Czytaj więcej:
Tatusiu, czy dziesięć to dużo? okładka

Średnia Ocena:Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo wiele pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, lecz wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata miłuje go równie mocno! Piękna opowiadanie o relacji dzidziusia i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Tatusiu, czy dziesięć to dużo?
Autor: Bohlmann Sabine
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tatusiu, czy dziesięć to dużo? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tatusiu, czy dziesięć to dużo? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tatusiu, czy dziesięć to dużo? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Madzik

    Pytania, dzieci są ekspertami w ich zadawaniu, nie inaczej jest w tej pełnej ciepła, mistrzowsko zilustrowanej przez utalentowaną Emilię Dziubak książce. Mały Wilk podczas leśnych spacerów zadaje swojemu tacie całe mnóstwo pytań. Chce wiedzieć nie tylko, czy dziesięć to dużo, lecz także odkryć, co tata o nim myśli. Pyta więc na przykład, czy jest duży, czy jest sprytny, głośny, zabawny, szybki, dziki czy gruby. Można wyczuć, że poruszając te kwestie maluch szuka aprobaty i akceptacji ojca. Lecz odpowiedzi wielkiego Wilka wcale nie są takie jednoznaczne., nieco filozoficznie, ukazują oseskowi, że świat można postrzegać na kilka sposobów. Ponieważ na przykład, gdy dziesięć mrówek spróbuje unieść jednego banana to raczej będzie to dla nich za wiele i zdecydowanie mogą potrzebować pomocy, lecz jeśli ten banan trafi do dziesięciu małpek to będzie dla nich zbyt mało. W podobnym tonie są następne odpowiedzi, które odkrywają kolejne zależności w świecie. Gdy więc Maluch nieco nieśmiało i z wahaniem pyta Tatę czy ten go kocha, z napięciem oczekuje podobnej odpowiedzi. Lecz tym razem Tata Wilk odpowiada zdecydowanie i jednoznacznie. Ponieważ miłość do syna jest bezwarunkowa i nieważne czy dzidziuś jest grube, chude, szybkie, wolne, mądre czy trochę mniej - miłość rodzica jest bezdyskusyjna i absolutna. I chociaż bohaterowie to Tata i Syn, co mi osobiście bardzo odpowiada ponieważ to książka ebook doskonała do wspólnej lektury moich Mężczyzn, to przesłanie, które tutaj wybrzmiewa jest bardzo uniwersalne i dotyczy miłości rodzicielskiej. Ta ciepła, cudownie zilustrowana opowiadanie to doskonała oferta do czytania przed snem - ma interesujący rytm, zachowany w wypowiedziach Taty Wilka i na dodatek ukoi i ukołysze serduszko małego czytelnika, który zaśnie otulony miłością czytającego rodzica. Psssst. Zbliża się powoli Dzień Ojca - to może być idealna okazja, żeby podarować komuś tę sympatyczną pozycję. Ja jestem nią oczarowana,zarówno historia, jak i ilustracje Pani Emilii to mistrzostwo świata. Moje dzieci też polubiły, nawet Mąż orzekł, że cyt. "spoko" 😉

  • Anonim

    Uwielbiam książki dla dzieci, które w łatwy sposób tłumaczą trudne sprawy. No ponieważ jak wytłumaczyć dzidziusiowi co to znaczy, że coś jest RELATYWNE? Ano najlepiej czytając z nim "Tatusiu, czy dziesięć to dużo?". Tata wilk i mały wilczek spacerują razem po lesie i rozmawiają. Wilczek, jak każde dziecko, zadaje tacie mnóstwo pytań, jedno za drugim. Chce wiedzieć czy jest duży, szybki, puszysty itd. Tata wilk nie odpowiada mu na odczepnego, lecz cierpliwe tłumaczy. Mówi, że wszystko tak naprawdę zależy od punktu widzenia i kontekstu. "To zależy". Ponieważ w porównaniu z żyrafą wilczek jest malutki, lecz kiedy stanie obok żaby, wydaje się ogromny. W ten sam sposób odpowiada synkowi na każde postawione pytanie, poza jednym, tym najważniejszym. Miłość bowiem nie zależy od niczego. "Ja zawsze cię kocham. Tak już w życiu jest. Dokładnie tak, a nie inaczej!". To bardzo cudowna i genialna książka. Niby dla dzieci, lecz przecież również dla nas, dla rodziców. Pomaga spojrzeć na otaczający nas świat szerzej, zastanowić się i poddać w wątpliwość to co wydaje się nam oczywiste. I pytać. I szukać. I myśleć. I rozwijać to co tkwi w nas głęboko i co sprawia, że mamy serce wrażliwe na wszystko dookoła nas❤️

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!