Czytaj więcej:
Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia okładka

Średnia Ocena:Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia

Czym jest szczęście? To zapytanie zadają sobie od wieków wielcy myśliciele — zarówno Zachodu, jak i Wschodu. Poszukują powodów, dla których jedni ludzie cieszą się swoim życiem, inni zaś pogrążeni są w wieloletniej depresji i marazmie. Ci drudzy osiągną o dużo mniej niż ci pierwsi. O dużo mniej także dadzą z siebie innym. Przypuszczalnie będą krócej żyć. Własny pesymizm i poczucie braku sensu przekażą następnym pokoleniom. Wszystko to ze stratą — dla siebie, dla innych, dla świata.  Szczęście zostało zauważone i docenione przez naukowców. Doszli oni do wniosku, że można je zmierzyć, zważyć i wyciągnąć z niego średnią szczęśliwość ludzkości w ogóle, by następnie wykorzystać tę wiedzę do różnorakich celów. Także do celów handlowych, bo według obiegowej opinii szczęście (na które składa się m.in. zdrowie, bogactwo, pozycja społeczna, dostęp do kultury) to coś, dzięki czemu można ożywić pogrążoną w kryzysie światową ekonomię. Człowiek zadowolony z życia więcej kupuje. Dlatego dążmy do ogólnej szczęśliwości! Tymczasem szczęście jest czymś zupełnie innym. To radość płynąca z wnętrza odczuwającej ją istoty, niezależna od warunków zewnętrznych, niepoddająca się naukowemu „szkiełku i oku”. Niemierzalna. Tak twierdzą mędrcy Wschodu i Zachodu, których wypowiedzi zebrał i opracował Ashok Chopra. Ta zbiór cudownych tekstów, pochodzących od niezwykłych myślicieli, stanowi wspaniałą strawę duchową. Jest to też wyraźny kierunkowskaz, pokazujący drogę ku egzystencji pełnej poczucia spełnienia a także świadomej obecności.

Szczegóły
Tytuł Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Lekcje szczęścia i długowieczności. Mistrzowie mądrości o źródłach dobrego życia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Zborowska

    SZCZĘŚCIE – suma pozytywnych doznań, na którą składają się pomiędzy innymi: rodzina, przyjaciele, adekwatna samoocena, satysfakcja zawodowa a także pomyślna sytuacja materialna. Ze względu na odmienne potrzeby każdego człowieka, spełnienie powyższych punktów nie gwarantuje pożądanego stanu – tak samo jak bez realizacji większości z nich także możemy osiągnąć szczęśliwość.Książka, wbrew tytułowi, nie traktuje o samym szczęściu. Temat ten stanowi przede wszystkim centrum, wokół którego kręcą się podejmowane zagadnienia. Autorzy podeszli do omawianej sprawy z dystansem. Rozważania indyjskich mędrców dotykają różnorakich dziedzin – od psychologii po różnorakie koncepcje filozoficzne i religijne. Pozytywne wrażenie wywołały na mnie trafne anegdoty przewijające się niemalże w każdym rozdziale. Demaskują bezsensowne poszukiwania szczęścia przez człowieka, podczas gdy znajduje się ono pod samym jego nosem.Na wzmiankę zasługuje też warstwa językowa – zdania nie rażą ani prostotą, ani przekombinowaniem. Wpływają bardzo pozytywnie na odbiór całości.Nie jest to ścisły tutorial rozkładający ludzką psychikę na czynniki pierwsze, ale zestaw różnorakich rad. Podeszłam do tej książki z nastawieniem poznawczym i absolutnie tego nie żałuję. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!