Czytaj więcej:
Klejnot Siedmiu Gwiazd okładka

Średnia Ocena:Klejnot Siedmiu Gwiazd

Młody adwokat, Malcolm Ross, zostaje wezwany w środku nocy przez własną przyjaciółkę, Margaret, do domu jej ojca, Abla Trelawny’ego. Okazuje się, że został on zraniony we swóim pokoju przez nieznanego sprawcę i wpadł w dziwaczny stan przypominający letarg. Wszystko staje się jeszcze bardziej zagadkowe, kiedy domownicy odkrywają list znanego egiptologa do córki, w którym znajdują się osobliwe porady odnośnie dalszego postępowania w zaistniałej sytuacji. Wszczęte natychmiastowo śledztwo i obserwacja nieprzytomnego pacjenta przysparzają jednak tylko kolejnych tajemnic, których trop prowadzi do starożytnego Egiptu i próby wskrzeszenia legendarnej królowej Tery. Klejnot Siedmiu Gwiazd to wyjątkowa opowieść grozy przesiąknięta klimatem starożytnego Egiptu a także fascynacją odkryciami tej cywilizacji, która na przełomie XIX i XX wieku była w Wielkiej Brytanii tak ogromna, że niektórzy trzymali mumie i inne artefakty we swoich domach. W historii tej, rozpoczynającej się na wzór kryminału, nie zabraknie fragmentów horroru, powieści przygodowej czy romansu. Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1903 roku, lecz kilka lat potem ukazało się wznowienie ze zmienionym zakończeniem. W naszym wydaniu, opartym na odsłony pierwotnej, dołączyliśmy także ostatni epizod z 1912 r. o bardziej optymistycznej wymowie. Klejnot Siedmiu Gwiazd nie jest obecnie tak słynny jak Dracula, jednakże został też kilkukrotnie sfilmowany (m.in. Krew z grobowca mumii (Hammer Film Productions, 1971), Przebudzenie (The Awakening) (Warner Bross, 1980) czy Grobowiec (The Tomb) (Trans World Entertainment, 1986), a ponadto dużo wskazuje na to, że opowieść Stokera zainspirowała całą historię mumii w kinematografii, począwszy od filmu Karla Freunda z Borisem Karloffem w roli głównej.

Szczegóły
Tytuł Klejnot Siedmiu Gwiazd
Autor: Stoker Bram
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Klejnot Siedmiu Gwiazd pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Klejnot Siedmiu Gwiazd Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Klejnot Siedmiu Gwiazd PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kamila

    Znany egiptolog zostaje zraniony w swoim gabinecie i zapada w przedziwny rodzaj śpiączki. Sprawcy brak, porady tylko wszystko gmatwają, a jakby tego było mało okazuje się, że facet przewidział taki przebieg wypadków i napisał nawet postępowanie, które musi być wówczas podjęte. Kolejne zagadkowe wydarzenia mnożą zapytania policji, lekarzy a także bliskich, a wszystko zdaje się powiązane z starożytnym Egiptem i przedziwną mumią królowej Tery. Dwudziestowieczna groza na dobrym poziomie. Elegancki wątek romantyczny, czerpanie inspiracji z obcych kultur i klimat mrocznej rezydencji. Oto czym tym razem Bram Stroker nas rozpieszcza. Przerabia historię egipskich faraonów, wpłata w to astrologię i ubarwia opowieściami o grabieżach grobów, które usprawiedliwiano celami naukowymi. Zmusza bohaterów do zastanowienia się ponad prawdziwością poszczególnych religii i ponad tym, na jak dużo można sobie pozwolić, by powiększyć zasób wiedzy. W dodatku kreśli wyraźne sylwetki kobiece, które mogą budzić niepokój, lecz również stanowią symbol siły. W niepozornej powieści odbija napięcia społeczne, które oblepiały jego codzienność i nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Oto czym tak naprawdę jest „Klejnot siedmiu gwiazd". Jestem oczarowana! Nie rozumiem, dlaczego TAKIE powieści TAKICH twórców żyją zapomniane, lecz ogromnie się cieszę, że dzięki wydawnictwu IX w końcu się to zmienia. Nie każdy polubi się z tak powoli snutą fabułą i nie każdy odnajdzie się w świecie, który pachnie przysypanym piaskiem Egiptem, lecz dla mnie była to idealna przygoda. przekł. Radosław Jarosiński

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!