Czytaj więcej:
Białoruś dla początkujących okładka

Średnia Ocena:Białoruś dla początkujących

Co wiemy dzisiaj na temat Białorusi? Może tyle, że nieprzerwanie od kilkunastu lat rządzi nią twardą ręką Aleksander Łukaszenko. A przecież to właśnie tam urodzili się: Eliza Orzeszkowa, Stefan Batory, Tadeusz Kościuszko, Maria Rodziewiczówna, Andrzej Bobola a także Ryszard Kapuściński. Grodno na Białorusi podobnie jak Wilno na Litwie, czy Lwów na Ukrainie zawsze było uważane za ośrodek polskości na kresach. Nieśwież był rodową posiadłością Radziwiłłów. Ogromne połacie dzisiejszej Białorusi należały do Sanguszków czy Sapiechów.Igor Sokołowski, rocznik 1989, reporter i podróżnik „od zawsze” fascynuje się Białorusią. Odwiedza ten kraj, poznaje ludzi, odkrywa zabytki, uczy się jakim ten kraj jest dzisiaj.Swoje doświadczenia zawarł w fascynującej książce pdf Białoruś dla początkujących.Białoruś dla początkujących to zestaw reportaży, który prezentuje sąsiada Polski taki, jaki jest naprawdę. Kolorowy, pełen kontrastów, dziwny, lecz jednocześnie swojski. A przez to niezmiernie ciekawy. Białoruś dla początkujących nie jest przewodnikiem, lecz Twórca ma nadzieję, że po przeczytaniu tej książki Czytelnik zapragnie pojechać na Białoruś i poznać lepiej ten kraj. My czujemy się Białorusinami, kochamy ten kraj, jaki by nie był. Lecz niechęci do innych na pewno w nas nie ma. To tak jakby nie lubić części siebie. Ponieważ szczerze mówiąc, to kto tu ma czystą, białoruską krew. W ogóle co to znaczy mieć białoruską krew? To prawdopodobnie mieć właśnie rusko-polsko-ukraińską. Tu każdy ma jakieś korzenie z innej części, lecz to ani chwalić się tym, ani się tego wstydzić, zwyczajne tutaj.Wypowiedź jednej z postaci omówionych w Białorusi dla początkujących.

Szczegóły
Tytuł Białoruś dla początkujących
Autor: Sokołowski Igor
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mg
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Białoruś dla początkujących pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Białoruś dla początkujących Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Białoruś dla początkujących PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • marek.grzybek

  Zdecydowanie nie zalecam tej lektury. W szczególności osobom, które chcą poznać prawdziwą Białoruś. Mam wrażenie, że wszystkie te pozytywne opinie wystawiły osoby, który nigdy nie miały jakiegokolwiek kontaktu z tym jakże ciekawym krajem. Ja za książkę zabrałem się, będąc już od dwóch tygodni na Białorusi i z każdym epizodem byłem coraz bardziej rozczarowany. Niestety po połowie już sobie odpuściłem. Twórca od samego początku spogląda na Białoruś jak i również jej obywateli z góry, co rusz wyśmiewa zacofanie kraju, co jest całkowitą nieprawdą i kłamstwem. Być może tak było 10-20 lat temu, lecz teraz miasta typu Grodno, Brześć, czy Mińsk zaczynają dorównywać polskim miastom, a jeśli ktoś nie wierzy, niech poszuka w internecie i zobaczy zdjęcia. W każdym rozdziale twórca nie może się powstrzymać, aby przynajmniej raz nie wyśmiać, jak to dużo Ład jeździ po drogach. W 2017 roku w ciągu niemal miesiąca podróżowanie po państwie spotkałem co najwyżej 10 takich starych pojazdów, reszta nie odstępuje temu co spotykamy na polskich drogach. Ego autora sięga sufitu do tego stopnia, że momentami zastanawiałem się, czy książka ebook jest o Białorusi, czy o tym jakie to szczęście ma autor, że wszyscy oprowadzają go po fabrykach, zakładach, czy również zabytkach (fragmenty te rzadko były merytoryczne i nie opisywały danych miejsc albo robiły to w minimalnym stopniu). Jestem pewny, że każdy po przeczytaniu tej pozycji będzie mieć zupełnie mylny i niesprawiedliwy obraz Białorusi. Jeszcze raz nie polecam, książka ebook zdecydowanie nieaktualna i nieprawdziwa!

 • Ada Empik

  Dzięki tej książce pdf już wiem, że Białoruś znajdzie się na liście krajów, które warto odwiedzić. Z opowieści Pana Igora wynika, że to kraj, w którym jest pełno sprzeczności, niezłych ludzi i przepysznego jedzenia (bardzo uprościłam, nie wspominając np. pięknej przyrody!). Zalecam lekturę, przybliża życie u Naszego wschodniego sąsiada.

 • Andrzej Bąk

  Nie byłem nigdy na Białorusi, Jestem w trakcie czytania książki i już prawdopodobnie nie musze tam jechać. Twórca tak cudownie i interesująco omawia własne podróże, że odnoszę wrażenie jak bym podróżował z panem Igorem po Błotach Olmańskich, oglądał w rezerwacie w Kamieniukach żywe żubry a także te wypchane watą manekiny w muzeum, rozkoszował się dranikami i popijał kwas chlebowy. I z przyjemnością porozmawiałbym z Mikołajem Tarasiukiem (moim rówieśnikiem). Mój brat stryjeczny narodził się w Pińsku, mieszkał w okresie okupacji w Skarżysku ( na Rejowie). Chciałem kupić mu te książkę i przesłać do Szczecina, lecz niestety nie jest w stanie czytać (86 lat). Szkoda, dla niego byłaby to cudowna lektura. - Andrzej Bąk

 • malutka_ska

  Przewodniki nie należą do mojego ulubionego typu literatury. Z reguły częściej kupuję te, z których mogłabym skorzystać podczas planowanej podróży. Z książką Igora Sokołowskiego jest zupełnie inaczej. Jego alternatywny przewodnik po Republice Białorusi za pomocą słów i bez ruszania się z fotela zabiera nas na wyprawę po kraju Łukaszenki. Starczy tylko uzbroić się w odpowiedni zapas jedzenia i napojów, a w kilka godzin można przemierzyć niemalże całe terytorium naszego wschodniego sąsiada. A skoro trafia się okazja wycieczki za jeden uśmiech, to dlaczego by nie skorzystać?

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!