Czytaj więcej:
Tajemniczy świat genomu ludzkiego okładka

Średnia Ocena:Tajemniczy świat genomu ludzkiego

Jak stosunkowo łatwy chemiczny kod mógł dać początek złożoności człowieka? W jaki sposób wyewoluował genom ludzki? Jak naprawdę działa? Po zadaniu tych pytań natychmiastowo stajemy w obliczu tajemnic. Aby na nie odpowiedzieć, musimy zgłębić podstawową strukturę genomu, jego systemy operacyjne a także mechanizmy działania. Czy taki temat książki nie zapowiada wyprawy w świat wyjątkowej złożoności, zbyt skomplikowanej jak na możliwości niebędącego naukowcem czytelnika? Książka ebook "Tajemniczy świat genomu ludzkiego" jest przeznaczona dla takich właśnie czytelników. Nie ma w niej naukowego żargonu, próżno w niej też szukać wzorów matematycznych czy chemicznych. Przybliża nas ona do zrozumienia, w jaki sposób geny dają początek temu, co każdy z nas z natury uważa za własną jaźń, a co z kolei umożliwiło urodziny geniuszu Mozarta czy Newtona. Nic dziwnego, że spoglądamy na tę skarbnicę potencjału z respektem i stale próbujemy zgłębić tajemnicę, która stanowi podstawę naszego istnienia.

Szczegóły
Tytuł Tajemniczy świat genomu ludzkiego
Autor: Ryan Frank
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tajemniczy świat genomu ludzkiego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tajemniczy świat genomu ludzkiego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tajemniczy świat genomu ludzkiego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Fantasy-Bestiarium

    „Tajemniczy świat genomu ludzkiego” autorstwa Franka Ryana zabiera nas w pasjonującą podróż przez zagadnienie genetyki. Książka ebook została napisana lekkim i przystępnym językiem, dzięki czemu nawet laik poradzi sobie z jej lekturą. Twórca podaje dużo ciekawostek, które potrafią dać dużo do myślenia i sprawić, że na pewne rzeczy nie będziemy spoglądać już w taki sam sposób. Jak to się stało, że z tak prostych organizmów wyewoluował tak skomplikowany organizm, jak człowiek? Frank Ryan, starając się odpowiedzieć na to trudne, złożone zapytanie objaśnia najpierw, czym jest genom i jaka jest jego struktura. Podczas lektury nie napotkamy jednak na zbyt dużo fachowej terminologii, ale przystępny i rzeczowy język, który zrozumie przecięty czytelnik niebędący naukowcem. Książka ebook potrafi zaciekawić i przybliżyć nas do zgłębienia tajemnicy naszego pochodzenia. Dzięki jakim okolicznościom jesteśmy tym, kim jesteśmy? Jednak zgłębienie tajemnicy naszego istnienia jeszcze się nie skończyło i przed nami długa droga, żeby do tego doszło. „Tajemniczy świat genomu ludzkiego” jest pozycją ciekawą, umiejącą poszerzyć nasz światopogląd. Genom stanowi podstawę naszego istnienia, dlatego jak najbardziej powinniśmy bliżej go poznać. Frank Ryan stara się zbadać pochodzenie naszego gatunku a także jak to się stało, że w zamierzchłych czasach krzyżowaliśmy się z neandertalczykami czy denisowianami. Historia naszego gatunku jest bardzo długa i skomplikowana. Ciekawie do tematu podchodzi też inny naukowiec Maciej Kuczyński, który w własnej książce pdf „Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny” stara się udowodnić, że Dysk sprzed tysięcy lat omawia zjawiska słynne dopiero od niedawna współczesnym biologom (m.in. DNA). Zapraszam Was więc do poznawania sekretów naszego genomu i rozwikływania zagadek naszego tajemniczego, niejasnego pochodzenia. Gorąco polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/11/tajemniczy-swiat-genomu-ludzkiego-frank.html

  • myszka

    Naprawdę szczerze polecam.Książka warta przeczytania.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!