Czytaj więcej:
Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście okładka

Średnia Ocena:Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście

Filmy, powieści, opery – można się zastanawiać, czy Paryż jest miastem rzeczywistym, czy może tylko idealnym plenerem dla dowolnego środka wyrazu artystycznego. A może jednym i drugim? Ville Lumière – Miasto Światła, jak się mówi o Paryżu – każdego wieczoru tonie w iluminacjach, zamienia się w scenę, na której wciąż rozgrywa się spektakl pełen fascynacji, elegancji i niepowtarzalnego, wręcz niemożliwego do naśladowania stylu życia. Do nowoczesnego i jednocześnie typowego miasta corocznie napływa milionowa rzeka ludzi, której jakby odzwierciedleniem jest znacznie łagodniejszy nurt Sekwany. Żaglowiec i łacińska dewiza widniejące w herbie miasta – Fluctuat nec mergitur („rzuca nim fala, ale nie tonie”) – sugerują trwałość metropolii. Stateczna i świadoma, dumna z roli odgrywanej w świecie, bezpiecznie nawiguje prowadzona błyskami latarni morskich znaczących horyzont: wieży Eiffla, kościoła Sacré-Coeur, gmachu Tour Montparnasse, Łuku Triumfalnego, obelisku na placu Zgody… Czy jest ktoś, kto może rościć sobie prawo do autentycznej wiedzy o mieście z tysiącami faset, lecz tylko jedną duszą? W odkrywaniu i zrozumieniu istoty Paryża, poznaniu jego najwspanialszych zabytków i plenerów, uchwyceniu scenek z codziennego życia w różnorakich dzielnicach miasta pomoże wybór fantastycznych fotografii a także opowieści, którymi zechcieli się podzielić znani paryżanie – z urodzenia bądź wyboru – dziewczyny i mężczyźni ze świata rozrywki, mody, kultury i wielu innych profesji, pomiędzy innymi szef kuchni i właściciel restauracji Joël Robuchon, stylista Elie Saab, nagradzana na najsłynniejszych festiwalach filmowych aktorka filmowa i teatralna Isabelle Huppert a także reżyser filmowy Jean-Jacques Annaud. W rozmowach z Alessandrą Mattanzą opowiedzieli o miejscu, które pokochali i w którym żyją.

Szczegóły
Tytuł Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście
Autor: Mattanza Alessandra
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: National Geographic
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jakub Tomala

  Niestety, lecz National Geographic bardzo słabo wypada pod wobec przewodników.

 • Jakub Tomala

  Niestety, lecz National Geographic bardzo słabo wypada pod wobec przewodników.

 • Mariusz Szołyga

  Bardzo ładnie wydana książka ebook - doskonały upominek dla wszystkich, którzy marzą, żeby odwiedzić Paryż.

 • Anonim

  Kto miłuje Paryż pokocha też tę książkę. Cudowne zdjęcia.

 • Kamila Hałasowska

  Za ta cenę, treść powinna byc zachwycająca i omawiać Paryż takim jakim jest, zachęcić do podróży. Opisy Paryża oczami jego mieszkańców sa... nietrafione w moim mniemaniu, książka ebook niszczy obraz Paryża jaki sie zastaje na miejscu, nie polecam.

 • Marta mama chłopców - Książeczki synka i córeczki

  Kiedy zobaczyłam tę książkę od razu wymarzyłam sobie, żeby ją przeczytać. Nigdy nie byłam w Paryżu, lecz bardzo chciałabym kiedyś zobaczyć to miasto. Wydaje się ono takie magiczne, przepełnione pięknem, historią, takie wyrafinowane... Może odwiedzenie tego miejsca nie jest moim największym marzeniem, lecz na pewno można by to uznać jako jedno z wielu moich marzeń (wiadomo lista jest długa) :)Kiedy już książka ebook ta odnalazła się w moich rękach to od razu zachwyciły mnie cudowne fotografie z jej wnętrza. Wiązałam z tą lekturą duże nadzieje i niestety z przykrością muszą Wam napisać, że nieco się zawiodłam... Zbyt mało tu Paryża, miałam o dużo bardziej wygórowane oczekiwania wobec tej książki... Może jestem zbyt krytyczna, może po prostu źle zrozumiałam jej przesłanie, lecz sądziłam, że opis "słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście" będzie naprawdę znaczył to co się wydaje. A jednak za mało tu tych wzmianek o Paryżu, jak dla mnie zdecydowanie zbyt mało...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!