Czytaj więcej:
Pruska zagadka okładka

Średnia Ocena:Pruska zagadka

Ignaz Braun na tropie pruskiej zagadki. Jest luty 1901 roku. Spokój małego miasteczka zakłóca brutalne morderstwo gimnazjalisty Johanna Wendersa. Inspektor Braun przybywa z Berlina, by poprowadzić śledztwo. Z właściwą sobie dociekliwością wnika w wejherowskie tajemnice, by podążać w ślad za mordercą. Niespieszna akcja, wyjątkowa atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu - oto plusy powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował.

Szczegóły
Tytuł Pruska zagadka
Autor: Schmandt Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficynka
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pruska zagadka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pruska zagadka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pruska zagadka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Bookendorfina Izabela Pycio

  "Rzeka nie doznaje metamorfozy w ukryciu, człowiekowi się to zdarza."Bardzo interesująca i wciągająca opowieść kryminalna, najwięcej radości sprawia nam spokojne zaczytywanie się w niej, dostrzeganie wszelkich niuansów i przenikanie do niepowtarzalnej atmosfery. Intrygująca fabuła, mnogość ciekawych wątków, mroczne sekrety i sprawnie prowadzona narracja, powodują, że trudno jest nam oderwać się od książki. Z każdym rozdziałam coraz mocniej zagłębiamy się w jej pasjonujący świat. Zakończenie zaskakuje, nie takiego obrotu spraw i rozwinięcia akcji spodziewaliśmy się. "Pruska zagadka" dostarcza znacznej satysfakcji czytelniczej, zapewnia dużo godzin przyjemnego zaczytania, takiego z elegancją i ze smakiem, refleksją i nostalgią do minionych czasów, wywołująca pragnienie natychmiastowego sięgnięcia po następny tom serii.Autor wykreował doskonały klimat, przepełniony historią początku dwudziestego wieku. Idealnie wprowadza czytelnika w ówczesne realia społeczne i obyczajowe Prus Zachodnich. Przenosimy się do Wejherowa z 1901 roku, przyglądamy się bliżej życiu jego mieszkańców, uwarunkowaniom politycznym, religijnym, trendom narodowościowym zauważalnym wśród społeczeństwa. Jesteśmy pod wrażeniem wielkiej dbałości o szczegóły przedstawianego tła, z lekkością i łatwością wtapiamy się w miasto, idealnie odnajdujemy się na jego uliczkach, poddajemy niepowtarzalnemu urokowi, zaglądamy do sklepików, młyna, kościoła, z pełnym zaangażowaniem uczestniczymy w zdarzeniach odbywających się w nim. Warto zwrócić uwagę na idealnie prowadzone dialogi, dostosowane do epoki, zwiększające intensywność odbioru treści i dające wrażenie realności przedstawianej opowieści.W mieście, gdzie niemalże wszyscy się znają, makabryczna zbrodnia dokonana na osiemnastoletnim gimnazjaliście, Johannie Wendersie, wywołuje wśród mieszkańców ogromne zawirowania, niepokój, plotki, podejrzenia i wzajemne oskarżenia. Wzrastają oczekiwania na jak najszybsze objaśnienie sprawy, ujawnienie tożsamości zabójcy i oddanie go w ręce sprawiedliwości, tak żeby życie wróciło do normalności. W celu rozwiązania zagadki morderstwa z berlińskiego wydziału zabójstw oddelegowany zostaje młody, ambitny, nadzwyczaj dociekliwy inspektor Ignaz Braun, pracujący wyjątkowo metodologicznie i dedukcyjnie. Człowiek cieszący się wielkim poważaniem ze względu na wysoką skuteczność osiąganą w detektywistycznym świecie. To bardzo sympatyczna postać, dynamicznie zaprzyjaźniamy się z nim, odpowiada nam idealnie wykreowany i wyrazisty profil. Z zainteresowaniem obserwujemy zmierzanie się Ignaza z trudnym wejherowskim wyzwaniem zawodowym. Jednocześnie chętnie przyglądamy się życiu prywatnemu, gdzie też dużo się losy i wywołuje w nas serdeczne odczucia.bookendorfina.blogspot.com

 • Miłośniczka Książek

  Dlaczego warto sięgnąć? Odpowiem krótko. "Pruska zagadka" to opowieść nie tylko idealnie napisana, niesamowicie klimatyczna, z wyjątkowym, zapadającym w pamięci bohaterem. To książka, którą mimo niespiesznej akcji, czyta się niebywale miło i po zakończeniu której ma się ochotę na więcej. Zdecydowanie zalecam wszystkim fanom kryminału retro. Szerzej o książce pdf na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/pruska-zagadka-piotr-schmandt/

 • Anka

  Muszę się przyznać do tego, że uwielbiam klimat takich powieści. Świat, który już dawno zatonął w mrocznych otchłaniach przeszłości, a przywoływany jest przez twórców takich jak Piotr Schmandt. Ja miałam niejakie skojarzenia z Krajewskim, choć inspektor Braun jest na własny sposób równie ciekawą indywidualnością.

 • Bozyone

  Przygody inspektora Brauna kojarzą się od razu z przygodami Sherlocka Holmesa. Któż nie zna tego genialnego detektywa? Osoby zauroczone jego osobą i przygodami, na pewno nie zawiodą się na ebookach Piotra Schmandta, opowiadających historie inspektora Brauna. Książkę zalecam fanom wiecznych sekretów i intryg, które powodują, że aż nie można odłożyć lektury, nie zaznając odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Ja mam tak (jak pewnie dużo innych osób), że podczas czytania tego typu lektury, analizuję któż to może być owym zbrodniarzem, kryminalistą? Niewątpliwie, opowieść potrafi oczarować, co każdy musi zaznać na swojej skórze. Polecam.

 • Irina Kurylenko

  Piotr Schmandt to od mój ulubiony twórca kryminałów współczesnych. Po "Fotografii" którą miałam przyjemność przeczytać kilka miesięcy temu, nie mogłam doczekać się jego najwieższej powieści. Twórca w własnych ebookach wprowadza klimat i świetną fabułę. Jeśli ktoś nie czytał, to polecam. Zamówienie złożone, czekam na przesyłkę.

 • Garfild

  Jestem po lekturze Gdańskiego depozytu i z chęcią przeczytam także Pruską zagadkę. Jestem ciekawy, jak tu twórca zbuduje klimat tajemnicy i jak poprowadzi głównego bohatera do rozwiązania zagadki. Dobrze, że akcja losy się na początku XX wieku - to tak jakby troszeczkę czytać o sprawach Sherlocka Holmesa. Na pewno zakupię tą książkę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!