Czytaj więcej:
Dziennik norymberski okładka

Średnia Ocena:Dziennik norymberski

"Książka legenda, klasyk z pogranicza literatury faktu i psychologii. Wstrząsająca lektura: jedyne w swoim rodzaju świadectwo tego, jakimi ludźmi byli naprawdę prominentni zbrodniarze III Rzeszy. Gilbert, psycholog, sprawił, że Goering, Hess, Ribbentrop, Fank, Keitel czy Speer ujawnili przed nim swe najskrytsze przemyślenia i opinie o tym, co robili. Goering się puszył i chełpił, Hess udawał, że nic nie pamięta, tylko Speer otwarcie wyznał swe winy. Jak zamierzali się bronić w procesie? Co naprawdę sądzili o ideologii nazistowskiej, Hitlerze, Holokauście, grabieżach i wszystkich innych okropnościach, na jakie przystawali? "

Szczegóły
Tytuł Dziennik norymberski
Autor: Gilbert G.M.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziennik norymberski pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziennik norymberski Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziennik norymberski PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • kulamdalej

  Proces Norymberski widziana "od środka" oczami psychologa nadzorującego oskarżonych. Wyjątkowo wiciągająca.

 • tricia

  Książka, która zmienia świadomość. Wywraca wnętrzności na drugą stronę i każe stawiać zapytania o istnienie Boga, lecz również o istnienie czegoś, co tak dumnie nazywamy człowieczeństwem. O granicach rozpaczy i ludzkiej wytrzymałości, o winie, która nigdy do końca nie może być odkupiona. Poraża i zapada w pamięć na zawsze.

 • Fla17

  Choć bez wątpienia nie jestem znawczynią tematu, jaką życzyłabym sobie być, pozycji z półki ‘II Wojna Światowa’ przeczytałam już wiele. Dużo słabych, kilka wybitnych, najwięcej jednak przeciętnych. Do tego również zbioru zaliczyłabym ‘Dziennik Norymberski’. Od lektury historycznej wymagam przede wszystkim obiektywizmu, a tego czytelnikom pan Gilbert nie jest w stanie zagwarantować. Doprawdy nie ma potrzeby na każdej stronie podkreślać, jaką potwornością był holocaust – nikt przy zdrowych zmysłach nie mógłby twierdzić inaczej, za to takie i podobne powtórzenia są w stanie dynamicznie zniechęcić do dalszej lektury. Nie trzeba również ośmieszać hitlerowskiej elity bardziej, niż zrobiła to ona sama w okresie procesu – nawet mało zainteresowani tematem zdają wiedzą, jakiego typu byli to ludzie. Poprzez powyższe a także ukazywanie własnej wyższości ponad podsądnymi (zupełnie jakby było to duże osiągnięcie) twórca kompletnie zniweczył trud włożony w przygotowanie materiału faktograficznego. Wielka szkoda.

 • limonka

  "Dziennik norymberski" to poruszająca i wstrząsająca książka. Ukazuje mechanizmy działań ludzkich i to, w jaki sposób zachowują się, gdy ich ideały upadają. Jedną z jej największych plusów jest to, że prezentuje czytelnikowi, w jaki sposób ludzie ślepo oddani psychopatycznemu przywódcy narodu, nawet po jego przegranej nie są zdolni do przyznania się do swoich błędów i win. Książki tej, choć charakteryzuje się dość swobodną formą, nie należy traktować jak lektury łatwej w odbiorze, przede wszystkim ze względu na jej tematykę. Autentyczne wypowiedzi jej bohaterów niosą za sobą wielki ładunek emocji i nie są to bynajmniej emocje pozytywne. Polecam, bo jest to książka, która daje do myślenia, która każe na nowo zastanowić się ponad ludzką psychiką i tym, co popycha ludzi do popełniania zbrodni - w tym przypadku zbrodni największej w historii.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!