Czytaj więcej:
Świat według Amelki okładka

Średnia Ocena:Świat według Amelki

Kiedy ludzie myślą o porodzie, zastanawiają się tylko ponad tym, czy kobietę bardzo bolało i czy długo się męczyła – a czy ktokolwiek bierze pod uwagę uczucia dzieci? Nie wydaje mi się. A muszę Wam powiedzieć, że jest to dla nas (z pewnością mówię w imieniu wszystkich bobasów) wielka sprawa.Mam na imię Amelka i już w chwili, gdy przyszłam na świat, wiedziałam, że czeka mnie tutaj dużo wyzwań. Bardzo kocham własnych rodziców i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej niż w moim ciepłym, przytulnym domku. Moi rodzice zawsze dbają, aby niczego mi nie brakowało: spędzają ze mną czas na świetnych zabawach, rysowaniu i rozwiązywaniu zadań z książeczek. Czasem również odwiedzam dziadków, jeżdżę w różnorakie interesujące miejsca, bawię się z innymi dzieciakami i ciągle uczę się świeżych rzeczy. Ostatnio narodził się mój brat Tymuś, który tylko leży i wiecznie płacze. W ogóle go nie rozumiem. Nie wiem, czy się polubimy. Zresztą za długo by opowiadać – lepiej otwórzcie tę książeczkę i przekonajcie się sami, co u mnie słychać."To ważne, by umieć słuchać tego, co chcą przekazać nam nasze dzieci. Spróbujmy chociaż je zrozumieć i nauczmy się spoglądać z ich punktu widzenia.Bardzo interesujący pomysł z tą książeczką. I mam nadzieję, że autorka przewidziała ciąg dalszy. Polecam!"Agnieszka Krizel, Recenzje Agi, www.nietypowerecenzje.blox.pl"»Świat według Amelki« to idealna książka, która umili czas młodszym czytelnikom i ich rodzicom. Bawi i uczy, pokazując, jak być grzecznym i zaradnym dzieckiem. Z kolei dorosłych przeniesie do bajecznego świata dziecka, wywołując szczery uśmiech. Gorąco polecam."Daria Skiba

Szczegóły
Tytuł Świat według Amelki
Autor: Niedzwiedz Magdalena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Świat według Amelki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Świat według Amelki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Świat według Amelki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

    Niedawno dotarła do mnie niewielkich rozmiarów książeczka. Przeczytałam ją tego samego dnia, którego listonosz mi ją wręczył. Następnego dnia jej element czytałam sąsiadce. A jakiś czas potem czytałam ją znowu, od początku niby to mojej pięciolatce, lecz podsłuchiwał nas z zaciekawieniem też mój mąż. Pierwsze skojarzenie jakie nasunęło mi się jeszcze podczas czytania niżej pokazywanej książki, to film "I kto to mówi" :) Dlaczego? "Świat według Amelki" to opowiadanie małej dziewczynki o jej życiu. Amelka wspomina własne urodziny i pobyt w szpitalu, pierwsze miesiące życia, pierwsze kluczowe wydarzenia, takie jak chociażby odwiedziny zaciekawionej rodziny, czy chrzest. Dziewczynka opowiada o powrocie mamy do pracy, o świętach, o rozstaniu z mamą na dłuższy czas, własnych pierwszych urodzinach, nauce chodzenia, narodzinach brata, przedszkolu ... i tak, aż do pierwszych urodzin braciszka. Sposób w jaki toczy własną opowiadanie jest na prawdę wciągający. Książkę przeczytałam z wielkim zaciekawieniem, nie raz przy tym śmiejąc się z opisanych sytuacji. Na te wybuchy śmiechu wpływ z pewnością miał mowa dziewczynki a także jej wiedza o świecie, dajmy na to porównanie naświetleń stosowanych podczas jej pobytu w szpitalu (ze względu na "żółtaczkę, czerwonkę, czy jeszcze inne kolorowe coś") do solarium. Przy drugim czytaniu zaczęły nasuwać mi się myśli o pewnej niespójności, z jednej strony dziewczynka zna platformę allegro i takie słowa jak homo sapiens, z drugiej strony nie jest pewna, czy to co na stole stoi, to jedzenie. Nie mniej książkę czytałam z dużą przyjemnością. Trudno jest mi określić dokładnie grupę wiekową czytelników, dla których ta książką będzie odpowiednia. Myślę, jednak, że mogłaby ona trafić do dzieci szkolnych, w których domu pojawił się właśnie malutki braciszek, lub siostrzyczka. Można by wykorzystać ją też do rozmowy przygotowującej dzidziuś na pojawienie się młodszego rodzeństwa. Na pierwszych słowach książki jest język o porodzie, bólu, krzyku rodzącej. Nie ma tam żadnego drastycznego opisu, jednak autorka wystarczająco nakreśla sytuację. Dlatego należałoby zwrócić uwagę, na to co dzidziuś wie o porodzie i co pragniemy mu przekazać. http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/11/swiat-wedug-amelki-magdalena-niedzwiedz.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!