Czytaj więcej:
Czarna bezgwiezdna noc okładka

Średnia Ocena:Czarna bezgwiezdna noc

Zestaw 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas. Wyjątkowe opowiadania, połączone tematem kary, zostały wzbogacone posłowiem Kinga, w którym twórca omawia inspiracje do powstania każdego z nich. "Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." spisał Wilfred Leland James, bohater pierwszego opowiadania, zatytułowanego „1922”. Kolejne : „Wielki kierowca”, „Dobry interes” i „Dobre małżeństwo” udowadniają, że prawdziwy horror tworzymy sami sobie. Stephen King następny raz dowodzi, że jest mistrzem mrocznych historii i długich opowiadań.

Szczegóły
Tytuł Czarna bezgwiezdna noc
Autor: King Stephen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarna bezgwiezdna noc pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarna bezgwiezdna noc Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarna bezgwiezdna noc PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Degamisz

  Z biegiem lat, z każdą kolejną książką, że użyje tego bezczelnego stwierdzenia – „na starość” – Kingowi stępiły się kły i pazury, już tak nie przeraża, nie zaskakuje, nie bulwersuje i nie zniesmacza jak to mu się potrafiło idealnie udać w jego twórczości sprzed 2000 roku. W moim przypadku King po roku 2000 to już jest niezły dziadziuś, który stara się wymyślić straszną historyjkę, aby zająć wnuki nocą przy ognisku. Aczkolwiek przebłyski mu się współcześnie trafiały i spisał kilka perełek – „Doktor Sen”, „Blaze”, „Ręka mistrza” czy wybrane opowiadania ze zbioru „Po zachodzi słońca”.„Czarna bezgwiezdna noc” to zestaw opowiadań, które są nie mniej, nie więcej jak poprawne. Nie są złe, lecz nie są również jakieś rewelacyjne. Poprawne, a jedno bardzo wtórne („1922” nazbyt silnie kojarzy się z „Dolores Claiborne”). Nie ma tego czegoś, co mnie tak urzekało w twórczości Kinga, nie ma tego klimatu, tego dreszczyku, tego napięcia. Jest tylko bardzo nijaka, staranna monotonia, całkowicie przewidywalna. Poza króciutkim opowiadaniem „Pod psem”. Tu czuję olbrzymi niedosyt ponieważ to materiał na świetną opowieść. Lecz z drugiej strony może w tym, że jest takie krótkie cały jego urok? Może dłuższa historia zabiłaby to co w nim dobre? „Pod psem” odrobinę rekompensuje ten zbiór, lecz nie na tyle, żebym mógł go wysoko ocenić czy polecić.

 • ola0034

  ,,Czarna bezgwiezdna noc'' to zestaw pięciu mini opowiadań.Ukazuje mroczną stronę ludzkiej natury.Głównym wątkiem w tych opowiadaniach jest zło,którego dokonują ludzie.Pierwsze opowieść to ,,1922''. Rodzina ukazana w tej powieści jest szczęśliwa. Wilfred jest z zawodu rolnikiem.Można by pomyśleć,że ta rodzina jest doskonała i nic im nie przeszkadza.Zmienia się do czasu,gdy małżonka dostaje w spadku ziemię.Chce ją sprzedać i wyprowadzić się do miasta.Mąż jest bardzo przywiązany do własnego domu ,nie chce się wyprowadzać i chce tę ziemię dla siebie.Dla niej jest w stanie zrobić wszystko...Do tego wszystkiego jest wmieszany czternastoletni syn.Ocena:8/10Kolejne opowieść to ,,Wielki kierowca''.Kobieta pisząca kryminały ma jechać na spotkanie z czytelnikami.Wszystko jest jak należy.W drodze powrotnej pewna bibliotekarka mówi jej,aby pojechała drogą,którą szybciej dotrze do domu.Pisarka jest bardzo wdzięczna i nie spodziewa się,że coś stanie jej na przeszkodzie.Zostaje brutalnie zgwałcona.Do tego sprawca chciał ją zabić,ale dziewczynie udało się przeżyć.Postanawia zemścić się...Ocena:9/10,,Dobry interes'' moim zdaniem jest słabym opowiadaniem.Mężczyzna chorujący na raka wie,że długo mu nie pozostało.Ubija interes z bardzo dziwacznym człowiekiem,jeśli można go tak nazwać.Pozbędzie się raka,ale to nieszczęście przejdzie na kogoś innego,kogoś mu bliskiego...Ocena:5/10,,Dobre małżeństwo'' opowiada o pewnej kobiecie,która chciała tylko znaleźć baterie do pilota.W garażu odkrywa straszliwą prawdę o swoim mężu.Nie spodziewała się tego po nim.Postanawia coś z tym zrobić...Ocena:7/10I ostatnie bardzo krótkie opowieść to ,,Pod psem''. Opowiada o mężczyźnie,który nie może się pogodzić ze śmiercią żony.Śpi z nią i dba o nią ,jakby była stale żywa.Ocena:4/10Stephen King to naprawdę niesamowity człowiek.Napisał dużo interesujących książek,często przerażających.Ten zestaw przypadł mi bardzo do gustu.

 • Konrad Malarczyk

  Każde opowieść w tej książce pdf kończy się śmiercią, to wiadomo już po przeczytaniu okładki. Jednak to w jaki sposób mistrz omawia zabójstwa i co najważniejsze, ich konsekwencje czy przyczyny, przyprawia czytelników, w tym mnie, o dreszcze jakich oczekujemy po tego typu książkach. Szczerze polecam, szczególnie, że książka ebook zawiera opowieść Pod Psem, które na parę sekund po prostu zmroziło mi krew w żyłach.

 • LawnTheDevil

  Szczerze powiedziawszy wolę czytać krótsze formy, więc opowiadania czy minipowieści są dla mnie idealne (choć dodam, że Kinga mogę czytać zawsze, niezależnie od formy wypowiedzi!). Te zawarte w zbiorze "Czarna bezgwiezdna noc" spełniły wszystkie moje literackie oczekiwania. Naprawdę się bałem :-) A o to właśnie chodzi w literaturze grozy!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!