Czytaj więcej:
Miasto Archipelag okładka

Średnia Ocena:Miasto Archipelag

Trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał całą Polskę od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, aby zobaczyć, jak żyje się dzisiaj w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i bezrobotnych. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonald'sy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Szczegóły
Tytuł Miasto Archipelag
Autor: Springer Filip
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Karakter
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Miasto Archipelag pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Miasto Archipelag Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Miasto Archipelag PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • BARBARA TYWONEK

  interesująca

 • Rork

  ...i z ukrytą tezą, od której to wyjątek potwierdza regułę (Bielsko-Biała). Jak chodzi o "ziemie zachodnie": Polacy nie zrobili wszystkiego, żeby ocalić ślady niemieckich luminarzy, którzy wybudowali tu ongiś wspaniałą cywilizację, że się łezka w oku kręci, no a później to już dno, dno, dno. Gdzie indziej ponownie piękne, wspaniałe fabryki były - lecz ta cholerna transformacja to wszystko zniszczyła (świat stał technologicznie w miejscu, prawda?). Zabrakło tej lewicowej solidarności i zamiłowania do porządku. I tak przez 300 stron okraszonych osobistymi anegdotkami, w które ciężko uwierzyć, że miały literalnie miejsce. Twórca sam przyznaje na zresztą końcu książki, że już mu się te miasta i ludzie na koniec projektu mieszali.

 • Piotr Tomczak

  Niesamowicie wciągająca książka, której twórca miał niezliczone pomysły żeby opowiedzieć rożne historie średnich miast czyli miast archipelagu. Każdy epizod to inny pomysł i inna historia. Naprawdę warto to przeczytać, a wciąga bardzo

 • Katarzyna Ocimek

  Interesujące opowieści z miast, w których nie jeden z nas był i je zna.

 • SylwiaA

  Następną idealna książka ebook Filipa Springera opisująca losy małych polskich miast i ich mieszkańców.

 • Maja Kot

  Miasto Archipelag to zdecydowanie interesująca pozycja w biblioteczce. Książka ebook w zabawny i przyjazny sposób omawia historie miast zapomnianych, które utraciły status miast wojewódzkich. Dzięki niej podróżowanie po Polsce może stać się jeszcze przyjemniejsze, wypełnione anegdotami o różnorakich miejscach. Opisy miast, nierzadko dzisiaj wyglądających zupełnie inaczej, budzą wyobraźnię i zachęcają do odwiedzenia samą ich historią. Gorąco zalecam nie tylko mieszkańcom Miast Archipelagów!

 • lianea

  Lubię sposób pisania Filipa Springera, a ta książka ebook jest dla mnie niezwykła też z innego względu. Otóż mieszkam w jednym z takich miast, które przestało być miastem wojewódzkim i również mam wrażenie, że trochę tonie. Jakby niespodziewanie straciło impet i przestało być połączone z resztą kraju. Ludzie jakby zaczęli wolniej chodzić i rzadziej się spotykać. A może to mnie się po prostu tak wydaje, ponieważ w czasach, kiedy było wojewódzkie byłam młoda i nastawiona do wszystkiego optymistycznie. Może to, że upadły zakłady wcale nie wyniknęło z likwidacji województwa, lecz z szeregu innych czynników. Tego nie wiem. Wiem natomiast, że książkę Springera warto przeczytać i samemu sobie odpowiedzieć na te zapytania

 • lysz

  Jak zwykle jeśli chodzi o Filipa Sprongera, zakup byłstrazłem w dziesiątkę. Zalecam tę i wszystkie pozostałe książki!

 • Czarek Posak

  Ciekawe reportaże z kraju. Nieźle jest czasem odstawić literaturę faktu z zagranicy i skupić się na swóim mieście, ponieważ również może być wielce ciekawie. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!