Czytaj więcej:
Szpiedzy na moście okładka

Średnia Ocena:Szpiedzy na moście

Pasjonująca historia uczestnika zimnowojennej wymiany szpiegów nieustanna się podstawą fabuły filmu Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w roli głównej. Wczesnym porankiem 10 lutego 1962 roku James B. Donovan ruszył na środek mostu Glienicke - znanego "mostu szpiegów", który wtedy łączył Berlin Zachodni ze Wschodnim. Razem z nim szedł Rudolf Iwanowicz Abel, arcyszpieg i wieloletni szef sowieckiej siatki szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych. Z przeciwnej strony zbliżał się, równie pilnie strzeżony, Francis Gary Powers, pilot znanego amerykańskiego samolotu szpiegowskiego U-2, zestrzelonego przez Sowietów. Wymianę Powersa za Abla wynegocjował Donovan. Abel był uznawany za najbardziej zdolnego i skutecznego szpiega własnych czasów. Jego proces, który rozpoczął się przed brooklyńskim Sądem Okręgowym, a zakończył w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, ujawnił zaskakujące sposoby działania i sukcesy sowieckich szpiegów. James B. Donovan został obrońcą z urzędu Abla. Jego historię i proces zrelacjonował z pedantyczną zręcznością. Jest tu więc dokumentalna relacja, uzupełniona o analizę psychologiczną postaci. To sprawia, że "Szpiegów na moście czyta się jak mroczny thriller".

Szczegóły
Tytuł Szpiedzy na moście
Autor: Donovan James
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szpiedzy na moście pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szpiedzy na moście Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szpiedzy na moście PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna

  Autor, który był obrońcą Abla, idealnie opisuje, ze wszelkimi detalami linię obrony, jaką przyjął, jak udało się Ablowi uniknąć kary śmierci, opowiada przebieg całego procesu, w którym, jak w żadnym innym o zwycięstwie decydował drobiazg, a także ujawnia dużo szczegółów dot. wielce tajemniczej osoby własnego klienta, który do samego końca pozostał dla niego bardzo zagadkową osobą.Dzięki niezwykle dokładnej narracji poznajemy także osobę samego prawnika i autora książki. Jawi nam się o, jako wyjątkowo inteligentny, sumienny, perfekcyjnie wykonujący własną pracę człowiek. Lecz nie tylko...Proces sowieckiego szpiega miał miejsce w czasie zimnej wojny, był jednym z najpilniej śledzonych, komentowanych na świecie. W USA także wzbudzał duże zainteresowanie, tym bardziej, iż w jego toku ujawniono zaskakujące sposoby działania i sukcesy sowieckich szpiegów.Książka jest wyjątkowo ciekawa. Przybliża nie tylko meandry sądownictwa, prawodawstwa amerykańskiego, lecz także realia z okresu zimnej wojny i sylwetki autentycznych bohaterów.Mimo, iż gro historii rozgrywa się w sądzie, twórca opowiada o tym tak fascynująco, iż całość czyta się jednym tchem. Czasami życie pisze lepsze scenariusze niż najlepszy twórca thrillerów.Zachęcam do lektury, niezależnie do tego, czy oglądaliście film Spielberga opartego na tej książce. Ja widziałem film, czytałem książkę i muszę przyznać, iż książka ebook jest wiele lepsza od ekranizacji, a samo wczytywanie się w detale procesu, w rys bohaterów, w klimat lat 50. XX wieku, w niuanse sądownicze, obyczajowe jest wielka przyjemnością, której nie odda żaden, nawet najlepiej nakręcony film.Zachęcam do lektury.

 • recenzent.com.pl

  Historia Jamesa B. Donovana i Rudolfa Iwanowicza Abla pozostałaby kolejną zapomnianą opowieścią z czasów Zimnej Wojny, gdyby nie Steven Spielberg. Amerykański reżyser wziął na warsztat wspomnienia adwokata broniącego sowieckiego szpiega tworząc w zeszłym roku film „Most szpiegów”. Dzięki temu ukazało się także w Polsce wznowienie zapisków mecenasa Donovana, które po raz pierwszy zostały wydane w 1964 roku (czyli już w dwa lata po wydarzeniach, które rozegrały się na moście Glienicke). Wyjątkowo skrupulatna relacja z przebiegu procesu a także wnikliwe sporządzone notatki adwokata to pozycja, którą czyta się jak prawniczy thriller.(...)http://recenzent.com.pl/1/recenzja-ksiazki-szpiedzy-na-moscie-jamesa-b-donovana-kwintesencja-amerykanskiego-wymiaru-sprawiedliwosci/

 • Wojtek Miłczak

  Uwielbiam tę książkę, przede wszystkim dlatego, że przeniosła mnie ona do roku 1962. Jej akcja rozgrywa się w Berlinie na "moście szpiegów". Już sam jej tytuł zachęcił mnie do jej przeczytania. Treść jest zakakująca, dynamiczna, napisana idealnym językiem. Rewelacja!

 • Andrzej Augustynowicz

  Fascynująca powieść, nieźle przetłumaczona na mowa polski. Aktualna z repertuarem kinowym.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!