Czytaj więcej:
Fight Club. Podziemny krąg okładka

Średnia Ocena:Fight Club. Podziemny krąg

Opowiadanie o znudzonym życiem japiszonie, który poznaje w barze nieznajomego i rozpoczyna przyjaźń z nim od potyczki na pięści. Doznanie jest tak niezwykłe, że bohater wspólnie z świeżym przyjacielem Tylerem zakładają podziemne kluby walki. Tyler okazuje się być jednak nie tylko anarchistą, ale i terrorystą, a bohater zaczyna mieć problemy z osobowością.Na podstawie powieści powstał znany film o tym samym tytule w reżyserii Davida Finchera z Bradem Pittem i Edwardem Nortonem.

Szczegóły
Tytuł Fight Club. Podziemny krąg
Autor: Palahniuk Chuck
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Niebieska Studnia
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Fight Club. Podziemny krąg pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Fight Club. Podziemny krąg Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Fight Club. Podziemny krąg PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Szymon Wójtowicz

  Podziemny krąg to książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Ciesze się, że w pierwszej kolejności przeczytałem książkę, a nie objerzałem film. Co do samej książki, to nawet teraz kiedy o niej piszę czuję emocje jakie na mnie wywarła. Przede wszystkim jest ogromnie wciągająca. Nie wiedziałem, kiedy czas mi przy niej ucieka. Dawno nie miałem tak z żadną książką. Do tego fabuła- rzuca na kolana. Wstrząsnęło mną poczucie, że spotkanie jednego, nieodpowiedniego człowieka może doprowadzić do tak daleko idących negatywnych skutków. Nasz główny bohater staje się terrorystą. Ja jestem zachwycony i gorąco zalecam Wam tę ksiażkę!!!

 • Katarzyna Kraszewska

  Książkę zakupiłam dla męża - on jest bardzo zadowolony, a przecież prawdopodobnie o to chodziło.

 • Marcin Slany

  Przeczytałem tę książkę kilkakrotnie, jednak od ostatniej lektury minęło dużo lat. Wrażenie stale pozostało. Jedno tylko uderzyło mnie po zapoznaniu się z treścią niniejszej pozycji - polskie tłumaczenie jest tragiczne. Co tu wiele mówić - czekam, aż ktoś przetłumaczy rzecz ponownie. Ponieważ sprawa jest tego warta."Fight Club" opowiada o poszukiwaniu siebie w świecie... no właśnie, w jakim świecie? W ilu rzeczywistościach egzystuje bohater? Przez pryzmat głęboko anarchistycznego przesłania, Chuck Palahniuk mówi: odbuduj siebie - lecz aby mieć możliwość odbudowania własnej osobowości, najpierw musisz ją zniszczyć. Bohater powieści nie przebiera w środkach, by osiągnąć cel.

 • Aleksandra Mik

  Na podstawie tego tytułu powstała doskonała ekranizacja. Słowo pisane jest jednak jeszcze bardziej wciągające. Książka ebook przedstawia historię człowieka, który znudzony własną dotychczasową egzystencją zaczyna poszukiwać w swoim życiu kolejnych dawek emocji poprzez uczęszczanie na grupy terapeutyczne i tytułowy fight club. Mimo niewielkiej objętości w powieści losy się bardzo wiele, a styl autora skłania czytelnika do przemyśleń na temat natury ludzkiej . Warto przeczytać, żeby przekonać się czy życie na krawędzi prowadzi do prawdziwej wolności czy samodestrukcji.

 • Wkp

  Moja przygoda z "Fight Clubem" zaczęła się od wyemitowania na Polsacie filmu "Podziemny krąg". Obejrzałem wtedy ok 30 min, stwierdziłem, że historia jest idealna i... wyłączyłem tv. Najpierw chciałem przeczytać opowieść i tego postanowiłem się trzymać. Poszedłem więc do biblioteki i... Oczywiście nie było. W księgarni również nie mieli. W sieci tak samo. I zanim ukazało się wznowienie od wydawnictwa Niebieska studnia, dużo minęło czasu. Lecz w końcu dorwałem w ręce tę cienką skądinąd powieść, zacząłem czytać i... wpadłem.Fabuła, jak wiadomo, to kontrowersyjna historia człowieka, który przez bezsenność i spotkanie niewłaściwego człowieka powoli staje się terrorystą. Nic nie jest jednak takie, jakim się wydaje i ostatnie strony niosą zaskoczenie, którego nie sposób przewidzieć, a które po prostu pozostawia czytelnika sponiewieranego i z rozdziawioną gębą (że wyrażę się tak kolokwialnie). Poza tym tezy stawiane przez autora (że szaleństwo i swoiście terrorystyczno-nihilistyczne zapędy ocalą prawdziwą miłość, uczucia i ludzkie życie, ze masochizm i balansowanie na granicy degrengolady pozwolą człowiekowi na wolność itp) nie mniej wbiją się w pamięć.Do tego dochodzi jeszcze styl, ascetyczny i niesamowicie oryginalny, stanowiący prawdziwą perełkę i mówiący dużo o geniuszu autora.Wszystko to tworzy powieść, którą ciężko polecić każdemu. Palahniuk kpi z poprawności politycznej i wytyka nam błędy. Prezentuje nasze najgorsze strony i każe się z nimi zmierzyć. Boli nas to, staramy się zaprzeczać, ze to co pisze twórca top tylko satyra na konsumpcjonizm, że nie odnosi się do nas samych... i w tym właśnie tkwi siła. W tym i w fakcie, że jednak opowieść poza bólem niesie również swoiste ukojenie.

 • AS34

  Podziemny krąg oglądałem z wypiekami na twarzy, lecz książka, to jest to, co dostarcza niesamowitych emocji. Kawał idealnej literatury, który aktualnymi tematami i niezłą historią dostarcza czytelnikowi olbrzymią dawkę emocji, lecz i skłania do przemyśleń. Mądry pisarz, mądra książka ebook polecam!

 • Gorzata

  "Bo znów dopadła mnie bezsenność i miałem ochotę zniszczyć coś pięknego". Główny bohater i zarazem narrator "Podziemnego kręgu" Palahniuka ma wszystko. Do czasu. Jego skomplikowana znajomość z pewnym producentem mydła odnajdującym relaks w ostrej potyczce na pięści a także stałą bywalczynią rozmaitych grup wsparcia dla śmiertelnie chorych doprowadza do serii dziwacznych zdarzeń. Brzmi banalnie? Nie jest.Wyrafinowany stoliczek do kawy Jin-Jang wyrzucany przez okno podczas eksplozji w mieszkaniu, sterty gazet z serią artykułów, w której narządy mówią o sobie w pierwszej osobie i dni tygodnia ustalane na podstawie koloru krawatów to jeszcze nic.Niesamowicie wciągająca, "mówiona" narracja, szybko zaburzona chronologia i rozwijająca się z coraz większym natężeniem fabuła to główne atuty tej powieści, którą każdy dorosły człowiek powinien znać. Palahniuk bulwersuje, zadziwia i... uświadamia. Aż w końcu stajesz się własnością rzeczy, które kiedyś posiadałeś.

 • Pini

  Film nie był taki zły, jednak zdecydowanie lepsza okazała się książka, dlatego ją bardziej zalecam niż film. Kupiłem ją sobie całkiem przypadkiem, kiedy podczas jednego z moich empikowych wojaży wpadła mi w ręce. Pomyślałem, że porównam ją z filmem i kupiłem. Nie żałuję własnej decyzji, ponieważ to kawał dobrej lektury.

 • Mufi

  Zdecydowanie lepsza od filmowej wersji. Jeśli ekranizacja dostarczyła Wam emocji to gwarantuję, że czytając książkę, pękniecie od nadmiaru wrażeń. Jest tu wszystko, co sprawia, że nie można się oderwać – akcja, która pędzie nieubłaganie, wyraziści bohaterowie i motywy, które choć nieprawdopodobne dzieją się naprawdę. Zdecydowanie warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!