Czytaj więcej:
Panika okładka

Średnia Ocena:Panika

Jack Wallace narodził sie w Polsce. Jest właścicielem idealnie prosperującej polskiej restauracji w Chicago. Od śmierci własnej małżonki samotnie wychowuje syna Sparky’ego. Pewnego dnia dowiaduje się o ogromnej tragedii, jaka rozegrała się na obozie skautowym w Owasippi. Jednocześnie aż siedemnastu skautów i paru opiekunów popełniło tam samobójstwo. Wśród ofiar odnalazł się najlepszy przyjaciel Sparky’ego, Malcolm. Policja nie potrafi wyjaśnić przyczyn tego dramatyczneg wydarzenia...Jack uzyskuje szansę rozwiązania tej zagadki. Przypadkiem dowiaduje się, że w okresie drugiej wojny światowej, w dalekiej Polsce, samobójstwo popełnił także jego pradziadek. Okoliczności jego śmierci do złudzenia przypominają wydarzenia z Owasippi...Okazuje się, że objaśnienie tajemnicy tego tajemniczego zbiorowego samobójstwa amerykańskich skautów leży w Puszczy Kampinoskiej. Jack po raz pierwszy w życiu udaje się wraz z synem do państwie własnych przodków. Na miejscu będzie musiał się zmierzyć ze straszliwą siłą, której istnienia nawet nie podejrzewał…

Szczegóły
Tytuł Panika
Autor: Masterton Graham
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Panika pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Panika Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Panika PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Przy kawie z ksiazka

  "Panika" jest jedną z tych książek, na którą ostrzyli sobie zęby polscy fani. W wywiadach Masterton wielokrotnie powtarzał, że akcja książki zostanie osadzona w Puszczy Kampinoskiej i Warszawie. Brytyjskiego pisarza zainteresowały polskie lasy i to, co działo się w nich podczas II Wojny Światowej ze szczególnym naciskiem na masakrę polskiej inteligencji. W ten sposób motywem przewodnim stało się to, co czuje człowiek samotnie przemierzający gęste lasy.Jack Wallace pochodzi z rodziny polskich emigrantów. Jego pradziadowie przed wojną nazywali się Wallach. Żyje z dwunastoletnim synem, który rozpacza na zespół Aspergera (jest to rodzaj autyzmu), prowadzi popularną, polską restaurację w Chicago. Przed dwoma laty opuściła go żona, a on do tej pory nie może sobie z tym poradzić. W momencie gdy poznajemy tą dwójkę bohaterów, dostają tragiczną wiadomość. Najlepszy przyjaciel Sparky`ego, Malcolm popełnił samobójstwo na obozie skautowskim w Michigan. Okazuje się także, że życie odebrali sobie wszyscy skauci i ich opiekunowie. Jack i Sparky lecą do Michigan, żeby pomóc matce Malcolma w trakcie identyfikacji zwłok. Gdy wchodzą w las doznają bardzo dziwacznego uczucia strachu... ogarniającej ich paniki. Widzą także białą postać, której nie mogą zidentyfikować. Po opuszczeniu lasu chcą wyjaśnić to, co widzieli. Niestety bezskutecznie. Sprawy przybierają gorszego obrotu, gdy Jack dostaje telefon od pani Koczerskiej, starszej pani mieszkającej w Stanach, która twierdzi, że wie co stało się z jego pradziadkiem w okresie II Wojny Światowej. Okoliczności jego śmierci przypominają wydarzenia, które miały miejsce w Michigan. Co łączy przeszłość z teraźniejszością? Czy Jack pokona zło? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Sparky?Bez wątpienia Graham Masterton ma talent do tworzenia klimatu. Podczas czytania włos jeży się na głowie, strach staje się naszym nieodłącznym towarzyszem. Czy naprawdę istnieją leśne duchy, które są w stanie oddziaływać na naszą psychikę? Brytyjczyk operuje już swoim tradycyjnie plastycznym językiem, a czytając książkę mamy wrażenie, że znajdujemy się w miejscu akcji. Powiązanie fabuły z Polską jest bardzo sympatyczne, daje wielki plus dla autora. Bardzo nieźle napisana książka ebook nie pozostawia miejsca na nudę. Wszystko tu jest spisane idealnie, tak jak być powinno. Tę książkę z pewnością nie jeden czytelnik odbierze osobiście, a dzieje Jacka i jego syna wciągną go bez reszty.

 • jdolar

  jak zwykle mistrz na poziomie, ukazane zachowania społeczne

 • Selbysa

  Do sięgnięcia po Mastertona przekonałam się niedawno, "Panika" jest trzecią jego książką, którą przeczytałam. To twórca o wyjątkowej wyobraźni, który bardzo plastycznie potrafi omówić nawet najstraszniejsze sceny. Bardzo interesująca fabuła, opowiedziana idealnym językiem. Wielki plus za polskie wątki :-) Warto przeczytać.

 • Boruc

  "Panika" to książka ebook dość nietypowa ponieważ napisana przez amerykańskiego autora, który omawia jak jego bohater wyrusza do Polski żeby rozwikłać tajemnicę masowego samobójstwa sprzed lat. Po raz pierwszy zjawia się w Polsce i wędruje w głąb Puszczy Kampinowskiej. Książka ebook bardzo trzyma w napięciu, idealnie się czyta. Można się wczuć w klimat grozy i zagadki. Naprawdę polecam.

 • Ekspert Empiku

  Władca makabry powraca. Opowieść łączy samobójstwo grupy skautów, dzieje niemieckich żołnierzy, którzy wybierali śmierć mając w perspektywie spotkanie z nieznaną grozą ścigającą ich w Puszczy Kampinoskiej a także mityczny wątek Pana - bożka pól i lasów broniącego własnych włości za pomocą złowrogiego szumu leśnej gęstwiny. Szumu, który początkowo wywołuje lekki niepokój, by na przestrzeni nad 300 stron przerodzić się w lęk, strach i... panikę. Masterton stworzył wizję makabrycznej szachownicy, na której jesteśmy jedynie pionkami. Doskonała lektura, po której każda leśna wyprawa będzie już podszyta lękiem...Sylwia Kasperczuk, empik Lublin

 • Ekspert Empiku

  Ta niewielka książeczka to bomba fantazji dla każdego ciekawskiego 4-5-latka. Mała Zohar nie może zasnąć. Postanawia odkryć, gdzie podziewa się Księżyc, gdy znika z nocnego nieba. Małe śledztwo doprowadzi ją do niezwykłego odkrycia. Każdej stronie towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Brawa należą się panu Davidowi Polonsky'emu za stworzenie prześlicznych ilustracji w srebrzystej tonacji. Choć jestem dorosła, sama uległam czarowi tej wyjątkowej opowieści. Maria Głowacka, Empik Poznań

 • Ekspert Empiku

  Masterton to jeden z moich ulubionych twórców powieści grozy. Lubię go za szybki styl, szybką akcję i nagłe uderzenia czystej grozy. Tym razem twórca przeszedł samego siebie i zdecydowanie nie zalecam czytania "Paniki" w nocy. Bohater, Jack, jest samotnym ojcem, właścicielem polskiej restauracji w Chicago. Dla niezła syna postanawia rozwiązać sprawę wyjątkowych samobójstw. Masterton idealnie miesza fragmenty mitów z wielu stron świata, historię II wojny światowej i mistykę wzbogacając opowieść o liczne polskie akcenty. Maria Głowacka, Empik Poznań

 • Lidia Zalewska

  Po przeczytaniu nie pojadę już do Palmir :)

 • Magdalena Senderowicz

  „Panika” to moje drugie spotkanie z Grahamem Mastertonem. Bo pierwsze wypadło wręcz znakomicie, to liczyłam na podobną sytuację i w tym przypadku. I tak również się stało – „Panika” okazała się bardzo dobrą książką, a pan Masterton prawdopodobnie stanie się jednym z moich ulubionych autorów.Nieprzewidywalność i zaskakujące zwroty akcji, mocne i makabryczne sceny, doskonale przedstawienie ataku paniki, nieźle wykreowani bohaterowie, rosnące napięcie i ciekawość dotycząca rozwiązania zagadki, która całkowicie zaprząta nasze myśli – to wszystko charakteryzuje „Panikę”.

 • markietanka

  Graham Masterton ma wyjątkowy talent do tworzenia klimatycznych powieści, podczas których lektury, włos jeży się na głowie, a strach udziela się czytelnikowi. Czy istnieją leśne duchy, czy również inne siły nadprzyrodzone wpływające na ludzką psychikę? Przedstawiona opowiadanie jest tak realna i wiarygodna, że spacerując z psem sama oglądałam się przez ramię na każdy dźwięk i szelest.Masterton operuje bardzo barwnym i plastyczny językiem, a czytelnik czuje jakby uczestniczył w akcji. Przerażenie bohaterów udziela się. Całość jest napisana w interesujący i intrygujący sposób, posiada własny specyficzny klimat i trzyma w napięciu do ostatnich stron. Podobało mi się powiązanie fabuły z Polską, polskimi klimatami i zdarzeniami. Widać, że Twórca solidnie przygotował się do napisania tej książki. Bardzo osobiście ją odebrałam i jeszcze bardziej wciągnęły mnie dzieje Jacka i jego syna. „Panika” to idealna książka ebook dla fanów mocnych wrażeń – zalecam serdecznie!

 • saskia

  W lesie wszystko się rozpoczęło, ale czy się zakończy? Jaki będzie finał dla Sparky`iego i jego ojca? Dlaczego jeden z nich jest tak kluczowy dla kogoś albo czegoś? Co właściwie ma miejsce? Wallace bierze udział w rozgrywce, gdzie śmierć pojawia się aż za nierzadko i nikt nie może przed nią uciec. Głos w głowie podpowiada jedyne wyjście w tej sytuacji ...Strach rodzi się czasem powoli, a czasem atakuje znienacka, Graham Masterton w "Panice" ukazuje jeden i drugi wariant. Buduje napięcie od początku, zwiększając ją z rozdziału na rozdział, każde zdarzenie zawiera w sobie jego element, coś niezauważalnego, lecz mrocznego zdaje się stale towarzyszyć bohaterom. Akcja zatacza pełne koło, chociaż wydaje się, że odpowiedź jest już niedaleko okazuje się, iż w spodziewanym miejscu pojawia się następny znak zapytania. Postacie zdają się uczestniczyć w grze, w której są pionkami sterowanymi przez kogoś zza kulis. Rozwiązanie łączy w sobie przeszłość i przyszłość a także obietnicę, którą przyszło wypełnić.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!