Czytaj więcej:
Eksplozje okładka

Średnia Ocena:Eksplozje

Ekskluzywny literacki podarunek dla wszystkich kobiet. Takiego pojedynku jeszcze nie było. Autor, który wie, jak mówić o kobietach i ośmiu wrażliwych mężczyzn, którzy weszli z nim w dialog:Tomasz Jastrun, Daniel Odija, A J Gabryel, Alek Rogoziński, Igor Brejdygant, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan. Opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem zaskakujacych na nie odpowiedzi. Kontynuacja bestsellerowych "Kulminacji" i tym razem zaskoczy czytelniczki. Przede wszystkim tym, w jaki sposób nowi autorzy opowiedzieli historie, które znaleźli w opowiadaniach Wiśniewskiego. Te same literackie bohaterki stają się zupełnie innymi osobami, ich sekrety, czasem jedynie zarysowane w opowiadaniach Janusza Wiśniewskiego, stają się pretekstem do ciągu kolejnych zazębiających się opowieści. Z tej niecodziennej reakcji łańcuchowej zrodziła się opowieść, która przypomina nam, co kiedyś czuliśmy, co stale przeżywamy i czego ciągle pragniemy.

Szczegóły
Tytuł Eksplozje
Autor: Wiśniewski Janusz L.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Eksplozje pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Eksplozje Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Eksplozje PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • SABINA73

  Bardzo interesujące opowiadania jednak zalecam je osobom dojrzałym emocjonalnie, którym nie są obce takie uczucia jak ból po stracie kogoś, cierpienie, smutek, żal, rozczarowanie, tęsknota za kimś bliskim . Na pewno nie jest to lektura miła lekka i przyjemna, jednak jest napisana bardzo emocjonalnie co sprawia, że chce się ją czytać i czytać. Zalecam

 • Bombonierka

  Opowiadania bardzo dobre. Interesujący projekt, lecz zawiodło mnie to, że biorą w nim udział te same opowiadania autora, do których piszą ripostę pisarki dziewczyny w zbiorze "Kulminacje". Ja nie lubię czytać tych samych historii i w tym wypadku interesował mnie jedynie dalszy ciąg autorstwa pisarzy panów biorących w tym projekcie.

 • Erato Czyta

  Czy jest ktoś, kto nie zna Janusza L. Wiśniewskiego i nie czytał chociażby jednej jego książki? Mam nadzieję, że nie ma takiej osoby, a jeśli nawet to liczę na to, iż uda mi się Was przekonać do zapoznania się z twórczością tego Pana. Książka ebook "Eksplozje' może być dobrym ku temu początkiem, bo jest to zestaw szesnastu opowiadań. Autorem połowy z nich jest wyżej już wspomniany pan Wiśniewski, druga połowa opowiadań to odpowiedź ośmiu innych twórców (Tomasz Jastrun, Daniel Odija, Alek Rogoziński, A.J. Gabryel, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Igor Brejdygant i Ahsan Ridha Hassan) na jego historie. Niektóre przedstawione są jako kontynuacja opowieści pana Janusza, element z nich jest odmienną ich interpretacją, a pozostałe to ta sama historia, ale opowiedziana z innego punktu widzenia. Czy jest jeszcze coś co je łączy? Owszem. Każda z nich porusza temat kobiet, relacji męsko- damskich, uczuć i emocji. Znajdziemy w nich wiele smutku, rozpaczy i tęsknoty, lecz zarazem niektóre z opowiadań pokazują, że można odnaleźć w życiu miłość i nadzieję. Poznamy historie kobiety, która jest dla faceta własnego życia tylko tą drugą opcją a także historie kobiet, które nieodwracalnie straciły własną miłość życia. Spojrzymy oczami matek na śmierć i rozpacz własnych dzieci. Przekonamy się co potrafią zrobić dziewczyny dla miłości i co zdołają poświęcić dla niej. Dowiemy się też co czuje mężczyzna, który jest raniony przez kobietę mimo, że miłuje ją nad wszystko lub jak ojciec i mąż jest w stanie pogrążyć rodzinę. Zobaczymy jaką decyzję podejmie kochanek zmuszony wybrać pomiędzy żoną a drugą kobietą. Zdecydowanie książka ebook ta jest wypełniona po brzegi emocjami i na pewno nie jest ona prosta i lekka. Trzeba poświęcić jej więcej czasu i uwagi a także pogodzić się z faktem, że po jej lekturze trudno będzie pozbierać własne myśli. Osobiście przez kilka dni po przeczytaniu "Eksplozji" miałam większość historii w głowie i nierzadko rozmyślałam o nich a także zastanawiałam się co ja bym zrobiła gdyby coś podobnego przytrafiło się w moim życiu- choć uwierzcie, że nie chciałabym nigdy przekonać się o tym. Jak to bywa ze zestawami opowiadań, zwłaszcza gdy ich autorami są różnorakie osoby, znajdziemy tu lepsze i gorsze historie, jednak mimo to wszystkie trzymają wysoki poziom. Ja najbardziej byłam zachwycona tymi od pana Wiśniewskiego, jak wiadomo twórca bardzo umiejętnie i trafnie potrafi przenieść na papier damskie uczucia i chwycić czytelnika za serce- jak zawsze nie zawiódł. Zdecydowanie jest to pozycja dla kobiet- dojrzałych kobiet. Książka ebook będzie doskonała dla tych, którzy cenią twórczość głównego autora, lecz ważne, by pamiętać, że opowiadania pana Wiśniewskiego w tej książce pdf są słynne już z "Zespołu napięć" a także "Kulminacji" (nie są one nowe). Zadowolone powinny być z lektury też panie, które lubią historie z dużą dawką emocji i nie straszne im są: smutek, wzruszenie a także nostalgia.

 • Agnieszka Deja

  Janusz Leon Wiśniewski to jeden z tych autorów, którzy piszą tak, jakby przejrzeli duszę ludzką i potrafili dotrzeć do najgłębiej skrywanych uczuć i emocji. Jego książki zazwyczaj dotyczą dziewczyn i miłości. Ma na swoim koncie fenomenalną Samotność w sieci, lecz również zestawy opowieści, które obnażają kobiece pragnienia. Najwieższa pozycja Janusza Leona Wiśniewskiego, Eksplozje, to zestaw szesnastu opowieści. Osiem z nich jest autorstwa Wiśniewskiego, kolejne osiem – innych pisarzy, w tym Tomasza Jastruna, Alka Rogozińskiego czy Igora Brejdyganta. Książka ebook to literacka gra, dialog, który podejmuje twórca Bikini z innymi twórcami. Każde jego opowieść to zamknięta historia. Autorzy, którzy mu „odpowiadają”, lub podejmują sam temat poruszany przez Wiśniewskiego, lub kontynuują tę samą opowiadanie albo również przedstawiają ją oczami innego bohatera. Tematyka jak zwykle związana jest z kobietami. Nie zabrakło miłości i uczuć z nią związanych – strachu, niepewności, rozczarowań, lecz również namiętności, pożądania, zaufania. Autorzy pokazali różnorakie odcienie kobiecego życia. Każdy z nich miał własną wizję na opowiadanie, dzięki czemu całość wypada różnorodnie, lecz równocześnie spójnie dzięki tematyce. Olbrzymią zaletą tej książki jest tematyka. Wiśniewski słynny jest dziewczynom jako pisarz, który idealnie zna ich psychikę i potrafi pokazać każde zdarzenie tak, że można się w tym tekście odnaleźć. Jego bohaterki to zwyczajne kobiety, w zachowaniu których można przejrzeć się jak w lustrze. Autorzy, którzy partnerują Wiśniewskiemu w Eksplozjach, nie zawsze kojarzeni są z podobnym typem literatury, a jednak poradzili sobie z tematyką. Plusem lektury jest również pomysł na jej realizację. Ten literacki dialog, który podejmuje Janusz Leon Wiśniewski i inni twórcy zaproszeni do pisania tej książki, jest naprawdę ciekawą formą. Dzięki temu poruszane są różnorakie odcienie tego samego tematu, lecz w inny sposób. Nie nudzi to czytelnika, pozwala mu odkrywać ciągle nowe spojrzenia pisarzy. Także same opowiadania są bardzo zróżnicowane. Niektóre posiadają narrację pierwszoosobową, inne trzecioosobową. Forma przedstawienia historii jest różna. Niekiedy narrator jest zupełnie zdystansowany, innym razem bardzo nieźle zna postać, o której mówi. Nigdy nie wiemy, czego spodziewać się w kolejnej części i ta niewiadoma jest dodatkową atrakcją lektury. Eksplozje zachwyciły mnie realizacją, tematyką i opowiadaniami. Oczywiście, niektóre bardziej do mnie dotarły (absolutnie fantastyczna Kochanka i obie opowieści rozdziału piątego), inne zaciekawiły mnie mniej, lecz całość wypadła naprawdę bardzo dobrze. To pozycja, na którą uwagę powinny zwrócić dziewczyny nie tylko zachwycające się Wiśniewskim i jego twórczością. To książka, która spodoba się wszystkim poszukującym trudnej literatury – ponieważ czy dziewięciu facetów piszących o kobietach może być banalnych?

 • Michelle

  Z twórczością Janusza L. Wiśniewskiego miałam okazję zapoznać się przy okazji lektury m.in. Samotności w sieci czy również Na fejsie z moim synem. Specyficznym i niepowtarzalnym stylem twórca zjednał sobie wielu fanów, jednak są i tacy, którzy nie podzielają uwielbienia względem jego twórczości. Eksplozje są kontynuacją bestsellerowych Kulminacji, niemniej są równie interesującą lekturą. Czy zaskakującą? Na to zapytanie odpowiedzieć musi sobie każdy, kto miał okazję już czytać owe 16 opowiadań. Z połową z nich już się spotkałam, więc dla mnie było to miłe przypomnienie, a historie stworzone przez ośmiu współtwórców owej pozycji były ciekawym urozmaiceniem i dopełnieniem treści stworzonej przez Janusza L. Wiśniewskiego. Ze zestawami opowiadań najczęściej jest tak (zapewne się powtórzę), że trudno jest powiedzieć: „wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu” albo „bezapelacyjnie – mistrzostwo”. Nie trafiłam osobiście na taki zbiór, który rozkochałby mnie w sobie całkowicie i wycisnął ze mnie wszystko, co możliwe. I w przypadku Eksplozji tak właśnie było. Element opowiadań podobała mi się bardziej, element mnie nudziła, inne były po prostu ok – wszystkim nie dogodzisz :) To do czego nie mogę się absolutnie przyczepić, jeśli chodzi o ten zestaw to mowa i styl, zarówno Janusza L. Wiśniewskiego, jak i pozostałych ośmiu panów. Każde z opowiadań czyta się szybko… stopień zainteresowania wynikał u mnie prawdopodobnie tylko z tematyki, jakiej doczytało to, czy tamto opowiadanie… i tak, te z wojną w tle nie do końca do mnie przemawiały – nie jestem wielbicielką takich klimatów, choć od czasu do czasu jakaś książka ebook nawiązująca gdzieniegdzie do wojny wpada w moje ręce… lecz wracając… te zaś bliższe „codzienności” zwracały bardziej moją uwagę (np. Arytmia i Metronom, czy Kochanka i Kochanek). Każde z opowiadań w inny sposób ukazuje miłość, ponieważ ma ona przecież dużo twarzy… Można rzec tyle, ile istnień na tym świecie. Z reguły uczucie to przedstawiane jest na wyraźnych, mocnych przykładach… miłość obarczona strachem, stratą, narażona na cierpienie… miłość trudna… taka, która wywołuje dużo skrajnych emocji… Te szesnaście opowiadań przepełnione są smutkiem, cierpieniem, nieumiejętnością radzenia sobie z sytuacją. Są mocno nostalgiczne i refleksyjne. Skłaniają czytelnika ponad zatrzymaniem się w tym wyścigu, jakim jest życie i zastanowieniem się ponad tym, co czujemy, jak chcielibyśmy widzieć nasze życie, jak pokierować emocjami… jak przeżyć życie tak, by być z niego zadowolonym… Oczom nie umknie także okładka, która urzeka i zwraca uwagę tak, jak treść zawarta na kartach tejże książki. Podsumowując: Eksplozje to niezmiernie ciekawa lektura, która zapada w pamięć. To książka, która pomimo szybkości, z jaką się ją czyta, daje szanse czas na zastanowienie się i przeanalizowanie opisanych sytuacji i zdarzeń… na zastanowienie się… Dla wielbicieli Janusza L. Wiśniewskiego będzie zapewne miłym urozmaiceniem i przypomnieniem okraszonym nowością w postaci „odpowiedzi” współautorów… niemniej każdy znajdzie w niej coś dla siebie… Ja znalazłam… Polecam!

 • Lucyna Tomoń

  Rok temu Wielka Litera wydała "Kulminacje" (moja recenzja), spotkanie opowiadań Wiśniewskiego z polskimi autorkami. W tym roku przyszedł czas na autorów. "Eksplozje", to podobnie jak "Kulminacje" zestaw opowiadań. Na każde opowieść Janusza Wiśniewskiego przypada jedno innego autora, pomiędzy innymi poczytnego Alka Rogozińskiego, Tomasza Jastruna, czy A.J. Gabryela ("Kusiciel"). Ich opowiadania są odpowiedziami, kontynuacją, albo po prostu luźnym nawiązaniem do poprzedzających je opowiadań Wiśniewskiego. Idealnie było mi przypomnieć sobie dawno przeczytane opowiadania Wiśniewskiego. Ciągle uważam, że żaden polski twórca nie opowiada o dziewczynie w taki sposób. Opowiadanie, z samej własnej definicji jest krótkie, kołyszące i zaskakuje pointą. O tyle, o ile Wiśniewski dawno już opanował tę sztukę do perfekcji, o tyle autorzy powieści, nierzadko luźno związanych z tematem relacji kobieta- mężczyzna, emocjami i uczuciami, mięli wiele trudniejsze zadanie. Tym bardziej, że ich opowiadania miały się w pewien sposób łączyć z tymi napisanymi przez Wiśniewskiego. Co z tego wyszło? Coś wspaniałego. Po prostu. Żaden z twórców nie dał się ponieść klimatowi i stylowi własnego przedmówcy, pozostając w stylistyce charakterystycznej dla samego siebie, łącząc jednak własną historię ze wcześniejszym opowiadaniem. Opowieść Igora Brejdyganta zrobiło na mnie wrażenie. Postać ojca z "Syndromu przekleństwa Undine" aż prosił się o dopuszczenie do głosu. Odpowiedź Alka Rogozińskiego bardzo mnie zaskoczyła. Miło ukołysał mnie Tomasz Jastrun. Najtrudniejsze jednak, moim zdaniem zadanie, otrzymał Ahsan Ridha Hassan, z opowiadaniem o żonie niemieckiego ministra propagandy, Goebbelsa. Minęło bardzo wiele czasu, pewne sprawy z drugiej wojny na zawsze pozostaną jednak nierozwiązane i niezrozumiane. Ciężko również opowiedzieć to w ten sposób, aby nie obrazić, delikatnego w tej materii czytelnika Polaka. A.R.Hassan w ogóle nie ukrywa, że on sam ma ambiwalentne odczucia wobec Magdy Goebbels. Ta historia, pierwsza Wiśniewskiego i kontynuacja, poruszyła mną prawdopodobnie najbardziej. Tym niemniej, wszyscy autorzy zasługują na gratulacje. "Eksplozje" to cała paleta emocji. Nie da się przeczytać ich za jednym zamachem. Po każdym opowiadaniu potrzebowałam chwili na oddech. I za każdym razem, kiedy czytałam odpowiedź, miałam poczucie, że twórca idealnie podszedł do problemu i idealnie wybrnął z emocjonalnie zawiłych historii Janusza Leona Wiśniewskiego. Zastanawiam się...Czego możemy się spodziewać w przyszłym roku? Lucyna Tomoń/ http://today-ornever.blogspot.com/2017/02/eksplozje-janusz-leon-wisniewski-i-inni.html

 • BookParadise

  " Zabił mi go i wyjechał jak gdyby nigdy nic na urlop. Do Grecji. W dwa dni po zabiegu. Zakończył jedną igłą dwa życia i spokojnie poleciał się opalać. " Szesnaście opowiadań. Dziewięciu autorów. Życiowe problemy. Przemyślenia i wspomnienia. "Eksplozje" są zbiorem opowiadań Janusza L. Wiśniewskiego uzupełnionymi i wzbogaconymi o komentarze ośmiu mężczyzn: Tomasza Jastrun, Daniela Odija, A.J. Gabryel, Alka Rogoziński, Igora Brejdygant, Jacka Melchior, Pawła Paliński a także Ahsana Ridha Hassan. Każdy z nich dodał od siebie słowa od serca, zobrazował sytuację na nowo, dał na nią dodatkowy pogląd i włożył w dzieło Pana Wiśniewskiego kawałek siebie. Cała dziewiątka wspólnymi siłami przyczyniła się do powstania nietypowej książki. Na ponad trzystu stronach możemy znaleźć aż szesnaście opowieści, z których osiem należy do samego autora. Wszystkie przedstawią smutne historie, rozpadające się związki, zdrady, przemoc. Każde opowieść skonstruowane jest jako wspomnienie z życia, które przeplatane jest z teraźniejszością. Po każdym z nich następuje komentarz innego autora, w postaci opowiadania, które pokazuje, że dużo zdarzeń może mieć miejsce z różnorakich przyczyn i przeciwności losu. Przypatrzmy się chociaż pierwszym dwóm opowiadaniom. W "Arytmii" Janusza L. Wiśniewskiego poznajemy parę, która wiedzie szczęśliwe życie, lecz jedno z nich ukrywa przed drugim własną chorobę, z którą mierzy się od wielu lat. Kobieta, która wspomina własną miłość, opowiada o niełatwych przeżyciach i momencie, w którym dowiedziała się o chorobie ukochanej osoby i chwili, gdy ją straciła, przez jeden błąd. Te opowieść doskonale obrazuje szczęście, które w każdym momencie życia może pokrzyżować marzenia a także plany. Przedstawia lekarzy, którzy nie przejmują się losem pacjentów. Po prostu nasza codzienność. Jedna chwila, która potrafi zniszczyć wszystko. W odpowiedzi na "Arytmię" poznajemy opowieść "Metronom" Daniela Odija. Tutaj poznajemy kolejną zakochaną parę, której związek jak poprzedniej rozpada się też przez chorobę, lecz psychiczną. Dzięki takiemu zobrazowaniu dwóch sytuacji, które prowadzą do jednego celu, podczas czytania uświadamiamy sobie, że tak naprawdę mamy wrażenie, jakbyśmy już gdzieś o tym słyszeli. No właśnie, wszyscy o takich sprawach słyszeliśmy. One dzieją się codziennie, gdzieś na świecie. Mówi się o nich w wiadomościach. " Odtąd bosman jest jak kotwica na tym statku. I wie już raz na zawsze, że dziewczyny to ból. " I pomyślcie sobie, że przez szesnaście opowiadań poznajecie sytuacje z życia wzięte. Wkradacie się w umysły innych ludzi, w wymyślone wspomnienia, które okazują się być prawdziwe. Nieprawdopodobne? A jednak! "Eksplozje" to nietypowa lektura, którą czyta się przyjemnie, aczkolwiek jest chaotyczna i z pewnością ten chaos nie wszystkim się spodoba. Dużo opowiadań jest wartościowych, inne są mniej interesujące, lecz razem tworzą ciekawą całość. Uważam, że warto sięgnąć po tę książkę i poznać wszystkie opowiadania. Z pewnością dużo wniosą do waszego życia i sprawią, że pomyślicie ponad sensem życia. Niektóre z nich was wzruszą, inne zdenerwują, kolejne sprawią, że będziecie się śmiać. Olbrzymim minusem tej książki jest to, że większość opowiadań skupia się na seksie. Sprawiało to, że stawały się one mniej wartościowe. Te, które skupiały się na relacjach damsko - męskich (miłość, drobne uczynki, słowa, poznawanie siebie) były jak najbardziej przyjemne w odbiorze, lecz czytanie przez większość czasu o seksie jest mdłe. ALE! Musimy wybaczyć to autorom, w końcu to sami mężczyźni, więc nie ma się co dziwić. Większość opowiadań dynamicznie ulatuje w niepamięć, lecz są również takie, które z pewnością zapamiętam. "Eksplozje" to książka, skierowana głównie do osób, które lubią opowiadania i potrafią się w nich odnaleźć. Sięgając po nią, należy nastawić się na lekturę, którą będzie czytało się raz szybko, a raz powoli. Wszystko zależy od naszych upodobań. Niemniej jednak ja zachęcam do sięgnięcia po książkę, bo można wynieść z niej wartościowe informacje. Recenzja: http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

 • maria szuszura

  ...jak pan janusz wisniewski literacko eksploduje, szczegolnie w towarzystwie innych interesujących literatow. Kilka wieczorow kapitalnej lektury. Zalecam :)

 • jeke5

  ,,Eksplozje" zawierają szesnaście opowiadań o różnorakich relacjach damsko-męskich. Tekstami wyjściowymi są opowiadania Janusza Leona Wiśniewskiego, których wątki rozbudowują albo dopowiadają Daniel Odija, Igor Brejdygant, Alek Rogoziński, Tomasz Jastrun, Ahsan Ridha Hassan, A.J. Gabryel, Paweł Paliński i Jacek Melchior. Do opowiadania ,,Arytmia" o młodej kobiecie, która dowiaduje się, że jej ukochany facet jest bardzo chory Daniel Odija dopisał niemal lustrzaną historię pokazującą, że nie tylko śmierć może przekreślić związek dziewczyny i mężczyzny, lecz także wyniszczająca choroba psychiczna. Do ,,Syndromu przekleństwa Undine" o dziewczynce, która jest świadkiem awantur rodziców, gdy ojciec, oficer STASI, wraca pijany z pracy, Igor Brejdygant dopisał uzupełniającą relację z punktu widzenia ojca, który załamuje się po upadku Muru Berlińskiego. ,,Nie ma systemu, nie ma NRD, nie ma kliniki, nic już nie ma, a to wszystko dlatego, że on nie ma już siły zmieścić tego w sobie, utrzymać w ryzach własnego umysłu tego bezgranicznego absurdu. Jurgen nie udźwignie już dłużej na własnych barkach tego ciężaru, zło i bezsens przerwały tamę w jego wnętrzu." Do ,,Anorexia nervosa" o kobiecie, która utraciła miłość własnego życia w Sarajewie podczas wybuchu bomby na targowisku, Alek Rogoziński dopisał dalszy ciąg zdarzeń związanych z Adą i Andrzejem. Opowieść ,,Kochanka" Tomasz Jastrun uzupełnił ,,Kochankiem" o pogmatwanych relacjach w miłosnym trójkącie, a nawet czworokącie. ,,Noc poślubna" to relacja Magdy Goebbels ze ślubu Adolfa Hitlera z Evą Braun w schronie podczas bombardowań, ich samobójczej śmierci, a także opowiadanie o przygotowaniach poczynionych przez Magdę, by otruć własne dzieci. Ahsan Ridha Hassan dopisał opowiadanie o czasach młodości Magdaleny zanim Hitler ogłosił ją Pierwszą Damą Trzeciej Rzeczy. Sześcioro dzieci, które narodziła w bólach, którymi opiekowała się, które miłowała uśmierciła wkładając im do ust kapsułki z cyjankiem, a gdy dwunastoletnia Helga protestowała zmusiła ją siłą i spoglądała jak się dusi. Przeżył tylko pierworodny syn, który przebywał w niewoli. W ,,Cyklach zamkniętych" młody rybak Jacek wciąż zakochuje się w złych kobietach. Choć wszyscy wokół widzą, że dziewczyny źle go traktują, on tego nie dostrzega i cieszy się, że ma ,,swoją kobietę" na lądzie, za którą przez sześć miesięcy będzie mógł tęsknić podczas rejsu. Gdy ulega na statku wypadkowi jest przekonany, że kobieta, którą miłuje zostawi go. Kolejne opowiadania, podobnie jak te wspomniane przez mnie układają się w ciekawy przystojny dwugłos o życiu, miłości, śmierci, tęsknocie, samotności, chorobie, przyjaźni, rodzinie, przemocy, strachu przed utratą ukochanej osoby, żałobie, rozpaczy, goryczy, niełatwych wyborach, wrażliwości i wielu innych tematach. Opowiadania wywołują dużo emocji, skłaniają do refleksji i zadumy ponad relacjami ludzkimi, a szczególnie damsko-męskimi. Serdecznie polecam:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!