Czytaj więcej:
Bazyliszek okładka

Średnia Ocena:Bazyliszek

Graham Masterton w spowitym grozą Krakowie. Mroczny horror, w którym mistrz gatunku mierzy się ze starą legendą. Nathan Underhill jest kryptozoologiem, pracującym ponad pozyskaniem materiału do badań ponad komórkami macierzystymi, co ma pomóc w leczeniu chorób, względem których medycyna była dotychczas bezradna. Niestety, jego aktualny projekt badawczy okazuje się porażką. Wraz z żoną, Grace, dokonują wkrótce odkrycia, iż komuś udało się ożywić jedną z zagadkowych istot – bazyliszka. Tą osobą jest lekar Zauber, który jednak zamiast nauki, do osiągnięcia celów wykorzystuje alchemię i czarną magię. Kiedy po potyczce z bazyliszkiem Grace zapada w śpiączkę, a lekar Zauber znika bez śladu, Underhillowi przybywa na pomoc młoda dziennikarka. Razem udają się do Krakowa, gdzie podobno ukrywa się szalony doktor. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a po piętach depcze im przerażająca bestia, która zdolna jest zabijać samym spojrzeniem.

Szczegóły
Tytuł Bazyliszek
Autor: Masterton Graham
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bazyliszek pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bazyliszek Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bazyliszek PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • katooola

    Co powiedzielibyście na wskrzeszenie mitycznego stworzenia słynnego ze starych legend? Wyobrażacie to sobie? Masterton przekuł ową fantazję w intrygującą i wciągającą historię. Kryptozoolog Nathan od lat próbuje stworzyć gryfa, żeby móc dzięki jego komórkom leczyć choroby, względem których medycyna jest bezsilna. Niestety lata jego badań okazują się klapą, gdy ostatni gryf wykluł się zgniły. W międzyczasie małżonka bohatera, Grace odkrywa dziwne zdarzenia jakie zaszły w domu spokojnej starości. Wszelkie tropy wskazują na udaną próbę ożywienia bazyliszka. Czy Nathanowi uda się rozgryźć mroczną zagadkę? Pomysł na fabułę jest świetny, akcja biegnie wartko i to tak, że ani się obejrzałam, a przewracałam ostatnią stronę. Wyjątkowo lekkie pióro Mastertona sprawia, że "Bazyliszek" jest idealny na kilka godzin czystej rozrywki. Cała historia ma klimat. Szalony doktorek, ohydne eksperymenty, średniowieczna alchemia, zdolności parapsychiczne i kryptozoologia. Sam obraz tytułowego bazyliszka może wywołać dreszczyk grozy. Książka ebook pokazuje, że zabawa w Boga niesie ze sobą odpowiedzialność, a jej konsekwencji nie da się przewidzieć. Stawia zapytania kiedy zostaje przekroczona granica w ohydnych eksperymentach naukowych? Goniąc za sławą, marząc o prestiżu, babrając się w eksperymentach naukowych o wątpliwej moralności prosto utracić poczucie niezła i zła. To momentami absurdalna historia, lecz czytana w celach rozrywkowych sprawi frajdę. Na nadchodzące ponure, jesienne wieczory sprawdzi się idealnie. Zalecam tym, co lubią historie o legendarnych istotach i szalonych badaniach naukowych. Bawiłam się przy niej świetnie. Plusik za polskie akcenty. Z przyjemnością sięgnę po kontynuację 😁

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!