Czytaj więcej:
Diabeł w białym mieście okładka

Średnia Ocena:Diabeł w białym mieście

"Diabeł w białym mieście" Erika Larsona, autora książki "Isaac’s Storm", to czarująca, prawdziwa historia o dwóch mężczyznach, architekcie i seryjnym mordercy, których dzieje połączyła ze sobą największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana "Białym Miastem". Ci dwaj mężczyźni, obaj przystojni i wyjątkowo utalentowani w wybranych przez siebie dziedzinach, uosabiali olbrzymią dynamikę charakteryzującą amerykański pęd ku dwudziestemu wiekowi. Architektem był Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i autor wielu kluczowych budynków, takich jak Flatiron Building w Świeżym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie. Mordercą był Henry H. Holmes, młody lekarz, który, złośliwie parodiując Białe Miasto Burnhama, wzniósł nieopodal własny Hotel Wystawy Światowej – straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny. Burnham, pokonując nieprzeliczone przeszkody, zorganizował zespół złożony pomiędzy innymi z Fredericka Lawa Olmsteda, Charlesa McKima i Louisa Sullivana, i przekształcił podmokły park Jacksona w Białe Miasto. Holmes wykorzystał wystawę i swój diabelski urok, aby zwabiać do własnego "hotelu śmierci" młode kobiety. A najbardziej niesamowite w całej tej historii jest to, że Holmes żył naprawdę i naprawdę spacerował po Mieście Marzeń wzniesionym ponad jeziorem. "Diabeł w białym mieście" prowadzi czytelnika w czasy pełne magii i wzniosłości. Można tutaj spotkać dużo sławnych postaci: Buffalo Billa, Theodore’a Dreisera, Susan B. Anthony, Thomasa Edisona, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i wielu, wielu innych. W tej książce pdf dym, romans i sekret amerykańskiego wieku pozłacanego ożywają ponownie.

Szczegóły
Tytuł Diabeł w białym mieście
Autor: Larson Erik
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Diabeł w białym mieście pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Diabeł w białym mieście Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Diabeł w białym mieście PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Sosenka

    Eryk Larson to sławny i lubiany twórca amerykański. Studiował historię i dziennikarstwo, pisze do różnorakich słynnych czasopism jak"Wall Street Journal" i "Time", uzyskał dużo cennych nagród pomiędzy innymi nominacje do National Book Award. Jego poprzednie dwie powieści uzyskały same dobre oceny i były oparte na faktach co nieźle charakteryzuje styl autora. Larson lubi łączyć fikcję z rzeczywistością tworząc wyjątkowe obrazy. Obecnie mieszka z żoną i dwiema córkami w Seattle, a na podstawie książki z dzisiejszej recenzji ma powstać film kinowy z Leonardem DiCaprio w roli głównej. "Diabeł w białym mieście" to opowieść o wyjątkowej fabule z wieloma wątkami i postaciami, które splatają się w jedną spójną całość. Jest to połączenie paru gatunków, które idealnie się uzupełniają. Oczywiście króluje sensacja i kryminał, choć da się wyczuć nutkę thrilleru, a nawet przygody i przede wszystkim akcji. Wszystko jednak losy się powoli, ale nie nudno. Każdy wątek, zdarzenie mają własny czas i twórca

  • Fagot

    Książka, ponadczasowa, czasem mocna, czasem magiczna, fajna fabuła. Czyta się z zapartym tchem i dość szybko, a szkoda, ponieważ ma się ochotę na więcej. pomimo tego, że jest dość opasła. Książka ebook trzyma poziom, jest zdecydowanie lepsza od mdławych i przewidywalnych kryminałów. Świetne opisy wystawy Chocagowskiej. Ponadczasowy kryminał z morałem. Gorąco polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!