Czytaj więcej:
Ariadna okładka

Średnia Ocena:Ariadna

Kobiety. Córki. Siostry. Zdrajczynie. Zdradzone. Kochanki. Matki. Ariadna i Fedra, kreteńskie księżniczki i córki króla Minosa, dorastają w pałacu, słysząc krzyki mieszkającego w labiryncie Minotaura. Budzący grozę stwór jest największym wstydem, lecz również symbolem siły bezlitosnego władcy. Brat Ariadny żywi się ludzkim mięsem i krwią. By zaspokoić apetyt bestii, Minos podbił Ateny i zażądał od miasta corocznej daniny z siedmiu młodzieńców i siedmiu dziewic. Pewnego razu, na statku z krwawym okupem przybywa Tezeusz – ateński książę, który ma wraz z innymi zostać złożony w ofierze. Czarujący młodzieniec dynamicznie zdobywa serce Ariadny. Zakochana księżniczka za wszelką cenę pragnie pomóc Tezeuszowi pokonać potwora. Wie jednak, że oznacza to zdradę swojej rodziny i może zwrócić na nią uwagę zmiennych i nieprzewidywalnych bogów. Ariadna słyszała aż nazbyt dużo opowieści o kobietach ukaranych przez wszechwładnych za czyny facetów – jest jednak zbyt zakochana i zdeterminowana, by myśleć o konsekwencjach. Czy jej pragnienie zmiany i decyzja, by pomóc Tezeuszowie zapewni jej szczęście? Czy będzie musiała poświęcić siebie, by zaspokoić ambicje kochanka? "Ze świeżością i błyskotliwością Saint ożywia starożytne mity, wciągając czytelników w trudny świat szczęśliwych zakończeń." Yangsze Choo, autorka bestsellerów z list “New York Timesa” "Jennifer Saint nadaje nowe życie zapomnianym dziewczynom greckiej mitologii. Tworzy powieść, która jest zarówno niesamowicie absorbująca, jak i pełna emocji. " Katie Lowe, autorka "The Furies" "W świecie rządzonym przez wybuchowych i drażliwych bogów, Ariadna świeci niczym latarnia pełna kobiecej siły i odwagi – czyniąc z tej historii opowieść, której nie da się zapomnieć." Culturefly Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Ariadna
Autor: Jennifer Saint
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ariadna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ariadna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ariadna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Oliwia

  "Ariadna" Jennifer Saint to porywający i pobudzający wyobraźnię retelling typowego greckiego mitu. Opowieść stanowi świeże spojrzenie na postać Ariadny, córki króla Minosa z Krety, która słynna jest z tego, że pomogła Tezeuszowi poruszać się po labiryncie, by pokonać Minotaura. W tej odsłony Ariadna przedstawiona jest jako złożona, wielowymiarowa bohaterka, która zmaga się z lojalnością względem rodziny, miłością do Tezeusza i swoimi pragnieniami. Styl pisania Saint jest cudownie liryczny i ożywiający starożytny świat w żywych szczegółach. Mistrzowsko splata mityczne fragmenty opowieści z psychologicznymi i emocjonalnymi zmaganiami bohaterów, tworząc bogaty obraz, który wciąga czytelnika od pierwszej strony. Tematy lojalności, miłości, zdrady i konsekwencji dokonywanych wyborów są dogłębnie zbadane, co czyni "Ariadnę" dającą do myślenia lekturą dla każdego, kto interesuje się mitologią klasyczną. Jednym z najbardziej imponujących aspektów książki jest to, jak Saint nadaje Ariadnie charakter i silne poczucie swojej wartości. Nie chce być tylko biernym uczestnikiem wydarzeń, które rozgrywają się wokół niej, a zamiast tego dokonuje odważnych, czasem kontrowersyjnych, wyborów, które ostatecznie kształtują jej swoje przeznaczenie. To sprawia, że portret postaci jest o dużo bardziej przekonujący i wzmacniający, a także stanowi mile widziane odejście od tradycyjnych przedstawień dziewczyn w typowych mitach. "Ariadna" jest fantastycznym retellingiem ponadczasowej historii, która pozostawi na czytelnikach niezatarte wrażenie. Niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem typowej mitologii, czy po prostu lubisz cudownie napisaną fikcję, tej powieści nie można przegapić. No i ta okładka - piękna!

 • Anna Sługocka

  Lubicie mitologię? Ja zawsze chętnie zagłębiłam się w zawiłe wierzenia o bogach, ich poczynaniach i zawiłościach ich uczuć. #mitotezeuszu jest jednym z bardziej lubianych przeze mnie. Nie mogłam się więc oprzeć, by spojrzeć na niego oczami Ariadny. I pokusa ta okazała się być bardzo owocna w skutkach. #ariadna od @wydawnictwomuza to genialne dzieło oparte na mitologii, jednak stawiające głównie na kobiecą stronę tych historii. Ariadna i Fedra dorastają otoczone konsekwencjami złości bogów. Ich upór i dobroć, szczególnie Ariadny, pomagają Tezeuszowi pokonać Minotaura i wyzwolić Ateny. To jednak dopiero początek. To lektura pełna emocji. Emocji nierzadko sprzecznych. Jest też pełna niezrozumienia, niesprawiedliwości, zazdrości i zemsty. Potyczka tytułowej bohaterki o sprawiedliwość jest wręcz heroiczna. Lęk przed zemstą bogów, próba zaufania po olbrzymim rozczarowaniu, miłość pełna szczęścia i ponowne rozczarowanie. Wszystko to w otoczce miłości macierzyńskiej, siostrzanej i dziecięcej. To książka ebook pełna różnego rodzaju miłości. Przemiany Ariadny w każdej z czterech części idealnie się ze sobą zgrywają. Cała fabuła oparta o krzywdy kobiet, które cierpią przez niewłaściwe zachowania facetów przyprawiają o gęsią skórkę. Dzieje Aridany sprawiłay, że łza potoczyła się po moim policzku. Podobnie jak dzieje Fedry - bohaterki niby w tle, jednak równie ważnej w całym biegu wydarzeń. Dla fanów emocji i mitologii jest po pozycja obowiązkowa. Ukazuje nie tylko słynne mity w nowej, świeżej odsłonie, lecz też wagę poświęcenia, zaufania i zdrady. Szykujcie się na ogromy emocjonalny wir.

 • Martyna

  Kochani lubicie mitologiczne wątki w książkach? ⚜️⚜️⚜️ ,,Kiedyś pokochałam go za jego wrażliwość. Sądziłam, że jest inny, zarówno od pozostałych bogów, jak i śmiertelników. Teraz jednak najbardziej niepokoiła mnie jego rozpacz. Wiedziałam bowiem jedno: bóg, który cierpi, jest niebezpieczny”. „Ariadna” autorstwa Jennifer Saint to nic innego jak idealny retelling słynnego wszystkim mitu o Tezeuszu. ⚜️Osobiście uwielbiam mitologiczne wtrącenia, opowiastki i tego typu historie dlatego do tej lektury zabrałam się z dużym entuzjazmem. ⚜️Całe szczęście nie zawiodłam się 💙. Ta książka ebook spełniła wszystkie moje oczekiwania. ⚜️Była nietypowa, pouczająca i intrygującą. ⚜️Jest to doskonała pozycja dla wielbicieli historii Starożytnej Grecji jednak nie tylko😉. ⚜️Autorka tak skonstruowała fabułę, by w pierwszej części przypomnieć nieco czytelnikom mit o Tezeuszu. ⚜️Dalej jednak rozszerza historię tak, iż nie sposób się od niej oderwać. Bawi, się tym mitem. Opowiada, go z perspektywy dziewczyny pokazując nam to, czego na pierwszy rzut oka nie można dostrzec. ⚜️Uwielbiam to, ile emocji, prawd i przesłań niosą ze sobą podobne opowieści. ⚜️Jednak podoba mi się równie to, jak autorka przedstawia dziewczyny w tym rządzonym przez okrutnych i silnych facetów świecie. ⚜️Uważam, że była to naprawdę idealna interpretacja tego konkretnego mitu. ⚜️Pochłonęłam tę książkę w jeden dzień i uznaję ten czas za naprawdę mile spędzony. Mogę więc z czystym sercem polecić wam tę lekturę💙🖤. ✔️Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza💙.

 • Barbara

  Potrzebujecie może energetyzującej, urzekającej a zarazem odkrywczej i lirycznej opowieści...?!🔱 Mnie była właśnie niezbędna ta książka. Jestem pod olbrzymim wrażeniem. Cudownie napisana i wciągająca opowieść. Pełna różnorakich emocji. Emanująca niesamowitymi kobiecymi postaciami. Jest to odkryty na nowo mit o Tezeuszu. Lecz pisany z perspektywy dziewczyny - Ariadny😊 Autorka oddała głos kobiecie. Uwielbiam ten motyw w literaturze. To tak jakby dać nowe życie zapomnianym dziewczynom greckiej mitologii. Ariadna jawi się w powieści jako silna, twardo stąpającą po ziemi młoda kobieta. Lecz czuje również lęk przed ojcem i wszechmocnymi bogami. Zakochuje się we wrogu. Chce być lojalna względem rodziny, lecz serce dyktuje jej co innego. Postanawia pomóc Tezeuszowi rozprawić się z Minotaurem. Pamiętacie ten mit ze szkoły?🔱 Wiecie, że Ariadna miała siostrę Fedrę i w jakich okolicznościach na świat przyszedł jej brat Minotaur...? Jeśli nie do końca kojarzycie, jak potoczyły się dzieje jego bohaterów, to retteling Jennifer Saint jest dla Was strzałem w 10! Czy determinacja i miłość okażą się dobrym doradcą? Czy pragnienie zmiany i decyzja, by pomóc Tezeuszowi zapewnią kobiecie szczęście? Czy będzie musiała poświęcić siebie, by zaspokoić ambicje kochanka? Czytajcie śmiało, na pewno będzie to ta z historii, o której na długo nie da się zapomnieć!

 • cierpliwa

  Książka ebook szczególnie skupiała się na kobietach z mitologii greckiej, ukazuje jak były uciszane i wystawiane na drugi plan a także to jak musiały walczyć o własne miejsce w społeczeństwie. Cudowna złożoność narracji z głęboko zarysowanymi postaciami wciąga i jest to doskonała lektury dla fanom mitologii. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!