Czytaj więcej:
Nagi sad okładka

Średnia Ocena:Nagi sad

Nagi sad to przejmująca medytacja ponad rolą postaci ojca w życiu syna. Obserwujemy ten związek oczami chłopca, potem dorosłego faceta i starca. To miłość wyrażana w milczeniu, drobnych gestach i stałym poszukiwaniu się. Relacja, której niezbędna jest utrata – dopiero wówczas można zacząć rozumieć i pamiętać.Nagi sad to także losy poszukiwania własnego miejsca na ziemi. Główny bohater, wykształcony w mieście człowiek pochodzący ze wsi, mówi o świecie, który niegdyś porzucił i stale próbuje na powrót odnaleźć. Pisze traktat o ziemi, domu, zwierzętach, życiu obok siebie i najprostszych, najgłębszych związkach pomiędzy ludźmi.Na motywach powieści w 1972 roku nakręcono film Przez dziewięć mostów.

Szczegóły
Tytuł Nagi sad
Autor: Myśliwski Wiesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nagi sad pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nagi sad Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nagi sad PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • fatlu

  idealna

 • Piotr Kędzierski

  Bardzo cenię tego autora. Możliwe, że dlatego, że chociaż w mieście mieszkam od kilkunastu lat, to wieś stale mi się śni i stale jest obecna w mojej głowie na jawie. Sam, chociaż moje wspomnienia relacji z ojcem są inne, znalazłem tu dużo elementów przypominających mi jakieś urywki wydarzeń z mojego życia, lub budzące zastanowienie, jak to jest w moim przypadku. Wspaniały, lekki, poetycki niemal język. Byłbym zadowolony oglądając więcej takich debiutów. Najbardziej prawdopodobnie lubię taką potoczystość, które sprawia, że na podstawie jednego doświadczenia dotykamy szerokiej płaszczyzny zdarzeń. Dla mnie to twórca wyjątkowy

 • Giżunia

  "Nagi sad" to książka, którą przeczytałam z polecenia i sama będę zalecać ją każdemu, z kim wejdę na temat literatury. To przepiękna, emocjonalna i wzruszająca książka ebook o relacjach pomiędzy ojcem i synem, znaczeniu autorytetu ojca w życiu chłopca. To droga do odnajdywania siebie, własnych celów, priorytetów. NA długo pozostanie w mojej pamięci.

 • Allan

  Po "Nagi sad" sięgnąłem zachęcony mnogością pozytywnych recenzji i ogólnym zachwytem ponad książką. Nie wiem od czego mam zacząć, w głowie kołują tysiące myśli, a ja sam nie wiem co mam napisać. Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Twórca udowadnia że napisanie dobrej i wartościowej książki nie musi być związane z wampirami, wilkami i seksem. "Nagi sad" to opowiadanie o relacjach ojciec syn, tudzież trudnych, o próbie powrotu do przeszłości i pokazaniu zmian, jakie wprowadziło życie w mieście w młodym człowieku. Pisarz pokazał kawałek świata i idealnie pokazał relacje ludzi w tym świecie. Zrobił to w sposób wysublimowany, bez nadmiernych uniesień, idealnie dobierając słowa, które brzmią w książce pdf niczym symfonia. Powrót po latach wiąże się z powrotem do wspomnień z którymi trzeba się zmierzyć. W młodym człowieku zaszło dużo zmian, przemienił się światopogląd. Mnie książka ebook przypomina po części przypowieść biblijną o synu marnotrawnym. Książka ebook jest skarbnicą mądrości i wiedzy. Ja po raz pie

 • justyna

  Nagi sad, choć jest powieścią debiutancką Myśliwskiego, jest wymagający. Zabawa w chowanego w sadzie, w którym ukryć się nie sposób, to metafora miłości ojca do syna, która – wydawałoby się – niewyrazista, niewypowiedziana, jest jednak wyraźna jak na dłoni. Jej wyrazem jest ciche bycie obok, towarzyszenie, czekanie. Nie słowa, nie zapewnienia, nie wyznania. Obraz tej miłości twórca namalował za pomocą monologu syna, który – już jako człowiek dojrzały – patrzy wstecz i przeżywa na nowo obecność ojca w swoim życiu, próbując przypomnieć sobie jak najwięcej z ich relacji. Język, jakim posługuje się autor, jest zdumiewająco piękny. Tak po prostu. Spokojnie mogę stwierdzić, że książki Wiesława Myśliwskiego nie służą tak po prostu do czytania. :-) To książki, które trzeba sączyć po kropelce, aby żadna z nich nie popłynęła zbyt szybko, ponieważ strata byłaby zbyt wielka.

 • kasandra

  Książka ebook jest monologiem nauczyciela,który na starość usiłuje zrozumieć własne relacje z ojcem.Bohater powraca pamięcią do lat młodości i kreśli przed nami portret ich wzajemnych relacji a także siatkę trudnych zależności,które wpłynęły na nich.Z urywków wspomnień,z wydawać by się mogło przelotnych,ale pozostających w sercu emocji,stara się wiernie odtworzyć to,co dawniej ich łączyło.Dlaczego będąc już sędziwym człowiekiem,roztrząsa minione lata?Czy to próba zrozumienie siebie,znalezienia odpowiedzi na nurtujące każdego pytania?Kim jestem i co w życiu osiągnąłem?Czy jestem szczęśliwy i czy dokonałem właściwych wyborów?„Nagi sad” to piękna,nastrojowa,powieść o rodzinnych więzach,które w zależności od okoliczności mogą stanowić siłę budującą albo niszczącą.Jest również hołdem oddanym ojcu,który w typowo przystojny sposób wyrażał własną miłość.Miłość zawartą w pojedynczych słowach,gestach,a jednak bogatą w treść i niesione przesłanie.Styl pełen metafor i symboli też zrobił na mnie wrażenie.Polecam!

 • LeoniMa

  To ewenement na skalę światową. „Nagi sad” przynajmniej jest cienki w porównaniu do „Widnokręgu” i „Traktatu...”. Dialogów w nim tak samo mało, o fabule mówić właściwie nie można, akcji do śledzenia i ekscytowania się brak. A ta książka ebook jest po prostu cudowna. Zachłystywałam się z radością każdym zdaniem – napisanym prosto, „po wiejsku”, lecz tak szczerze, jak tylko dzidziuś potrafi ująć. Narracja snuta z perspektywy starszego dojrzałego mężczyzny, który wpatruje się we swojego ojca, jak w obrazek, sprawia, że jako czytelnicy pragniemy właśnie w ten sposób spoglądać na innych ludzi. I pragniemy być tak mądrzy, jak on. Jest tu niemalże wszystko, co trzeba wiedzieć, aby dać sobie radę w życiu. Tak po chłopsku.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!