Czytaj więcej:
Miasto w chmurach okładka

Średnia Ocena:Miasto w chmurach

Bohaterowie Miasta w chmurach są marzycielami i outsiderami. Łączy ich jeden starożytny tekst: historia Aetona, który pragnie zostać ptakiem, by odlecieć do utopijnego miasta w niebiosach.Osierocona Anna i przeklęty chłopczyk Omeir przebywają po przeciwnych stronach potężnych murów podczas oblężenia Konstantynopola w 1453 roku.Współczesne Idaho. Weteran wojenny, osiemdziesięcioparoletni Zeno usiłuje uchronić bibliotekę przed wybuchem bomby, podłożonej przez nastoletniego idealistę Seymoura. Konstance, kobieta z odległej przyszłości, sięga po najstarsze słynne ludzkości opowieści, żeby dotrzeć do prawdy.Anthony Doerr utkał misterny gobelin z czasów i miejsc, który jest odzwierciedleniem naszej ogromnej sieci wzajemnych połączeń – z innymi gatunkami, z ludźmi nam współczesnymi, tymi, którzy żyli przed nami, a także tymi, którzy pojawią się na świecie, kiedy nas już na nim zabraknie. Miasto w chmurach jest przepiękną, odkupieńczą powieścią o władzy, jaką dzierżą księga, Ziemia i ludzkie serce."Anthony Doerr opowiada jak homerycki bard: z ogniem, pasją i dużym talentem, udowadniając raz jeszcze najładniejszą prawdę ludzkości – to dzięki ebookom stajemy się braćmi i siostrami, niezależnie od wszystkiego, co nas dzieli." Joanna Bator"Piękna, magiczna książka. Jedna z tych, do których jako czytelnik chcę wracać, a jako pisarz –zazdroszczę." Łukasz Orbitowski Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Miasto w chmurach
Autor: Doerr Anthony
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Miasto w chmurach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Miasto w chmurach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Miasto w chmurach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Mariusz Edward Czerwiński

    Opowiadanie podzielona jest na 5 różnorakich perspektyw, których łączy tylko jedno - starożytna historia marzyciela Aetona, który chce dostać się do legendarnego miasta w chmurach. Wśród bohaterów mamy Anne, chrześcijańską hafciarkę z oblężonego Konstantynopola; Omeira, młodego muzułmańskiego pasterza który zostaje siłą wcielony do armii atakującej Konstantynopol w XV wieku; Zeno, starszego weterana wojennego a zarazem tłumacza historii o Aetonie, który usiłuje uchronić bibliotekę przed wybuchem bomby podłożonej przez młodego ekoterrorystę Seymoura próbującego walczyć z postępującym wyniszczeniem współczesnego środowiska naturalnego; i Konstance, dziewczynę z odległej przyszłości przemierzającą w statku kosmicznym do egzoplanety oddalonej o 600 lat drogi od Ziemi. Historia z początku skomplikowana dynamicznie nabiera rumieńców i z zapartym tchem śledzimy życie każdej z postaci, których początkowo nic nie łączy. Gdy w pewnym momencie książki znajdujemy wspólny mianownik pomiędzy każdą z postaci wszystko nabiera sensu, a nasze serce mimochodem zaczyna bić mocniej z ekscytacji. Jednak jak w każdej historii z wieloma perspektywami - nasze zainteresowanie nie jest rozmieszczone równomiernie pomiędzy wątki postaci, niektóre mogą nas wciągnąć bardziej, a niektóre mniej. Na szczęście krótkie epizody sprawiają, że szybciej wracamy do interesującej nas persony. Opowiadanie Pana Doerr'ego nie jest również okraszona łatwym językiem. Niejednokrotnie musiałem sądzić by nie utracić koncentracji ponieważ jest to literatura cudowna w pełnym tego słowa znaczeniu - przez co dużo sformułowań nie przekazują nam znaczenia w bezpośredni sposób, a element pozostaje niedopowiedziana. Nie sądzę jednak tego za wadę - mowa i przełożenie pana Jerzego Kozłowskiego wypadło fenomenalnie tylko warto pamiętać, że nie jest to lektura do chwilowych posiedzeń na toalecie. Jednak podsumowując ja osobiście jestem tą książką zachwycony. To prześliczna opowiadanie o marzeniach, wpływie historii i ebookach - o tym jak są wspaniałe i jak duże znaczenie mają dla nas, ludzi. Wzajemne powiązania postaci symbolizują olbrzymią sieć powiązań ludzkości, o których nie myślimy na co dzień - ponieważ czy kiedyś myśleliście co przeszła książka, którą wypożyczacie z biblioteki, kto ją czytał, kto trzymał, jakie życie przeżyli Ci ludzie, a ta książka ebook razem z nimi. Jak dużo ludzi może żyć na świecie, którym w złych chwilach pomogła historia Harrego Pottera lub Percy'ego Jacksona. Ebooków jest miliony, lecz każda z nich ma swoją oddzielną historię, długość życia, zawartość i ludzi którymi się otacza. To niesamowite jaki musiał być zbieg okoliczności, aby opowiadanie napisana 3000 lat temu przetrwała do współczesności, ile pożarów, epidemii, wojen i kradzieży - to niebywałe i właśnie o tym jest ta pojedyncza książka. Dzięki Mieście w Chmurach spotka was coś niesamowitego w sferze waszego umysłu. I zdecydowanie nie będziecie żałowali, że ją przeczytaliście. Książki są wspaniałe.

  • Oliwia

    ☁️Cóż to za oryginalna opowieść była! Nawet gatunkowo trudno ją skategoryzować! To po części współczesna, po części historyczna fikcja, a po części lekkie sci-fi. ☁️Podążamy za idealnymi bohaterami na przestrzeni wielu wieków: Konstance, która mieszka w niedalekiej przyszłości. Zeno i Seymour, których życie zderza się w fatalny dzień w dzisiejszym Idaho. Omeir i Anna, których życie przecina się podczas oblężenia Konstantynopola w 1453 roku. A łączy ich starożytna historia Aetona, który pragnie zostać ptakiem i odlecieć do utopijnego miejsca w niebiosach. ☁️To była niesamowicie interesująca podróż literacka. Jestem też pod wrażeniem, jak każda element książki miała własny niepowtarzalny klimat, który wciąga i aklimatyzuje czytelnika, który początkowo może czuć pewien lekki chaos wynikający z paru punktów widzenia, ponieważ jest ich przecież tak wiele! Skaczemy pomiędzy bohaterami, miejscami, liniami czasowymi - potrzeba naprawdę wybitnego pisarza, żeby to wszystko utrzymać w ryzach! ☁️Jak się można domyśleć - to nie jest prosta lektura. Wymaga skupienia i zaangażowania czytelnika. Lecz wynagradza mu to po stokroć! Uwierzcie mi, nie ma takiej drugiej książki jak “Miasto w Chmurach”... historia jest hipnotyzująca, a starannie wykonany szkielet wątków łączy postacie i okresy czasu w wyjątkową całość! ☁️Jeśli szukacie idealnej i wymagającej powieści, nie szukajcie dalej, tylko sięgnijcie po tę książkę!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!