Czytaj więcej:
Czas motyli okładka

Średnia Ocena:Czas motyli

Siostry Mirabal – tytułowe Motyle – to bohaterki narodowe na Dominikanie. Zaangażowały się w walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Trzy z czterech sióstr zapłaciły za to najwyższą cenę. Julia Alvarez pasjonująco odtwarza historię ich życia, świat uczuć i wartości, a także dzikie realia Dominikany. Charyzmatyczne, pełne pasji i zaangażowania bohaterki zjednały sobie sympatię i uznanie tysięcy dziewczyn na całym świecie.Powieść Julii Alvarez nieustanna się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka ebook była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała również dużą sława wśród klubów czytelniczych. Opowieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.W 1999 roku ONZ ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Względem Kobiet, by uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech sióstr Mirabal. "Wspaniała, pełna czułości powieść. Pasjonująca opowiadanie o odwadze, patriotyzmie i rodzinnej więzi".Magazyn „People”"Doskonałe połączenie fantazji i autentycznej historii".„The Denver Post”"'Czasem Motyli' Alvarez pokazała, że jest najwybitniejszą kronikarką latynoskich losów".„The Washington Post”"Pochwała kobiecej odwagi".„Kirkus Review”

Szczegóły
Tytuł Czas motyli
Autor: Alvarez Julia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Black Publishing
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czas motyli pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czas motyli Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czas motyli PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Daria Kwiecień

  Książka, która bardzo mi się podobała. Przede wszystkim ze względu na wspaniałe opisy Dominikany, która teraz nieustanna mi się duo bardziej bliższa, jak też poprzez kłopot kobiet, który został poruszony. Bardzo wzruszająca książka, względem której nie można przejść obojętnie. Zalecam gorąco

 • Viconia

  Ta książka ebook niesie ze sobą niesamowity ładunek emocjonalny. Przez te 400 stron czytelnik jest w stanie naprawdę mocno zżyć się z siostrami, więc ich śmierć równie mocno na końcu go zaboli. A możecie mi wierzyć, że każdą siostrę poznacie bardzo dobrze, a to za sprawą tego, że autorka każdą z nich uczyniła narratorem. Świat, życie, prześliczna Dominikana, widziane z czterech zupełnie różnorakich perspektyw, daje czytelnikowi naprawdę niezapomniane wrażenia z lektury. Piękna, napisana idealnym mową opowiadanie o niełatwych wyborach i walce, nie tylko o lepsze jutro, lecz również nierzadko z samym sobą. Lektura wywołująca burzę emocji i skłaniająca do przemyśleń. Wspaniała, na długo pozostająca nie tylko w głowie, lecz i w sercu czytelnika. Zalecam gorąco każdemu, ponieważ moim zdaniem każdy powinien po nią sięgnąć.

 • kasiek87

  Wyjątkowe w tej książce pdf jest to, że autorka realizuje własny zamysł. Siostry Mirabal nie są nadludźmi, nie są istotami z innego świata zesłanymi z nieba, które od kołyski realizują własny pomysł by wyzwolić własny kraj. To zwyczajne dziewczynki z swoimi pragnieniami, które chcą realizować się zawodowo, czy po prostu wyjść za mąż i realizować własne powołanie. Autorka fenomenalnie prezentuje ewolucję od dziewczyn kochających własny kraj, wielbiących nawet prezydenta Trujillo, do kobiet, które gotowe są oddać życie za własny kraj. W jaki sposób te tradycyjne kobiety wystąpiły przeciwko systemowi. To jedna z najbardziej autentycznych i dokładnych relacji z transformacji z larw w Motyle, które nieustanny się symbolem narodu. Których śmierć nieustanna się tym kamyczkiem, który sprowadził lawinę.Nie mogę przestać myśleć o tej historii. Ponieważ książkę czyta się… niezwykle. Świadomość tego jaki los czeka te radosne dziewczęta, świadomość, że umykające kartki zbliżają nas do tak strasznego końca wywołuje nienazwane

 • Zorta

  Czas motyli to książka ebook przedstawiająca zaciętą walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Potyczki tej podjęły się cztery siostry Mirabel, z których tylko jedna, autorka książki, pozostała przy życiu. To wzruszająca historia kobiecej odwagi i uporu na tle obrazu egzotycznej i nieodgadnionej Dominikany.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!