Czytaj więcej:
Opactwo okładka

Średnia Ocena:Opactwo

Anne, samotna matka, nie może otrząsnąć się po śmierci syna. Mark niegdyś był architektem, dzisiaj pracuje jako złota rączka i zastanawia się, jak i kiedy jego życie zeszło z drogi, którą sobie wyznaczył. Też ojciec Paul, przełożony opactwa Świętych Filipa i Jakuba, czasami miewa wątpliwości. Czy któreś z nich znajdzie odpowiedź na pytania, które stawia sobie od dawna? Ta książka ebook – pełna duchowej mądrości i humoru, które znamy już z "Jezusa", wcześniejszego bestsellera Jamesa Martina – jest opowieścią o tym, jak Bóg prowadzi człowieka w jego wątpliwościach, obawach, modlitwach i pragnieniach, jak pomaga mu odnaleźć siebie i poczuć się naprawdę kochanym. To idealna lektura nie tylko dla fanów powieści lecz także dla osób poszukujących ładu, harmonii a także radości w życiu. Postać opata może stać się inspiracją dla duszpasterzy a także przewodników duchowych w ich pracy.   "Prawdziwą siłą tej powieści jest duszpasterska wrażliwość jej autora. (…) Podobnie jak jego współbrat papież Franciszek, Martin przekonująco mówi o miłosierdziu Boga – i Kościoła.""Publisher Weekly" "Dowcipna, mądra, elegancka proza, a zrazem poruszająca opowieść (…). Następny tryumf tego wspaniałego pisarza, który też w świeżym (dla siebie) gatunku okazał się mistrzem."Mary Karr, autorka książki "Lit" "Ta piękna, poruszająca i bardzo wiarygodna opowieść zaprasza poszukujących na spotkanie z Bogiem, a wierzących zachęca do pogłębienia relacji z Nim. Pokochałem tę książkę i jej bohaterów!"Richard Rohr, OFM "Debiutancką opowieść Martina można porównać do ebooków Paulo Coelho. Dużym sukcesem Martina jest to, że prezentuje mistyczne doświadczenia własnych bohaterów i są one w tej powieści czymś całkowicie naturalnym.""The Tablet" "Martin charakterystyczną dla siebie prostotę i otwartość przenosi na własnych bohaterów, dzięki czemu czytelnik nieźle się czuje w opowiadanej przez niego historii. Z duszpasterską empatią porusza najdelikatniejsze i najboleśniejsze tematy, zachęcając czytelników, żeby i we swoich zmaganiach szukali nadziei.""The Huffington Post" "Jest w tej powieści coś pociągającego. To pocieszenie i ukojenie, jakie z sobą niesie. (…) I odpoczynek od chaotycznego świata. »Opactwo« to ukryty skarb. Cieszę się, że go odkryłem.""Proverbial Reads"

Szczegóły
Tytuł Opactwo
Autor: Martin James
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Opactwo pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Opactwo Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Opactwo PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Beata Igielska

    „Opactwo” Jamesa Martina to opowieść napisana z dużym wyczuciem i znajomością ludzkiej duszy. Nie ma w niej miejsca na szybkie i łatwe rozwiązania, na sprawdzone, piękne recepty czy ekspresowe załatwienie problemów.Główni bohaterowie, Anne i Mark, muszą zmierzyć się z swoją przeszłością, która kładzie się cieniem na ich bieżącym życiu. Otrząśnięcie się z dramatycznych doświadczeń i powrót do tzw. normalności wydaje się niemożliwy, gdyż i kobieta, i facet dźwigają samotnie duże brzemię, zmagając się z cierpieniem, cierpieniem i samotnością.Anne, która kilka lat temu utraciła syna, utraciła też wiarę w Boga i drugiego człowieka. Odbudowanie tych zerwanych relacji wydaje się niemożliwe. Jednak poznanie Marka i jego przyjaciela, mądrego opata Paula, wprowadza w życie dziewczyny iskierkę nadziei.Czy rozpali ona płomień, czy tylko będzie się tlić? A może jedynie zabłyśnie, by zaraz ponownie zgasnąć? Takie zapytania towarzyszą czytelnikowi podczas czytania „Opactwa”. Na odpowiedź trzeba poczekać aż do końca, lecz warto uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza, że finał daje dużo do myślenia i na długo zapada w pamięć.Utwór Jamesa Martina to nie tylko historia osobistych dramatów i wzajemnych relacji pomiędzy bohaterami. To też cudowna opowiadanie o poszukiwaniu wiary i zwątpieniu, o stawianiu sobie niełatwych pytań i jeszcze trudniejszym odnajdywaniu odpowiedzi.Nie jest to jedynie opowieść dla osób wierzących czy poszukujących. Opisywane w niej życiowe i duchowe kłopoty są udziałem każdego myślącego człowieka, dlatego zalecam ją z czystym sumieniem wszystkim, którzy poszukują literaturze czegoś więcej niż tylko szybkiej akcji i mrożących krew w żyłach wydarzeń.To powieść, którą czyta się niespiesznie, refleksyjnie, lecz i z dużymi emocjami. BEATA IGIELSKA

  • dobrerecenzje.pl

    James Martin - twórca bestsellerowych powieści m. in „Jezusa” i ”Siedmiu ostatnich słów Jezusa” jako jezuita i kierownik duchowy podsuwa nam jeszcze jedną książkę pt . „Opactwo”.To historia młodej kobiety, która straciła własnego syna Jeremiasza. Chłopczyk został śmiertelnie potrącony przez auto w wieku 13 lat. Anne świat się wówczas zawalił. I choć nigdy nie była osobą głęboko wierzącą, w tej chwili zaczęła buntować się i krzyczeć na Boga.Jednak przez przypadek trafiła do opactwa benedyktynów, gdzie poznawała warunki życia mnichów, ich modlitwę i rozmowę z Bogiem.Wiadomo, że w życiu duchowym zdarzają się kryzysy. Modlitwa staje się rutyną albo bywa nawet nudna. Nawet Eucharystia bywa niekiedy nużąca, a osobista modlitwa pełna rozproszeń, ale dopiero w klasztorze można zauważyć tę Bożą miłość jaka wypełnia duchowne osoby. Nigdy nie byłam w klasztorze, lecz twórca udzielił nam tak szczegółowych opisów, że można sobie wyobrazić jak życie w klasztorze daje duchownym poczucie spełnienia.Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że sam twórca jako kierownik duchowy wcielił się w zakonnika Paula, żeby pomóc biednej i zrozpaczonej Anne po stracie syna. Kochająca matka, która tęskni za swoim dzieckiem - nikt nie jest w stanie jej zrozumieć tylko kochający Bóg, który jest samą miłością. Paul oferuje Anne napisać list do Boga - swój psalm lamentacyjny.Powieść ta jest wymysłem fikcyjnym, ale postaci są wzorowane na prawdziwych osobach , a rozmowy, które prowadzą bohaterowie, oparte są o doświadczenia autora jako kierownika duchowego. Doświadczenia, zmagania i wątpliwości Anne są częstym fragmentem życia duchowego, zaś Opactwo Świętych Filipa i Jakuba to miejsce fikcyjne, jednak inspirowane licznymi spotkaniami autora z benedyktami.Książeczka jest niewielka, mieści się swobodnie w damskiej torebce, lecz jest cudownie wydana, w twardej oprawie, szyta, zawiera 28 krótkich epizodów i niewiele nad 200 stron.Zachęcam Cię Czytelniku do pochylenia się ponad tą lekturą, bowiem jest głęboko refleksyjna i medytacyjna, jeśli chodzi o nasz sposób modlitwy w tak dzisiaj zabieganym świecie.Poświęć więc chwilę wolnego czasu i czytaj - naprawdę warto!Moja ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

  • Hanna Kurowska

    Cudowna książka, pełna mądrości. Wzruszająca i pouczająca przy tym. Porusza bez wątpienia trudne, bolesne wręcz tematy, jednak w sposób delikatny i pozbawiony nachalności. Książkę Opactwo polecałabym szczególnie poszukującym Boga, lecz także tym dla których tego rodzaju książki są ważne. Opactwo bowiem ma cenne przesłanie, przemawia do czytelnika, skłania go do myślenia.. Z pewnością dla każdego będzie to coś innego, indywidualnego i pewnie w tym tkwi siła tej książki. Można potraktować ją jako przyjemną, ciekawą lekturę, lecz można również wynieść ze spotkania z nią coś więcej. Bardzo polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!