Czytaj więcej:
Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski okładka

Średnia Ocena:Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski

Polskie imperium było na wyciągnięcie ręki…O życiu, triumfie i upadku całych narodów nierzadko decyduje zwykły przypadek. Bezprzykładne tchórzostwo Francuzów i hańbiąca zdrada Anglików we wrześniu 1939 roku zmieniły nieodwołalnie dzieje Polski i świata.W historii alternatywnej nasi sojusznicy uderzają na Niemców zza Linii Maginota.Po krótkiej kampanii polskie oddziały wkraczają do Berlina.Za Odrą i Nysą Polacy tworzą satelickie słowiańskie państwa. Pod polskim przywództwem powstaje duże przymierze krajów Międzymorza skierowane przeciwko Związkowi Radzieckiemu. II Rzeczpospolita zdobywa zamorskie kolonie i broń atomową.Ale inny bieg historii to także problemy: ukraiński terroryzm, emigracja polskich Żydów na Madagaskar, infrastrukturalne zacofanie, beznadziejna reputacja Polski za granicą.   Rzeczpospolita od morza do morza, o której śnił Marszałek Piłsudski czy kolos na glinianych nogach?Kontrowersyjna i przekorna wizja. Unikalne połączenie historycznej wiedzy, literackiego polotu i nowoczesnej political fiction.

Szczegóły
Tytuł Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski
Autor: Szczerek Ziemowit
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marek Kierner

  Interesująca alternatywa historii jaką znamy. Analiza realiów, potencjału i możlwiości, jakie możnabyło wykorzystać. Uwzględniejąca równiez konsekwencje tych wyborów. Ryzykowne, lecz odważne podejście.

 • pabluus15

  Najlepsza książka ebook jaką przeczytałem, o tematyce II Rzeczypospolitej Polskiej. Interesujący punkt widzenia. Zalecam każdemu, kto pasjonuje się historią II RP.

 • Jakub Świątek

  Na uwagę zasługuje nie tylko ciekawa fabuła tej książki w której Polska wychodzi zwycięsko ze zmagań wojennych, ale także rozległa wiedza autora na tematy związane z ówczesnym okresem historycznym. To pozwoliło Ziemowitowi Szczerkowi stworzyć książkę ponad wyraz ciekawą, intrygującą o niewątpliwych walorach, także jeśli chodzi o styl.

 • Jakub Sadowski

  Każdy prawdopodobnie przyzna, że wizja jaka pokazuje w własnej książce pdf Ziemowit Szczerek jest bardzo interesująca. Na pewno wielu z nas zastanawiało się, ponieważ ja tak, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby dzieje Polski potoczyłyby się w okresie wojny inaczej. Pomysł na tą książkę Ziemowit Szczerek miał na pewno ciekawy, realizacja jest też godna uwagi.

 • Wacław Gołuński

  ikt, kto ma odrobinę godności osobistej i honoru narodowego nie kupi po Grossie nic z plugawego ZNAK-u...

 • bo1rek

  nie tylko zainteresowanym historią. Ja osobiście podzielę książkę na trzy części. Pierwsza w interesujący opisuj realiów II Rzeczypospolitej - infrastrukturę, podejmowane i planowane reformy, budowę i znaczenie COP-u, zawiłości polityki tego okresu, bardzo interesująco przedstawia aneksję Zaolzia, kłopoty z mniejszościami (Żydzi, Ukraińcy) a także realnie omawia początek II Wojny na froncie zachodnim - z pozorną ofensywą aliantów (pomimo własnego zainteresowania tematyką nie wiedziałem o tym fakcie, podobnie jak o ekonomicznych problemach Zaolzia po polskiej aneksji). Druga element bajkowa wizja polskiego zwycięstwa ponad Niemcami a także powstania Międzymorza. Ostatnia element - Epilog jest bardzo realnym opisem obecnej sytuacji - państwie na nasze możliwości z mocarstwowymi, nierealnymi ambicjami uwikłanego w wewnętrzna wojnę z konsekwencją niemocy.

 • Ekspert Empiku

  Kampania wrześniowa, która kończy się chwalebnym zwycięstwem II RP. Zazwyczaj historie alternatywne w tym miejscu kończą się sugestią krainy mlekiem i miodem płynącej. Twórca tutaj dopiero zaczyna: na podstawie przedwojennych planów gospodarczo-politycznych, za pomocą licznych prognoz i prawdopodobieństw kreśli barwną, zabawną, błyskotliwą, a jednocześnie twardo trzymającą się faktów możliwą wizję powojennej II RP odmalowaną w formie miłej dla odbiorcy gawędy. Finałem jest seria wyjątkowo realistycznych wywiadów z mieszkańcami II RP A.D. 2013. Jakie mają o niej zdanie? Przekonajcie się sami.Sylwia Kasperczuk, empik Lublin

 • Margerytka

  Jedna w wielu odpowiedzi na pytanie, jak potoczyłyby się dalsze dzieje Europy i całego świata, gdyby przegrani zostali wygranymi, a wygrani skazani na klęskę i zagładę. Co stałoby się, gdyby Polska zaświeciła triumfem podczas II wojny światowej? Książka ebook warta przeczytania, chociaż osobiście znajduję w niej kilka błędów. Prawdopodobnie najbardziej rażący jest Marszałek Piłsudzki na okładce, który zmarł przed IIWŚ.

 • Gonzo

  Nigdy nie sądziłem, że sięgnę po książkę historyczną. Niemniej jednak cieszę się, że to zrobiłem. Prawdopodobnie każdy zastanawia się, co by było gdyby..? I w tym przypadku nie chodzi o nasze życie codzienne, a o alternatywne wyjście z II wojny światowej. Moim zdaniem opowiadanie godna mistrza, mimo, że Polska nie została pokazana w dobrym świetle, ewentualność wygranej jest nęcąca. Gorąco zachęcam do lektury.

 • kozlaw

  Nigdy tego nie robię lecz musiałem to zrobić nie doczekałem do końca i wywaliłem książki do kosza. Twórca przedstawia nam wizję Polski beznadziejnej nie potrafiącej poradzić sobie z rzeczywistością. Wychodzi na to że nic się nie zmieniło w tej Polsce po wygranej wojnie, no może poza tym że nie ma Pałacu Kultury. II Rzeczpospolita nie była aniołem, nie była liberalna i wolna, lecz nie można spoglądać tylko na nią w sposób fatalistyczny. Dno i kicz. Połowa książki to analiza tego ze to by był na pewno PRL

 • Tomuś

  itd. Tak powinien brzmieć mniej więcej ten tytuł. Książka ebook bez sensu, bez dokładnej analizy tematu. Opierająca się jedynie na jakiś dziwacznych przedrukach z czasopism (tych o negatywnych oczywiście ocenach ówczesnej RP) a także powojennej literatury. Twórca jak widać został wychowany na PRL- owskiej propagandzie i aktualnej ocenie Polaków jako narodu. Wg autora II RP po wojnie byłaby czymś w rodzaju PRL bis z skorumpowaną administracją jakimiś dziwnymi przepisami i gospodarką centralnie planowaną. Wg niego sami Polacy wniosą do rozwoju Polski jedynie narodowe uprzedzenia, ksenofobię, antysemityzm i totalną głupotę. W ciągu kilku lat wojny przestaniemy tolerować inne narody. (pomimo tego, że przez dłuższy czas żyliśmy obok nich bez większych uprzedzeń). Zaś ND wg autora to samo co naziści w Niemczech. Mam wrażenie że została stworzona na zamówienie określonych grup w celu zdyskredytowania wcześniejszych publikacji. Tak więc szczerze odradzam i nie zalecam wszystkim myślącym rodakom.

 • LeoniMa

  Każdy z nas ma w sobie tę tęsknotę – być obywatelem bogatego i liczącego się w świecie państwa. Ta nostalgia wiąże się z typowo polskim kompleksem, pozostałością po naszej chlubnej, mocarstwowej przeszłości, z której dzisiaj pozostały tylko wspomnienia. W książce pdf „Rzeczpospolita zwycięska” twórca prezentuje jak niewiele zabrakło, by XX wiek potoczył się dla nas inaczej i by marzenie o potędze znów było na wyciągnięcie ręki. Szczerek łączy narrację historyczną z dziennikarskim gdybaniem i, co szczególnie ciekawe, potrafi zainteresować własną wizją! Ta inspirująca lektura nie tylko nawiązuje do różnorakich naszych narodowych obsesji, lecz również bardzo dużo uświadamia. Może takie książki powinno czytać się w szkole zamiast przestarzałej Sienkiewiczowskiej trylogii, która nijak się ma do teraźniejszości? Zalecam wszystkim, którzy chcieliby wniknąć w samo sedno „duszy polskiej” i zrozumieć coś z tego, co losy się dookoła, też (a może zwłaszcza) dziś.

 • buster

  Alternatywna historia jest wdzięcznym tematem dla pisarzy, którzy dzięki tematowi niczym nie muszą krępować własnej wyobraźni. Ziemowit Szczerek w „Rzeczpospolitej zwycięskiej” uniósł sobie poprzeczkę, by prześledzić potencjalne losy Polski w sytuacji, w której ta wygrywa II wojnę światową. Twórca postanowił przedstawić alternatywną historię w oparciu o wcześniejsze wydarzenia z dwudziestolecia międzywojennego. Jak dzieje Polski mogły potoczyć się, gdyby wojna zakończyła się 1939? Czy Polska miałaby szanse zrealizować własne kolonialne marzenia? A co z Polską od morza do morza? Na te i inne zapytania próbę odpowiedzi możemy poznać w książce pdf autorstwa Z. Szczerka.

 • Margaret

  Nigdy nie interesowałam się historią. Owszem, znam podstawowe fakty i wydarzenia, kilka ważniejszych dat, jednak nigdy nie spodziewałam się, że sięgnę po powyższą książkę. Ziemowit Szczerek wpadł na nietypowy pomysł stworzenia alternatywnej historii Polski, państwie który zwyciężył II Wojnę Światową Tych, którzy chcą sięgnąć po ciekawą książkę i dowiedzieć się "co by było, gdyby...?" serdecznie zachęcam do lektury.

 • Maciek

  Chętnie przeczytam książkę, choć zastanawia mnie okładka... Mówimy o wrześniu 1939 roku i późniejszych losach II Rzeczypospolitej, a na okładce widnieje dumny zwycięzca Józeł Piłsudski, zmarły w 1935 roku...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!