Czytaj więcej:
Sekretny dziennik Laury Palmer okładka

Średnia Ocena:Sekretny dziennik Laury Palmer

Drogi Pamiętniku,bądź ostrożny, ponieważ Bob… Cyniczny i bezwzględny facet niemalże każdej nocy pojawia się w snach Laury Palmer. Nastolatka usiłuje przekonać samą siebie, że jest on tylko wytworem jej wyobraźni, jednak coraz bardziej traci ponad sobą kontrolę. Zamieszczane w dzienniku relacje ze spotkań z przyjaciółkami i wiersze stopniowo ustępują miejsca opisom wyuzdanych wyobraźni i ekscesów. Nikt nie podejrzewa, że wzorowa uczennica, po lekcjach angażująca się w pomoc niepełnosprawnym, dorabia do kieszonkowego jako prostytutka, a niespożytą energię zawdzięcza kokainie. Kiedy pewnego dnia zostaje zamordowana, całe miasteczko przeżywa szok. Lecz jeszcze większy wstrząs wywoła lektura jej sekretnych zapisków.  "Sekretny dziennik Laury Palmer" po raz pierwszy ukazał się w 1990 roku na fali ogromnej popularności, jaką zyskało Miasteczko Twin Peaks. Książka ebook została z entuzjazmem przyjęta przez wielbicieli na całym świecie, także w Polsce.

Szczegóły
Tytuł Sekretny dziennik Laury Palmer
Autor: Lynch Jennifer
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sekretny dziennik Laury Palmer pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sekretny dziennik Laury Palmer Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sekretny dziennik Laury Palmer PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • WinchesterBear

  Niesamowite. Normalnie niesamowite... A dlaczego tak uważam? Wszystko znajdziecie tutaj → http://bycie-molem-nie-jest-zle.blogspot.com/2017/10/sekretny-dziennik-laury-palmer.html

 • memphisto

  Jeszcze nie czytana! Lecz kupiona z sentymentu - każdy wielbiciel TP musi ja mieć i znać.

 • dominikar6

  Dzisiaj opowiem Wam o książce pdf innej niż zwykle. Mam przed sobą „Sekretny dziennik Laury Palmer” Jeniffer Lynch. Oczywiście jest pisany w formie pamiętnika, pewnej dziewczyny, którą wszyscy znają. Lub chociaż tak myślą. Zawiera wspomnienia od jej 12 urodzin, aż do przedwczesnej śmierci. Córka reżysera Davida Lyncha bardzo nieźle odtworzyła co mogła czuć Laura. Pokazała nam dlaczego zginęła. Na pewno jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli „Twin peaks” . W serialu przedstawiony jest dziennik Laury Palmer, lecz jest to sfałszowana przez dziewczynę odsłona dla innych. Prawdziwe przemyślenia znajdziemy w tej oto książce. Czuć tu klimat sennego miasteczka, nieźle wykreowanego prze Lyncha. W dzienniku nie znajdziecie odpowiedzi na zapytania zadawane sobie podczas seansu serialu. Jednak, moim zdaniem, trochę zrozumiecie Laurę. Zobaczycie jak z niewinnej nastolatki przeistoczyła się w mroczna wersję samej siebie. Jestem pokoleniem wychowanym w latach 90. Gdy słyszę charakterystyczną ścieżkę dźwiękową serialu to przypominam sobie dzieciństwo. Gdzieś obok w telewizji zawsze była ta muzyka. Teraz po dwudziestu paru latach oglądając serial, wiem, że w pewien sposób go znam. Z dziennika niestety nie dowiedzie się kim był Bob, prześladowca naszej Laury. Jednak poniekąd utożsamicie się z nią. Trudno mi było czytać o strasznym życiu Laury i odsłony samej siebie którą za wszelką cenę chciała ukryć. Nawet przed sobą. Zalecam jeszcze raz wszystkim Peakies i nie tylko.

 • marychetka

  (...) Obserwując stopniowe, coraz głębsze pogrążanie się kobiety w ciemnych zaułkach życia (od pierwszej inicjacji seksualnej po wyuzdaną prostytucję, od niewinnych skrętów po codziennie wciąganą kokainę, od miłości do zwierząt po morderstwo człowieka) czytelnik „Sekretnego dziennika Laury Palmer” może nie tylko uzupełnić wiedzę z serialu, ale też spróbować pojąć mechanizmy psychologiczne, odpowiedzialne poniekąd za wiadomy rozwój sytuacji słynnej z „Miasteczka Twin Peaks”. Dziennik stworzony przez Jennifer Lynch ma konstrukcję eskalacyjną, być może zbliżoną do procesu dojrzewania: kolejne strony książki wzmagają napięcie tak, żeby w kulminacyjnym momencie pozostawić odbiorcę z cały ciężarem emocjonalnym bohaterki, wraz z jednoczesnym podsycaniem ciekawości: kim jest BOB? kto zabił dziewczynę? Czytelnik niczym serialowy Dale Cooper usiłuje rozwikłać zagadkę, której rozwiązanie zdaje się być na wyciągnięcie ręki – jednak nic z tego: w dzienniku Laury brakuje wielu stron, BOB chichocze złowieszczo, Escobar w dalekiej Kolumbii liczy dochody z amerykańskiego rynku koki, las jest ciemny, a sowy krążą coraz niżej…

 • magdag

  Sekretny dziennik Laury Palmer autorstwa Jennifer Lynch, córki sławnego Davida Lyncha, to nie lada gratka dla wszystkich amatorów Miasteczka Twin Peaks. Niewielka objętościowo książka ebook przybliża nam pełne zawirowań życie nastoletniej Laury, która z grzecznej dziewczynki stopniowo przeistacza się w zafascynowaną przemocą wyuzdaną dziwkę i narkomankę. To mroczne zapiski nastolatki, która zeszła na manowce i dała się porwać obezwładniającej niemoralności. Tak, ta historia zdecydowanie nie ma prawa skończyć się dobrze... Mroczna, utrzymana w nieco surrealistycznym klimacie lektura.

 • agata.wiederek

  „Miasteczko Twin Peaks” doskonały serial, więc nikogo nie powinno dziwić, że z olbrzymią niecierpliwością czekałam na tą książkę. Znana Laura Palmer no i jej sekretny pamiętnik, to musi być coś dobrego! No cóż, książka ebook rozminęłam się trochę z moimi oczekiwaniami… sam sposób napisania „dziennik” bardzo trafiony, lecz sama „fabuła” mocno zróżnicowana. Były momenty bardzo interesujące, interesujące z dreszczykiem, lecz zdarzały się też elementy naciągane i średnio zrozumiałe. Myślę, jednak iż każdy sam powinien ocenić to wydawnictwo, ponieważ pewnie każdy będzie miał co do tej lektury inne oczekiwania.

 • egao

  Niemalże każda nastolatka ma za sobą własny pierwszy napisany pamiętnik, w którym skrywa własne najistotniejsze przeżycia i tajemnice. Jednak dziennik Laury Palmer nie jest klasycznym dziennikiem zwykłej dwunastolatki. Bohaterka to ułożona i pilna dziewczyna, której niczego w życiu nie brakuje. Jest kochana przez obojga rodziców i ma najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa. Jednak jest jedna rzecz, która znienacka burzy jej spokój - zagadkowy osobnik, BOB. Od tego momentu jej życie radykalnie zmienia się o 360 stopni. Czytając ten pamiętnik, zauważy się, że wraz z każdym późniejszym wpisem styl pisania się zmienia. Im coraz starsza jest dziewczynka, tym bardziej staje się nie do poznania. Kim jest BOB? Jakie zmiany w życiu Laury Palmer zachodzą? Co sprawiło, że nieustanna się inną osobą? To są pytania, na które warto poznać odpowiedź, gdyż czyny bohaterki są niemalże nieprzewidywalne. Okładka książki pochodzi z serialu "Twin Peaks", lecz niestety, nie miałam jeszcze okazji go obejrzeć. Na pewno to nadrobię w przyszłości. Pamiętnik Laury Palmer to jedna wielka zagadka, za którą kryje się coś niepokojącego. A co takiego? Jeśli cię zaciekawiło, sięgnij po tę pozycję.

 • Kinga Kosiek

  Narrację cechuje pewna mroczna poetyckość, która mnie bardzo się podobała i jestem pewna, że znajdzie wielu wielbicieli. „Sekretny dziennik Laury Palmer” nie kopiuje klimatu serialowego Twin Peaks, powiedziałabym raczej, że go uzupełnia o dodatkowe elementy. Dla zagorzałych wielbicieli serialu może to być wadą, obiektywnie jednak jest zaletą, ponieważ twórcza kreatywność jest znaczna lepsza od kopiowania. Dlatego z pełnym przekonaniem zalecam „Sekretny dziennik Laury Palmer” nie tylko fanom serialu, lecz też wszystkim tym, którzy lubią dobrą, mroczną prozę o dwoistości ludzkiej natury i metafizycznych zmaganiach niezła ze złem. Ponieważ zło, bez względu na to jaki kostium i jakie imię nosi, pozostaje zawsze takie samo.

 • ryszawa.blogspot.com

  Niestety nie oglądałam serialu „Miasteczko Twin Peaks”, choć kilkakrotnie się do tego zabierałam. Żałuję, bo teraz miałabym jakiekolwiek odniesienie, zwłaszcza po rozeznaniu i przeczytaniu negatywnych opinii na temat książki. Wielbiciele traktują ją jako dodatek do cyklu, ja potraktowałam ją jak odrębną publikację. W pierwszej kolejności muszę podkreślić moje obawy odnośnie do wychowywania córki. Laura jest na pozór zwykłą nastolatką. Jest grzeczna, ułożona, nieźle się uczy i nikt tak naprawdę nie dostrzega, co siedzi w jej głowie. Jedynie jej pamiętnik zdradza mroczne tajemnice i fantazje: pierwszy alkohol, pierwsze narkotyki, pierwszy seks. Niepokojącym jest fakt, że bohaterka ma dwanaście lat w momencie, kiedy zaczyna tworzyć zapiski, a już wówczas podobają jej się brutalne sny z zagadkowym facetem w roli głównej. Z biegiem książki Laura omawia coraz straszniejsze rzeczy. Przeraża mnie to. Sama kiedyś pisałam pamiętnik. Mam mnóstwo zapisanych zeszytów z lat nastoletnich, też chowałam w nim własne sekreciki, których nie chciałam wyjawić rodzicom, ale, to co omawia bohaterka z Twin Peaks, przechodzi ludzkie pojęcie. Rodziców nierzadko korci, by zajrzeć do zapisków własnego dziecka, by poznać czy nie kłamią, czy nie wplątały się w jakieś niepokojące znajomości, jest to naruszenie prywatności, lecz czy gdyby rodzice Laury znaleźli go zawczasu, to czy nie uchroniliby jej przed najgorszym? Prawdziwym zdaje się powiedzenie: „Gdy masz syna, pilnujesz tylko jego, gdy masz córkę, pilnujesz całego osiedla”. Laura momentami podświadomie wołała o pomoc, lecz nikt jej nie słyszał. Historia przedstawiona z perspektywy Jennifer Lynch – córki jednego z współtwórców kultowego serialu, porusza i szokuje. Autorka napisała tę książkę, mając dwadzieścia dwa lata, może właśnie z tego powodu jest ona napisana lekkim, klasycznym dla nastolatek tonem. Wiem jednak, że ja – jako osoba, która nie oglądała ani serialu, an filmu, nie zrozumie w pełni, o co w tej książce pdf chodzi, zwłaszcza z BOBem nawiedzającym dziewczynę w snach. Muszę koniecznie nadrobić zaległości, a pozycję te zalecam wielbicielom serialu. Dla mnie była to krótka, ponieważ nieco nad dwustustronicowa książka ebook o nastolatce z problemami, która odnaleziono martwą w kilka dni po ostatnim wpisie. Może i nie powaliła mnie ona na kolana, lecz zdecydowanie zachęciła do zapoznania się z dziełem Davida Lynchai Marka Frosta.

 • KasiaW

  Oh Laura… Powroty do kolegów miejsc, z którymi wiążą nas sentymenty mogą być trudne i nieudane. Podróż w okresie podczas lektury „Sekretnego dziennika Laury Palmer” była bardzo interesująca i zakończyła się sukcesem. Mrok, zagadka, atmosfera tajemnicy – wszystko to a także wiele więcej mocnych wrażeń i emocji znajdziemy w książce pdf Jennifer Lynch. Fanom, a wręcz fanatykom „Twin Peaks” bardzo polecam.

 • vAnitas

  Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Twin Peaks, świetne uzupełnienie serialu a także filmu „Ogniu krocz ze mną”. Powrót do nieźle słynnych bohaterów i niezwykłego miasteczka. Wejście w głowę samej Laury Palmer, poznanie jej najskrytszych sekretów. Nieźle napisany i złożony obraz staczającej się coraz niżej nastolatki prześladowanej przez zło w czystej postaci – BOBa. Polecam!

 • FayeWang

  Nie mogę odegnać od siebie myśli, że ta książeczka to przede wszystkim takie odcinanie kuponów od ogromnej popularności „Twin Peaks”.Dziennik Laury ogołocony jest z tej dziwacznej, niepokojącej i surrealistycznej atmosfery „Twin Peaks”, którą charakteryzował się serial, i która właśnie zaintrygowała mnie i miliony widzów. Sekretne sprośne zapiski chwilami na pewno spowodują zarumienienie policzków u czytelnika, lecz są niczym więcej niż tylko sprośnymi (chwilami mocno wulgarnymi) zapiskami nastolatki. Książeczkę potraktować należy jako „coś extra” dla wielbicieli „Twin Peaks”. Taki mały prezencik, który nie powali na kolana, lecz jeśli coś uwielbiasz, to nie masz tego dość. Więc oto to malutkie „coś” jeszcze.

 • Jo Anna

  „Miasteczko Twin Peaks” było kultowym serialem w latach 90. Ciężko więc nie sięgnąć po książkę, która jest pamiętnikiem zamordowanej Laury. Czy jednak książka ebook napisana przez córkę reżysera coś wnosi do interpretacji genialnego dzieła Davida Lyncha? Hmmm… Oceńcie sami.

 • Aleksandra Kot

  Nie wiem czy książka ebook nieźle oddaje nastrój serialu ponieważ nigdy go nie oglądałam, lecz z pewnością jest dość wyjątkowa. Pisana w formie pamiętnika prezentuje niektóre z najbardziej skrytych myśli Laury Palmer pomijając dużo wydarzeń, które dla samej autorki są oczywiste, a dla czytelników już nie. Stwarza przez to surrealistyczny klimat, gdzie czytelnik musi się domyślić wiele, a jeszcze więcej sobie dopowiedzieć. Na pewno nie jest to relaksująca lektura, raczej stawiająca w stan gotowości, napięcia. Konsekwentnie wodzi nas za nos, dając poczucie, że niedługo dowiemy się już wszystkiego i za każdym razem pozostawiając poczucie niedosytu

 • Ania1204

  "Sekretny dziennik Laury Palmer" nie trafił w mój gust. O ile serial "Miasteczko Twin Peaks" czarował tajemniczością i sprawiał, że chciało się obejrzeć następny odcinek, to książka ebook jest już zupełnie z innej bajki. Dziennik zaczyna się w dniu 22 lipca 1984 roku, kiedy Laura obchodzi własne dwunaste narodziny i jest prowadzony niemal do ostatnich chwil jej życia. Jej zapiski czyta się jak gdyby pisała je dojrzała kobieta, a nie dwunastolatka; słownictwo i opisy są nierzadko dość wulgarne. Przyznaję, ze książkę czytało się trudno i raczej nie czerpałam żadnej literackiej przyjemności z jej czytania.

 • samalla

  W latach 90. z niecierpliwością czekałam na każdy odcinek serialu "Miasteczko Twin Peaks" z jego tajemniczością i piękną muzyką. Czy książka ebook "Sekretny dziennik Laury Palmer" przywraca uczucia towarzyszące oglądaniu serialu? Dziennik zaczyna się w dniu 12 urodzin Laury i jest prowadzony niemal do ostatnich chwil jej życia. Nie przypomina jednak niczym zapisków dwunastoletniej dziewczynki. Tylko czy starczy wykorzystać serialowych bohaterów: Laurę jej przyjaciół, Boba i Pieńkową Damę by stworzyć niezapomniane arcydzieło w swoim gatunku?

 • Serena Silen

  Książka ebook wciąga od pierwszej strony. Dla mnie będzie idealny wprowadzeniem i zachętą do obejrzenia serialu Twin Peaks. Pamiętnik przedstawia historię młodej dziewczyny, która jest wzorową uczennicą, pomaga starszym, jest lubiana i opiekuje się niepełnosprawnym chłopcem. Nie jest to jednak jej prawdziwe oblicze, ukrywa ona bowiem uzależnienie od narkotyków a także prostytucję. Godna polecenia, obowiązkowa lektura dla wielbicieli kultowego serialu, jak i jako wprowadzenie do Twin Peaks.

 • Wkp

  DZIENNIK PEŁEN TAJEMNIC Kiedy podarowujesz dzidziusiowi dziennik, nie myślisz, że możesz czytać go po jego śmierci, szukając rozwiązania zagadki zbrodni, której stało się ofiarą. Taka myśl towarzyszyła mi podczas lektury „Sekretnego dziennika Laury Palmer” i to ona prawdopodobnie najlepiej podsumowuje tę opowieść. Opowiadanie nieźle napisaną i bardzo klimatyczną. Może nie tak poruszającą, jak sam serial, którego pilotażowy rozdział po prostu wgniata w fotel, nie mniej przyjemną w odbiorze i idealnie uzupełniającą fabułę odcinków.

 • Anna Kaczmar

  ,,Sekretny dziennik Laury Palmer" to pozycja obowiązkowa dla wielbicieli Miasteczka Twin Peaks a także ciekawe wprowadzenie dla osób, które jeszcze nie znają tego psychodelicznego klimatu. Czytając pamiętnik kobiety ma się wrażenie, że istnieją dwie odmienne Laury. Jedna to wzorowa uczennica, rozwożąca obiady dla osób starszych, opiekująca się niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem, pracująca w sklepie miła dziewczyna. Jej przeciwieństwo stanowi ta druga: nałogowa narkomanka, prostytutka zafascynowana wyuzdanym orgiastycznym seksem, szukająca coraz to świeżych podniet. Ta mroczna strona osobowości Laury skryta jest za perfekcyjną maską, której nie dostrzegają ani rodzice dziewczyny, ani jej koleżanki i koleżanki.

 • Ksantia

  Udało mi się przeczytać przed samym startem nowego Twin Peaks! Idealne uzupełnienie serialu! Dla każdego fana lektura obowiązkowa.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!