Czytaj więcej:
My robimy to inaczej! okładka

Średnia Ocena:My robimy to inaczej!

Jaka jest najgorsza rzecz, jaką możesz usłyszeć, gdy masz jakiś niezły pomysł w pracy? "My robimy to inaczej!" John Kotter i Holger Rathgeber stworzyli opowiadanie biznesową, która pomoże każdemu zespołowi bądź organizacji radzić sobie z największymi wyzwaniami i zamieniać je w ekscytujące okazje. W książce pdf "My robimy to inaczej!" przedstawili esencję kilkudziesięciu lat własnych doświadczeń i nagradzanych badań mających na celu ukazanie mechanizmów powstawania, upadania i odradzania się organizacji w obliczu przeciwności. Czego możesz się nauczyć o długoterminowym sukcesie firmy od kolonii surykatek z pustyni Kalahari? Więcej niż sobie wyobrażasz!Pewnego razu w południowej Afryce, na pustyni Kalahari, żyło sobie stado surykatek. Po latach stabilnego rozwoju nastała susza, która radykalnie uszczupliła zasoby stada, a także przyczyniła się do niosących śmiertelne zagrożenie ataków sępów. W miarę pogarszania się sytuacji panująca w stadzie harmonia ulega zakłóceniu. Jego przywódcy kłócą się podczas wypracowywania najwłaściwszych rozwiązań, a sugestie ze strony szeregowych robotników spotykają się z podcinającym skrzydła stwierdzeniem: "Nie tak to tu robimy!". Dlatego również Nadia, genialna i dzielna surykatka, wyrusza na poszukiwanie świeżych pomysłów, które pomogą znajdującemu się w prawdziwych tarapatach stadu. Odkrywa o dużo mniejszą grupę, która funkcjonuje w zupełnie inny sposób, przy znacznie większym udziale pracy zespołowej i z większą wprawą. Poznane surykatki opracowały innowacyjne rozwiązania pomagające znajdować pożywienie i bronić się przed sępami. Okazuje się jednak, że nie wszystko w tym małym stadzie jest tak doskonałe, jak początkowo mogłoby się wydawać. Czy Nadii uda się wpaść na pomysł, jak połączyć to, co najlepsze w tych dwóch odmiennych światach – w dużym, zdyscyplinowanym i nieźle zarządzanym a także małym, nieformalnym i inspirującym – zanim będzie za późno? "Ta niepowtarzalna przypowieść prezentuje nam, o ileż bezpieczniejsi jesteśmy w zmiennych czasach, gdy wprowadzamy innowacje." Spencer Johnson, twórca "Kto ukradł mój ser?" "Ta łatwa przypowieść o futrzastych ssakach mierzących się z kłopotem adaptacji w obliczu zagrożenia dostarcza interesujące spostrzeżenia na temat podróży, w której uczestniczy wielu z nas. Genialne!" Stanley McChrystal, emerytowany generał, twórca "Team of Teams" i współzałożyciel McChrystal Group "John Kotter robi to ponownie. Wykorzystywana przez niego metafora pomaga czytelnikom wyodrębnić podstawowe warunki doskonałego funkcjonowania organizacji, tj. pobudzenie serc i umysłów członków zespołu do działania na rzecz kluczowego celu." Leigh Morgan, dyrektor operacyjny, Fundacja Billa i Melindy Gatesów "To działa. I to nie tylko w przypadku surykatek." Gaëtan Thomas, prezes i dyrektor generalny NB Power

Szczegóły
Tytuł My robimy to inaczej!
Autor: Kotter John, Rathgeber Holger
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: MT Biznes
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd My robimy to inaczej! pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. My robimy to inaczej! Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

My robimy to inaczej! PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Ferror

    Książka ebook zawiera porównanie dwóch sposobów działania firm jakie są dziś popularne. Natomiast samochód twierdzi, że najlepszy wynik daje połączenie tych dwóch technik. Całość ukazana w formie bajkowo-fabularnej. Interesujący sposób na przekazanie idei. Książka ebook warta polecenia natomiast nie daje prostej odpowiedzi.

  • justa21

    Nowe warunki = nowe metody działania Współczesne czasy – nieustającego postępu technologicznego, krótkotrwałości przyjętych rozwiązań a także dynamicznego wzrostu konkurencji, wymagają innych niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu metod zarządzania. Kluczem do przetrwania powinna stać się elastyczność, traktowanie pracowników, jako cennego zasobu, a także korzystanie z oddolnych pomysłów, przy odstąpieniu od dyrektywnego stylu zarządzania, a skorzystaniu z plusów przywództwa. Tylko organizację, które rozumieją te potrzebę zmian przetrwają, tylko takie mają szansę odnieść rynkowy sukces przy założeniu oczywiście, że zachowają nieustającą czujność i wciąż analizować będą ryzyko, szukając sposobów na jego zminimalizowanie. O tym, dlaczego jedne organizacje osiągnęły tę niełatwą przecież umiejętność przetrwania, zaś inne nieuchronnie zmierzają ku upadkowi, piszą zajmująco John Kotter – emerytowany profesor Harvard business School a także Holger Rathgeber – były dyrektor wykonawczy w jednej z korporacji. Wykorzystując własne wieloletnie doświadczenie w biznesie, a także na podstawie analizy otoczenia i zdarzeń w życiu rozlicznych firm, stworzyli oni niecodzienny tutorial z dziedziny zarządzania, przedstawiony w formie … bajki. Ta opowiadanie jednak tylko pozornie adresowana jest do dzieci, bowiem w stadzie surykatek, którymi posłużyli się autorzy, zachodzą takie same procesy grupowe czy mechanizmy, jakie występują w nastawionej na zysk organizacji. Tym metodą książka ebook „My robimy to inaczej!”, opublikowana nakładem Wydawnictwa MTBiznes, jest zarówno przykładem, że niełatwemu tematowi można nadać lekką i prosta do zapamiętania formę, jak i tego, że robiąc pewne rzeczy inaczej niż wszyscy, rzeczywiście można wygrać. Tym samym jest to pozycja dla wszystkich właścicieli firm, członków kadry zarządzającej, a także wszystkich pracowników, którzy czują się z daną organizacją związani i pragną funkcjonować dla jej wspólnego dobra. Posługując się swego rodzaju case study, którym stał się opis kłopotów w stadzie surykatek a także reakcje członków stada, a także metody rozwiązania tych problemów, autorzy dają nam szansę śledzenia pewnego toku myślenia i odkrywania korzyści płynących m.in. z burzy mózgów czy oddolnej inicjatywy. Surykatki stojąc w obliczu suszy i coraz częstszych ataków ze strony drapieżników początkowo nie potrafiły poradzić sobie z kryzysem - dopiero przemiana perspektywy i odejście od starych rozwiązań, które w świeżych warunkach przestały się sprawdzać spowodowały korzystną zmianę. Lektura książki pozwala otworzyć umysły, pozbyć się ograniczeń i dostrzec nowe, potencjalne możliwości. Warto wykorzystać wiedzę płynąca z publikacji, by uczynić własną organizację lepszą i silniejszą, pamiętając równocześnie, że nic nie trwa wiecznie i że nowe metody działania już niedługo znowu okażą się być nieaktualne. Justyna Gul www.qulturaslowa.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!