Czytaj więcej:
Historie, które napisało życie okładka

Średnia Ocena:Historie, które napisało życie

Dorota Sumińska jest baczną obserwatorką przyrody i świata, interesuje ją każde istnienie. Ważni są dla niej tak samo ludzie, jak zwierzątka i cała natura. Przez lata gromadziła różnorakie historie, wspomnienia, anegdoty, które nieustanny się kanwą wielowątkowej, uniwersalnej opowieści o przewrotności losu i wszechobecności zwierząt, które towarzyszą ludziom w ważnych momentach życia. Spełnione marzenia, podstępna miłość, która pojawia się w niespodziewanym momencie, przypadki, które stają się przeznaczeniem. Gesty, słowa, przedmioty, które na zawsze odmieniły czyjeś życie. Sekrety, które łączą i dzielą. Ludzie zapadający w pamięć na zawsze. Bracia mniejsi, którzy pomagają uświadomić ludziom inny wymiar codziennych spraw. Nieoczywiste, zaskakujące, poruszające… historie z życia i o życiu.

Szczegóły
Tytuł Historie, które napisało życie
Autor: Sumińska Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Historie, które napisało życie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Historie, które napisało życie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Historie, które napisało życie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anna Kołodziejska

  Dynamicznie przeczytana, jednym tchem, historie z życia wzięte i interesujące

 • Mariusz Wasiak

  Książki Pani Doroty Sumińskiej uwielbiam, dlatego kiedy tylko dowiedziałem się o nowej pozycji, natychmiastowo ją kupiłem. Niestety "Historie, które napisało życie" są dla mnie i moich bliskich Dużym rozczarowaniem... Opowiadania, jak powiedziała moja córka (z którą się całkowicie zgadzam) - od czapy!

 • kuhailan

  Cenię twórczość pani Doroty, uwielbiam jej styl, charakter i to jak dobrą energią otacza wszystko co się rusza, lecz tej książki bym nikomu nie poleciła. Nie znalazłam w niej tego czego szukałam, nie "wciągnęła" mnie, duże litery miały prawdopodobnie na celu jedynie zakamuflowanie braku treści. Przeczytałam ją w drodze do pracy (60 min) i gdy skończyłam zaczęłam się zastanawiać się ile za nią zapłaciłam i czy było warto. Moim zdaniem nie. Niektóre opowiadania zawierają historie, których w ogóle nie umieszczałabym w tej książce pdf - o Indyjskich nastolatkach którzy znaleźli sobie Niemki-sponsorki? O lekarzu uprawiającym seks w pralni z pielęgniarką? Jestem pewna że nie dla TAKICH historii kupiłam tą książkę. I jeszcze gdzie tu zwierzęta? Reszta była również mało wciągająca poza historią o bezzębnych dziadkach na wakacjach...

 • Margaret

  Dorotę Sumińską uwielbiam dosłownie za wszystko. Jej programy telewizyjne, poprzednie książki, artykuły dotyczące zwierząt urzekły całą moją rodzinę, zwłaszcza jej kobiecą część. Gdy zamówiłam "Historie, które napisało życie" w księgarni internetowej wydawnictwa książkę miałam następnego dnia w domu. Do publikacji utworzyła się nie mała kolejka, bo każda z nas (siostra, mama, babcia i ja) chciała przeczytać tę książkę jak najszybciej. Przeczytanie zajęło mi tylko jeden wieczór.Naprawdę piękna, pouczająca i genialna książka. Warto się z nią zapoznać.

 • Kruszynka

  Od pierwszych stron urzekł mnie styl autorki. Prosty, który powodował, że ta pozycja była dla mnie czystą przyjemnością. Co prawda do formy, jaką są opowiadania nie jestem zbytnio przekonana, jednak tutaj Pani Dorota Sumińska idealnie sobie z nią poradziła. W niektórych niestety odczuwałam niedosyt, bo zbyt dynamicznie się kończyły. Nie będę Wam przybliżała fabuły każdego z 21 opowiadań, ponieważ nie ma to najmniejszego sensu. Powiem Wam jednak, że każda element posiadała własny morał a także w każdym występowały zwierzątka – kozy, konie, koty, psy.Najnowsza pozycja pisarki nie jest zbyt obszerna, ma bowiem tylko 160 stron, jednak czyta się ją z uwagą. To takie opowiadania z gatunku tych na jedno popołudnie. Te jednak zmuszają do przystanięcia i zastanowienia się ponad swoim życiem, może zmienienia czegoś? Co więcej, to nie jest czas stracony. Jedne opowiadania są bardziej poruszające, inne mniej, jednak wszystkie mają w sobie jakiś element, którzy urzeka i sprawia, że ciężko się od nich oderwać.

 • markietanka

  Zestaw opowiadań „Historie, które napisało życie” zawiera dziewiętnaście, krótkich opowiadań opowiadających o życiu. To swoista mozaika wydarzeń, migawek i podpatrzonych sytuacji, wziętych z otaczającego nas świata. Pani Dorota zbierała je w głowie, aż w końcu przelała na papier.Są one bardzo różnorodne, częstym gościem w jej opowieściach są zwierzątka i lekarze. Wszystkie opowiadania łączą uczucia i emocje. Znajdujemy w nich szczęście, miłość, nadzieję, rozczarowania, przyjaźń. Ujęły mnie opowiadania ze zwierzętami w tle, gdzie pani Dorota prezentuje ludzką czułość, odpowiedzialność i miłość do zwierząt . Krótkie historyjki przedstawione przez panią Sumińską chwilami wywołują uśmiech, chwilami konsternację, a chwilami łezka kręci się w oku. Oddziałują na emocje i trącają dużo strun w duszy czytelnika.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!