset różnorakich opowieści-anegdot »z życia« wziętych. Niektóre opowiadałem znajomym i przyjaciołom, inne publikowałem w gazetach i czasopismach. Ich znakomite przyjęcie i sugestie uratowania tych interesujących treści od zapomnienia spowodowały, że dokonałem niełatwego wyboru tych mikropowieści. Tak powstał zestaw pt. »Anegdoty z naszej floty«".                 Henryk Mąka

Szczegóły
Tytuł Anegdoty z naszej floty
Autor: Mąka Henryk
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Anegdoty z naszej floty pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Anegdoty z naszej floty Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Anegdoty z naszej floty PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • rabanxx

    Jako syn marynarza zawsze uwielbiałem opowieści taty o morzy. Anegdoty są zestawem historyjek, opowieści o morzu, ludziach którzy tworzyli historię polskiej marynarki. Pojawiają się ludzie, którzy w obecnych czasach zostają zapominani przez nowe pokolenie (lub w ogóle nie znani). Książka ebook jest podobna do historii pana Henryka Dyjety pod podobnym tytułem. Dla ludzi związanych z morzem to pozycja obowiązkowa (podobnie jak książki Kapitana Olgierda Borchardta). Dla ludzi "z lądu" interesująca historia tłumacząca np dlaczego marynarze maja szerokie nogawki. Polecam.

  • Marta Zagrajek

    Los marynarza to nie tylko rum i gorące kobiety. To przede wszystkim ciężka praca, która obfituje w te pierwsze czynniki, racząc tymi drugimi trochę rzadziej. Najczęściej skupiamy się na tych radosnych stronach ich pracy, pomijając zupełnie te mroczniejsze i straszniejsze aspekty, ponieważ przecież ten kto nie boi się morza jest bezbrzeżnym głupcem. Potężne, bezlitosne i równie śmierciośne jak inne żywioły, niedoceniane przez przyszłych topielców, obdarzane czcią przez marynarzy. Posłuchajcie ich opowieści z mesy. „Morze jest teatrem, w którym scenografię tworzy wiatr i woda” W. SzekspirW „Anegdotach z naszej floty” znajdziecie całą masę ślicznych opowieści, którymi dzielą się pomiędzy sobą morscy druhowie. Dowiecie się co to jest biskup morski, jak konnica może zdobyć okręt, a także jak zareagował kapitan pewnego statku, gdy dostał łatkę „tuman idiot!”. W przezabawny sposób poznacie historię polskiej żeglugi od kuchni (dosłownie!). Twórca rozpisał dużo barwnych historii, przy których można się niesamowicie uśmiać i które warto sobie zapamiętać, żeby móc opowiedzieć dalej – szkoda, żeby taka wartość literacka została zapomniana.Więcej na zukoteka.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!