Czytaj więcej:
Opowieści o nadziei okładka

Średnia Ocena:



Opowieści o nadziei

Każde – najbardziej zwykłe, codzienne spotkanie – może przynieść coś, co zmieni nasze życie. Kiedy Heather Morris wysłuchała wspomnień Lalego Sokołowa – tatuażysty z Auschwitz – i postanowiła przenieść je na papier, nie spodziewała się, że ta historia porwie miliony osób na świecie: młodych i starych, a jej przyniesie międzynarodową sławę. I że pozwoli opowiedzieć nie mniej ważną historię Cilki – najdzielniejszej osoby, z jaką zetknął się Lale. W własnej najwieższej książce pdf Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem: o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje. Umiejętność słuchania i dotarcia do drugiej osoby to nie tylko przepis na światowy sukces wydawniczy, lecz przede wszystkim kluczowa życiowa lekcja, której wszyscy potrzebujemy. W serii inspirujących epizodów Morris opowiada zarówno o osobach, z którymi pracowała i których historie spisywała, jak i o własnej rodzinie: pełnych miłości relacjach z dziadkiem, lecz także ucieczce z domu a także niełatwych kontaktach z matką. "Opowieści o nadziei" to przede wszystkim pochwała życia i zacieśniania więzi. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Opowieści o nadziei
Autor: Morris Heather
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Opowieści o nadziei pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Opowieści o nadziei Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Opowieści o nadziei PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Iwona Nocoń

    Nie wiem jak to jest możliwe, lecz 1/4 mojego celu na ten rok, została właśnie zrealizowana. Rok temu ten efekt nie cieszyłby mnie, bo czytałam znacznie więcej. Teraz jednak znając własne możliwości ta liczba niezmiernie mnie raduje. Tatuażystę z Auschwitz zna każdy, nawet kto tej powieści nie czytał. Ja sama sięgnęłam po nią, gdy zrobiło się o niej cicho i wyrobiłam sobie swoją opinię na jej temat (wystawiłam ocenę 7/10). Później przyszedł czas na Podróż Cilki, po którą już niezbyt chętnie czytelnicy sięgali, co widać po statystykach. Mi się ona akurat bardzo podobała i nie żałuję ani jednej chwili z nią spędzonej (ocena 9/10 o czymś świadczy). Przyszedł czas na trzecią książkę autorki, której kompletnie się nie spodziewałam. Gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach, wiedziałam, że jak tylko dostanę ją w własne ręce, przeczytam niemalże od razu. Tak również zrobiłam. W tej publikacji pisarka postanowiła podzielić się z czytelnikami własną umiejętnością słuchania, podając za przykład spotkania do jakich dochodziło pomiędzy nią a Lalem Sokołowem. Muszę przyznać, że nie byłam przygotowana na to, że autorka tak się przed czytelnikami odsłoni. Poruszyła dużo osobistych wątków, za co jej bardzo dziękuję. Ciężko jest wytrwać w nadziei, nawet jeżeli mówi się, że umiera ona ostatnia. Słowa które zostały zwarte w tej powieści dobitnie pokazują, że trzeba wiele odwagi, siły i determinacji, by nie pozwolić jej odejść zbyt daleko. Zawsze kiedy mam do czynienia z literaturą obozową, bądź wątkami, które o nią zahaczają, zostaje ustawiona do pionu. Tym razem również się tak stało. Ode mnie 8/10.

  • Anna K.

    Sięgając po tę książkę spodziewałam się otrzymać kolejną poruszającą pozycję, pełną wartości i cudownych przesłań. Niestety nie odnalazłam tego w najwieższej pozycji Heather Morris. Ciężko mi tak naprawdę napisać o czym jest „Opowieść o nadziei”. Znajdują się w niej wątki biograficzne – autorka opowiada o swoim domu rodzinnym, w jaki sposób nauczyła się aktywnie słuchać innych a także większą cześć książki poświęca na opowiadanie o spotkaniach z Lalem – słynnym tatuażystą z Auschwitz i bohaterem jej pierwszej powieści. Możemy również znaleźć tutaj porady i wskazówki, jak słuchać, aby chciano z nami rozmawiać, co niewątpliwie wskazuje na poradnik. Jednak w moim odczuciu książka ebook ta nie jest ani biografią ani poradnikiem. W pozycji tej nie odnajduję też tytułowej nadziei. Mam wrażenie, że autorka pisze tutaj wszystko, co przychodzi jej do głowy – jest to dość chaotyczne i pomieszane. Dużo faktów i jej spostrzeżeń powtarzanych jest po kilka razy, w kółko krąży wokół tych samych historii. Czytając poszczególne epizody miałam wrażenie, że ciągle czytam o tym samym i nawet spisane dokładnie tymi samymi słowami. Rozumiem, że autorka chciała zwrócić uwagę na pewne znaczące dla niej fakty i rzeczy, lecz kompletnie to do mnie nie trafiło. Jeśli chodzi o porady umieszczone w książce pdf to nie dowiedziałam się niczego nowego na temat słuchania, aczkolwiek sam pomysł podsumowywania tak każdego rozdziału to mały plusik w całej tej pozycji. Nie sądzę również, abym dzięki tej pozycji lepiej poznała samą autorkę, dlatego że otrzymałam tylko mały skrawek jej życia. Skupiła się głównie na historiach powstawania własnych powieści „Tatuażysta z Auschwitz” a także „Podróż Cilki” a także zachęcała do zapoznania się z kolejną pozycją, którą chce stworzyć. Uważam, że zdecydowanie lepiej autorce wychodzi pisanie powieści. Bardzo męczyłam się w okresie czytania tej książki i chciałam jak najszybciej ją skończyć. Do gustu przypadło mi samo zakończenie, w którym autorka uchyla rąbka tajemnicy o własnej kolejnej powieści. Pozycja ta absolutnie nie zniechęca mnie do twórczości samej autorki i z olbrzymią chęcią sięgnę po jej kolejne książki. Niemniej tę uznaję za kompletnie nieudaną. Za egzemplarz dziękuję: czytampierwszy.pl

  • Anonim

    Heather Morris zawładnęła sercami i wyobraźnią czytelników na całym świecie, dzięki swoim poprzednim bestsellerom – „Tatuażysta z Auschwitz” a także „Podróż Cilki”. W „Opowieściach o nadziei” znowu przenosi nas do świata tragicznych przeżyć Lelego Sokołowa, tym razem ukazując własną pisarską pracę nieco od kuchni. Z zaciekawieniem śledzimy tutaj rozwój znajomości autorki z tatuażystą z Auschwitz, od pierwszego ich spotkania, aż po wyciskające łzy pożegnanie w szpitalnej Sali. Autorka na przykładzie własnej relacji z tak fascynującą osobą (wielokrotnie nazywaną „żywą historią”) uczy czytelnika jak historie obcych ludzi, a nawet samo ich uważne słuchanie może wpłynąć na nasze życie. Każdy z nas jest otwartą księgą, a im dłużej żyje na tym świecie, tym więcej historii owa księga zawiera. Heather Morris stara się ukazać czytelnikom, jak owe historie są istotne, jak wpływają na relacje międzyludzkie i budują nie tylko przeszłość, lecz również wspólną teraźniejszość. Rozmowa i umiejętne słuchanie drugiej strony to podstawa relacji z drugim człowiekiem. Książka ebook pod wobec konstrukcji i sposobu narracji przypomina mi nieco „Niedoskonały -niezwyciężony. Mój syn Nick Vujicic” Borisa Vujicica. Dużo w niej porad z natury „jak lepiej…”, rady i porady na temat tego jak słuchać innych i samego siebie, jak stworzyć środowisko przyjazne temu, by ktoś – niezależnie od wieku czy stopnia pokrewieństwa/ znajomości – był skory otworzyć się przed nami i zdradzić nam własne – nierzadko skrywane głęboko w sercu historie. Nie byłam nastawiona na nieco poradnikowy vibe „Opowieści o nadziei”, dlatego również nieco zawiodłam się po przeczytaniu książki. W trakcie czytania okazało się, że nie jest to do końca rodzaj literatury, który mnie interesuje, dlatego również staram się ocenić ją tak obiektywnie, jak tylko mogę. Jestem przekonana, że osoby które czytały już poprzednie prace autorki, będą zachwycone także i tą pozycją, ukazującą jej pracę niejako zza kulis. Jeśli chcecie znowu spotkać się z Lalem Sokołowem, to koniecznie sięgnijcie po nową książkę Heather Morris.

  • Tomasz Kosik

    Heather Morris w najwieższej książce pdf dzieli się z nami własnymi wspomnieniami wyjątkowej przyjaźni z Lalem Sokołowem. Spotkali się w 2003 roku. Starszy pan opowiedział jej historię, którą mogliśmy poznać w dwóch wcześniejszych powieściach „Tatuażysta z Auschwitz” a także „Podróż Cilki”. Teraz do naszych rąk trafia „Opowieść o nadziei” książka ebook przepełniona wspomnieniami autorki. Inspiracją do jej napisania, były listy, które otrzymywała od czytelników. Dzielili się z Heather tym, jak bardzo historia Sokołowa wpłynęła na jej życie. Historia ta miała też ogromne znaczenie dla pisarki, która tak samo jak my zastanawia się ponad życiem. „Opowieść o nadziei” przepełniona jest właśnie takimi rozważaniami ponad sensem rozmowy z drugim człowiekiem. Rozmowy, która dla każdego z nas może mieć ogromne znaczenie. I choć nie poznajemy tutaj dalszych losów Lalego, dowiadujemy się jak wcześniejsze poznanie Sokołowa wpłynęło na myślenie autorki. I myślę, że każdego, kto poznał historię jego życia. Po odłożeniu tej książki odnosiłem nieodparte wrażenie, że jest ona podsumowaniem tego, co poznaliśmy we wcześniejszych książkach. Jest też okazją do pewnego rodzaju podsumowania naszych myśli, zebrania ich w jedną, spójną całość. Ta opowieść uświadamia nam, że umiejętność słuchania jest ważna, że poznawanie historii drugiego człowieka ma dla nas i przyszłych pokoleń ogromne znaczenie. Dodaje sił, uświadamia, co w życiu jest najważniejsze. I tak jak wcześniejsze książki pozwoliły poznać nam historię Lalego, tak „Opowieść o nadziei” daje możliwość poznania Heather Morris. To interesujące podsumowanie i dopełnienie historii omówionej w dwóch wcześniejszych powieściach. Autorka we wstępie książki powraca do początku 2020 roku, kiedy Australię trawiły pożary, a COVID-19 zdawał się jeszcze odległą katastrofą. Jak dużo zmieniło się w tak krótkim czasie, wie każdy. I choć „od tego momentu świat przemienił się nad miarę, nad wiarę, nad wszelkie pojęcie” to jednak mądrość, płynąca z tej książki jest unikatowa. Siła rozmowy z drugim człowiekiem jest najmocniejsza. Jest fundamentem relacji międzyludzkich. Heather Morris idealnie o tym wie, i przekonuje nas na kartach swej najwieższej książki. Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Marginesy https://marginesy.com.pl/ http://www.czyt-nik.pl/recenzje/wspomnienia-heather-morris/

  • Anna

    Heather Morris to autorka kontrowersyjna niczym Blanka Lipińska - jej książki "Tatuażysta z Auschwitz" i "Podróż Cilki" uznane zostaly za szkodliwe i spisane dla zysku. Jak jest naprawdę? O tym ta niemłoda już dziewczyna opowiada w własnej najwieższej książce. Książka ebook ma charakter biograficzny, a pod płaszczykiem tematu przewodniego, czyli "jak słuchać (starszych, dzieci, siebie...)" autorka opowiada o powstawaniu dwóch własnych wcześniejszych ebooków i kolejnej, która jest w trakcie pisania, a opowiadać ma o losach kolejnych więźniarek obozu koncentracyjnego. Temat trudny, lecz wyjątkowo ważny, Morris od lat ubiera w kwietny mowa i prowadzi fabułę tak, że czytelnik bezboleśnie odbywa tę podróż z bohaterami. Niektorym brakuje jednak w jej ebookach właśnie tego bólu i oskarżają ją o spłycenie przeżyć bohaterów do bajki, która nieźle się kończy. W trakcie czytania o przyjaźni autorki z Lale Sokołowem myślałam o historii tatuażysty, którą czytałam. Widziałam oczami fantazji tego starszego człowieka, który po śmierci małżonki desperacko pragnął wyrzucić z siebie okrutne przeżycia sprzed lat, by zapobiec podobnym zdarzeniom i przestrzec świat. Morris spełniła to życzenie, jak obiecała - opowiedziała również historię dzielnej Cilki, która to opowiadanie nieustanna się kością niezgody. Zastanawiało mnie: dlaczego autorka uległa? Historię Lalego mogła potwierdzić w wielu źródłach, jednak prześladowanie i zesłanie Cilki pełne są dzisiaj niedopowiedzeń. Po co więc było podejmować sie tego zadania? Po co ryzykować pisanie kłamstw? Na reflekcję jest jednak za późno, ponieważ obie książki sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy i zyskały rzesze wiernych wielbicieli i wrogów.

  • Patrycja Mordzewska

    „Opowieść o nadziei” - w tej książce pdf historia bohaterów zostaje ukończona. Książka ebook napisana jest w biograficznej formie – czego trochę nie lubię, lecz nie wpłynęło to na odbiór historii :) Autorka opowiada o tym jak tworzyła książki czy scenariusz do filmu, jak zaprzyjaźniła się z głównym bohaterem – Lalu Sokołowa. To dzięki tej znajomości autorka poznała wspomnienia bohatera, które spisywała. Heather poznała życie Lalu i jego miłość do żony. Autorka uczy jak słuchać innych osób, jak sama słuchała wspomnień Lalego i jak to wpłynęło na jej życie. Tak samo jak dwie poprzednie, „Opowieść o nadziei” to wartościowa pozycja.

  • Poczytaj ze mną

    Książka ebook " Opowieści o nadziei" to trzecia książka ebook z serii "Tatuażysta z Auschwitz". Autorka pisząc tę książkę, kończy i dopina tak kluczowe dla niej historie głównych bohaterów. Napisała ją w formie biograficznym, opowiadając czasy tworzenia tych ebooków i scenariusza do filmu. Opowiada jak zawierała znajomość, która z czasem, przerodziła się w przyjaźń z głównym bohaterem Lalu Sokołowa. To on przez trzy lata opowiadał własne wspomnienia, które ona spisywała. Dzięki tej książce pdf możemy poznać Lalu, jakim był człowiekiem w okresie wojny, a jakim czasach obecnych. Będzie pokazana cudowna miłość do żony, która mu zmarła, a on za nią tęskni i mimo upływu lat tak samo mocno ją kocha. Postanowił po śmierci małżonki opowiedzieć innym co sam przeżył w obozie w Auschwitz. Autorka skupia się tym razem ponad wagą słowa przyjaźń a także umiejętnością słuchania, osób starszych, którzy mogą nam tak dużo opowiedzieć, a tak mało czasu im na to zostało zostało. Doradzi jak nauczyć się słuchać starszych, dzieci i siebie. Opowie jak słuchała co tydzień przy kawie wspomnień Lalego i jak dużo jej dały te opowieści. Autorka książki w subtelny sposób opowie zarówno o osobach, z którymi pracowała zawodowo, jak i o tych, których historie spisała. Zdradzi kilka szczegółów z prywatnego życia własnej rodziny, opowie o ukochanym dziadku i jego opowieściach i o zimnych kontaktach z matką. Delikatnie pokaże, jaką była matką i jak jej córka reagowała na nią. Heather Morris pisząc tę książkę chciała pokazać jak zdobywała wszystkie informację, żeby móc napisać tę książki, wspominając o materiałach których nie mogła użyć, bo nie odnalazła potwierdzeń historycznych. Opowie nam jak powstała książka ebook "Podróż Cilki", której nigdy nie poznała a pisała o niej książkę z opowiadań wielu osób i zapisanych materiałów historycznych. Książka ebook jest fajnym zakończeniem całej tej serii i prezentuje te dwie poprzednie książki pod innym, nieznanym mi wcześniej kontem. Bardzo dobre doświadczenie i cieszę się, że zdobyłam tę książkę.

  • foto.pajak

    ‘’Jeśli budzisz się rano, to znaczy, że jest niezły dzień’’. Umiejętność słuchania drugiego człowieka, jest bardzo ważną cechą. Potrzeba całkowitego skupienia, a słuchacz potrafi w okresie rozmowy kontrolować własne fizyczne reakcje. Prawdziwe słuchanie to proces, na który składa się dużo czynników. Słuchacz jest przede wszystkim świadomy. Nie zawsze jednak spełniamy oczekiwania mówiącego i wędrujemy myślami w inne miejsce. Jak w takim razie powinno wyglądać aktywne słuchanie? ‘’Słuchajcie porad starszych, nie dlatego, że zawsze mają rację, lecz dlatego, że są bardziej doświadczeni w popełnianiu pomyłek’’. Heather Morris to (mam nadzieję) nieźle wam słynna autorka dwóch tytułów: ‘’Tatuażysta z Auschwitz’’ a także ‘’Podróż Cilki’’. Historia Lalego Sokołowa, podbiła serca wielu czytelników. To właśnie umiejętność aktywnego słuchania i dotarcia do drugiej osoby - dała autorce sukces. Heather w własnej książce pdf ‘’Opowieści o nadziei’’ udziela nam życiowej lekcji. Prezentuje tajniki słuchania i choć (jak sama mówi) nie jest ekspertem, omawia dużo przydatnych i genialnych rad opartych na jej doświadczeniu, które warto wnieść w własne życie. To także poniekąd książka ebook biograficzna, gdyż autorka nakreśliła nam własną i bohaterów historię. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, jednak treść zaspokoiła moje oczekiwania. To lektura obowiązkowa dla osób, które czytały poprzednie książki autorki :)

  • Kasiaa

    Sięgając po tę książkę spodziewałam się jednej fabuły, a dostałam kilka opowiadań, które z drugiej strony nie były klasycznymi opowiadaniami, a raczej przemyśleniami autorki. Nie mogę powiedzieć, że nie podobało mi się, ponieważ jednak było tam dużo cudownych elementów i cytatów, którymi mam nadzieję będę się kierować w życiu. Na samym początku byłam zachwycona, lecz im dalej tum entuzjazm opadał. Myślę, że coś takiego autorka mogłaby pisać np ma swoim blogu, a nie robić z tego osobną książkę, no lecz przecież skoro reszta super się sprzedała to jak napisze się, że to autorka "Tatuażysty z Auschwitz" to ogromnie się sprzeda. Styl pisania jest trochę przytłaczający i były momenty kiedy gubiłam się czytając. Być może dla kogoś kto wielbi dwie poprzednie książki Heather Morris będzie to dobre uzupełnianie, jednak ja nie będę jej fanką.

  • Moniczkasia

    Książka ebook nawiązuje do poprzedniej pozycji tej autorki, czyli „Tatuażysty z Auschwitz”. Jak też możemy w nie znaleźć zapowiedź kolejnej pozycji jaką Heather Morris ma zamiar niebawem nas uraczyć. A mianowicie chodzi o dzieje trzech sióstr, które były w obozie i przeżyły tak jak Lale bardzo dużo w swoim życiu. Autorka w książce pdf uczy nas jak kluczowa w życiu jest umiejętność słuchania drugiego człowieka. Dotyczy ona każdej relacji. Zarówno matki i dziecka, męża i małżonki czy również sąsiada i sąsiadki. Może wydawać się, że jest to łatwe zadanie, lecz wcale tak nie jest. Taka umiejętność pozwala pomóc nie tylko drugiemu człowiekowi, lecz i nam samym. Wymaga ona dużo cierpliwości, której nam ludziom, wiecznie zabieganym tak bardzo brakuje. Heather opowiada o własnych relacjach z matką i rodziną. Kto był dla niej wsparciem, a kto nie. Nie było to proste dzieciństwo. A jednak miała ona w sobie dużo siły i determinacji by przemienić własne życie i zacząć od nowa. Postanowiła zbudować szczęśliwa rodzinę i stworzyć dla niej jak najlepszy dom z znaczna dawką ciepła rodzinnego. Dowiemy się z jakimi osobami autorka pracował przez dużo lat. Jak nierzadko trudne były to relacje, a jednocześnie jak dużo ją nauczyły, co potem wykorzystywała w swoim życiu prywatnym. Książka ebook jest napisana łatwo i zrozumiale. Myślę, że każdy bez wyjątku może się z niej czegoś nauczyć, a nawet powinien. Nie ma tu znaczenia płeć czy wiek czytelnika.

  • Honorata Jamroży

    Bardzo ucieszyłam się, że będę miała możliwość przeczytania najwieższej książki Heather Morris „Opowieści o nadziei”, bo „Tatuażysta z Auschwitz” i „Podróż Cilki” bardzo mi się podobała, zwłaszcza ta druga. „Podróż Cilki” przeczytałam za jednym zamachem, natomiast książka ebook "Opowieści o nadziei" jest dla mnie dużym nieporozumieniem. Gdyby to był tutorial o tym jak słuchać tych, którzy do nas mówią, co wybierać z tego do dalszego przekazania albo co z daną wiedzą począć to owszem byłaby to niezła książka. Tytuł mówiący o nadziei nijak się ma z tym co przeczytałam. Były momenty, że myślałam, że będzie ciekawie, lecz niestety moje nadzieje dynamicznie zostały rozwiane. Autorka wspomina tutaj kilka razy głównego bohatera własnej poprzedniej książki, cały czas w paru miejscach powtarza to samo, potem przeskakuje na zupełnie inny temat, a za kilka kartek wraca do tego samego. Taki trochę groch z kapustą o wszystkich i o nikim. Omawia siebie i własną rodzinę, lecz w sposób słuchacza, słynne sobie osoby i nowo poznane również w taki sam sposób. Wiadomo być dobrym słuchaczem to na pewno bardzo przydatna umiejętność, lecz czy tego oczekiwałam po tej książce? Na pewno nie. Muszę przyznać, że bardzo się zawiodłam. Gdy pojawi się świeża książka ebook autorki, z pewnością najpierw poczytam opinie innych i zastanowię się, czy dać autorce kolejną szansę. Gdyby książka ebook była poradnikiem, dałabym 6/10, lecz za „Opowieść o nadziei” daję 2/10.

  • Paulina

    Wybierają tę książkę myślałam, że będzie ona równie świetna, co pierwszy tom, czyli "Tatuażysta z Auschwitz". Niestety nie jest to opowieść takiego samego typu, co poprzednie tomy a swego rodzaju poradnik, jak słuchać, byśmy wynieśli z opowieści drugiego człowieka jak najwięcej a także dlaczego kluczowe jest pielęgnowanie relacje międzyludzkich. Heather Morris opowiada o własnych spotkaniach z Lalem i o tym jak nawiązała się pomiędzy nimi nić porozumienia. Autorka opowiada jak zmieniło się jej życie po spotkaniu z Lalem i mogła się dowiedzieć w trakcie ich sesji. Dzięki tej powieści. z jednej strony znamy już historię tatuażysty a z drugiej dowiadujemy się jak trudne było dla tatuażysty, lecz także i dla autorki przekazanie sensu całej tej historii, która poruszyła serca czytelników na całym świecie. To nie jest normalna książka, to uzupełnienie pozostałych dwóch poprzednich tomów. Gorąco zalecam wszystkim tym, którzy czytali "Tatuażystę z Auschwitz" jak i tym, którzy planują zgłębić tę lekturę.

  • Hoshi

    Znam pióro autorki i jej powieści o Lalem, Gicie i Cilce. Nie zrobiły one na mnie specjalnego wrażenia. Dlatego również bałam się, że z tą książką będzie tak samo lub i gorzej. Jednak się myliłam, autorka zdecydowanie mnie zaskoczyła. W opowieściach o nadziei autorka porusza temat "dobrego słuchania". Dzieli się własnymi spostrzeżeniami i poradami lecz też opowiada o własnych doświadczeniach w tym temacie. Wraca do czasów dzieciństwa, które dla dziewczyn były wówczas dość trudne. Wspomina też czas pisania powieści tych już wydanych jak i tych które stale powstają. Co rusz napotykamy wzmianki o traumatycznych przeżyciach Ocalałych z Zagłady. Nie raz zakręciła mi się w oku łezka. Mimo iż tematyka nie jest prosta to książkę czyta się dynamicznie i lekko. Wspomnienia są ciekawe a porady autorki są pomocne. Zdecydowanie lepiej wychodzi jej pisanie ebooków spoza gatunków fikcji czy literatury pięknej. Z lektury czytelnik jest w stanie wyciągnąć dużo morałów. Czytając sama zaczęłam się zastanawiać ponad tym czy ja jestem dobrym słuchaczem. Czy popełniam jakieś błędy? Czy osoba, która chce mi się wygadać mi ufa? Czy prezentuje własną postawą otwarcie na drugą osobę? Ludzie nierzadko nie analizują czyjeś postawy ani nie zwracają uwagi na ton głosu czy emocje rozmówcy. Nierzadko słuchamy ponieważ tak wypada. Lecz co gdy druga osoba nie chce mówić? Czy da się ją do tego zachęcić? Jak to zrobić? W książce pdf Heather Morris znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Nie są to suche porady lecz sugestie poparte przykładami z życia, które się jej sprawdziły. Czy jest to lektura dla wszystkich? Nie uważam lecz jeśli byłaby okazja warto ją przeczytać. Myślę, że to niezła lektura dla rodziców, którzy mają kłopoty z komunikacją że własnymi pociechami jak i dla dorosłych, którzy nie mogą nawiązać dobrego kontaktu z ludźmi w podeszłym wieku. Książka ebook prezentuje jak otworzyć się na zwierzenia i jak pokazać drugiej stronie, że może nam zaufać.

  • Beata

    Lale i Cilka zdecydowanie skradli moje serce i pamięć o nich pozostała, dlatego bez zastanowienia sięgnęłam po ten tytuł. Po raz następny się nie zawiodłam. Ten tytuł też zostanie w mojej pamięci, a podczas czytania niejednokrotnie łza zakręciła się w oku. Zalecam wszystkim, którzy podobnie jak ja chętnie sięgali po poprzednie części. Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

  • Monika Świątek

    Znacie książki Heather Morris? Ja niestety nie. „Opowieści o nadziei” to moja pierwsza przygoda z autorką. Jest to książka ebook pełna wiary. Porusza temat, który dotyczy nas aktualnie, mianowicie jak sobie poradzić w okresie pandemii. Autorka daje nam dużo wartościowych wskazówek, chociażby jak słuchać osób starszych, którzy mają dużo mądrego do powiedzenia, lecz też jak słuchać samego siebie, jak dogadać się z dziećmi. Umiejętne słuchanie jest bardzo ważne. Autorka przytacza historię Lalego, własnego przyjaciela jak też Cilki, których historie są opisywane w książce pdf „Tatuażysta z Auschwitz” i „Podróż Cilki”.

  • Monika Świątek

    Znacie książki Heather Morris? Ja niestety nie. „Opowieści o nadziei” to moja pierwsza przygoda z autorką. Jest to książka ebook pełna wiary. Porusza temat, który dotyczy nas aktualnie, mianowicie jak sobie poradzić w okresie pandemii. Autorka daje nam dużo wartościowych wskazówek, chociażby jak słuchać osób starszych, którzy mają dużo mądrego do powiedzenia, lecz też jak słuchać samego siebie, jak dogadać się z dziećmi. Umiejętne słuchanie jest bardzo ważne. Autorka przytacza historię Lalego, własnego przyjaciela jak też Cilki, których historie są opisywane w książce pdf „Tatuażysta z Auschwitz” i „Podróż Cilki”.

  • Anonim

    Wspaniałą opowiadanie o tym, jak powstał "Tatuażysta z Auschwitz", o tym jak wyglądała znajomość autorki z tytułowym tatuażystą, jak rozmawiali, jak się poznawali i jak zbliżali do siebie, żeby Lale Sokołow tak otworzył się przez Heather Morris a ona ujęła to w słowa i przelała na papier. Książka ebook bardzo kluczowa w dzisiejszych czasach, prezentuje jak słuchać, jak być blisko drugiego człowieka, jak nie dać się zatracić w czasach pandemii i nie zatracić człowieczeństwa. Książka ebook napisana w okresie epidemii, na czas epidemii. Wspaniała.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!