Czytaj więcej:
Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej okładka

Średnia Ocena:Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

Petersburg – Moskwa – Irkuck – Władywostok. Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc.Bezkresne buriackie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał. Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy kolei łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami a także prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa, egzotyczne dzieci ponad Bajkałem, młoda Buriatka szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym.

Szczegóły
Tytuł Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej
Autor: Milewski Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Hugo Kowalczyk

  Mądra ksiażka wraz z autorem wyrszyłem w podróż koleją transyberyjską. Bardzo podobały mi się dołączone do całości zdjęcia, które zdecydowanie uatrakcyjniły czytanie. Twórca bardzo rzetelnie omówił proces budowania kolei. Książka ebook jest bardzo interesująca i dynamicznie się ją czyta. Zalecam wszystkim

 • ania

  Właśnie kupiłam książkę i jestem w trakcie czytania. Czyta się świetnie. książka ebook zachęca do odbycia podróży koleją transsyberyjską. Cudowne zdjęcia. Wiele informacji o historii budowy tej trasy. Gorąco polecam.

 • confiteorr

  Z opisu zawartego na stronie a także okładce można by sądzić, że książka ebook ciekawa, ponieważ odkrywająca sekrety rosyjskich dusz i serc. Sam sięgnąłem po nią, głodny wrażeń, opisów interesujących przygód nieprzeciętnych "braci Moskali", opisów przyrody i ciekawostek magnetyzujących osoby których dusza bliższa jest wschodowi...Po kilkunastu stronach lektury spotkał mnie niemiły zawód. Otóż okazuje się że twórca woli spać i spoglądać w okno pociągu niż wdawać się w dyskusje i chłonąć przeżycia współpasażerów kolei transsyberyjskiej. A do tego jest prawdopodobnie zobowiązany jako nasz mentor w tej wyprawie.Milewski jest zainteresowany prezentowaniem nam na bardzo wielu stronach historii kolei i jej budowniczych. Gdyby choć wybrał więcej ciekawostek, a tu z wyjątkiem zarysowania (przydługo) postaci Siergieja Witte nuda i wykład akademicki z tej dziedziny.Książka, nie powiem, napisana lekko lecz po ostatniej jej karcie miałem olbrzymi niedosyt. Bo mało kto zapamięta daty budowy kolejnych odcinków kolei transsyberyjskiej, niewiele po jej lekturze zostanie w pamięci.

 • Elzbieta Byner

  Czyta się z zainteresowaniem, można wyobrazić siebie jako towarzysza tej podrózy . Egzotyka rosyjska stale jest tam aktualna.

 • krzysiekhobbit

  Idealna historia podróży Milewskiego przez praktycznie całą trasę jaka pokonuje Transsyberyjska kolej. Bardzo nieźle czyta sie tą historię, lecz to wielka zasługa autora, który wie o czym pisać żeby czytelnika zaciekawić i zaintrygować. Jednak po przeczytaniu stwierdzam, że ja bym prawdopodobnie całej takiej podróży nie wytrzymał.

 • Bajder

  Rosja stale zaskakuje, różnorodnością widoków, kultur i ... ludzi. Piotr Milewski w swym dzienniku z podróży po Rosji umiejętnie wybrał to co najbardziej fascynujące, zachwycające, lecz i zadziwiające. A więc widzimy jak w wielu miejscach w Rosji zatrzymał się czas i to dużo lat temu, jednak gościnność i niezwykłość mieszkańców zdaje się to wynagradzać. Ekscytujące doświadczenie.

 • Batylda

  Piotr Milewski jest jednym z bardziej cenionych przeze mnie reporterów i pisarzy. Jego sugestywne reportaże na każdym mogą zrobić wielkie wrażenie. Dziennik z podróży koleją transsyberyjską jest jego kolejnym interesującym projektem. P. Milewski prowadzi nas przez fascynujący świat tak różnoraki i tak inny od naszego. Ja też zapraszam!

 • Szogun

  W "Transyberyskiej drodze..." Daniel Milewski  zabiera nas w niezwykłą podróż w przestrzeni i okresie - tropem rosyjskiej kolei transsyberyjskiej. To tutaj spotykają się przedstawiciele najróżniejszych narodów, kultur, czy światopoglądów.  Milewski okrasza to wszystko licznymi dygresjami i swoimi przemyśleniami. Wszystko daje niesamowicie ciekawą książkę.

 • Suhy

  Po Dziennikach kołymskich większość tego typu ebooków wypada nieco blado.

 • Daria Wojcik

  Po przeczytaniu Dziennikow kolymskich-Jacka Hugo Bader spodziewalam sie po Transsyberyskiej czegos wiecej lecz niestety ksiazka wypada przynajmniej dla mnie slabo przy kumplowi po fachu.

 • Mirun

  Tak, podróż koleją transsyberyjską to jedno z moich największych marzeń, lecz dopóki co musi wystarczyć mi ta książka ebook z wyjątkowym zapisem z podróży. A Piotr Milewski naprawdę potrafi pisać w sposób fascynujący. W podróży przez Rosję już same odległości potrafią zrobić wrażenie, a różnorodność postaci które spotyka na własnej drodze Milewski może zrobić wrażenie nawet na najbardziej wytrawnym podróżniku.

 • Krzysztof Kordalski

  Nuda...

 • Tomasz

  Opisanie podróży najdłuższą trasą kolejową na świecie jest naprawdę niezykłe. To jak Milewski stworzył tą książkę i jak sensownie ją spisał jest niesamowicie szczegółowe i porywające. Twórca naprawdę postarał się żeby czytelnik poczuł się tak jakby razem z nim odbywał tą wyjątkowa i bardzo długą podróż. Idealna książka ebook podróżnicza. Polecam!

 • madzik

  Wlasnie zaczelam czytac. Codziennie po kilka stron, zeby na dluzej starczylo. Rozkoszuje sie - tak jak reportazami Kapuscinkiego czy opowiadaniami Czechowa, przenosze w inny swiat... Dodatkowy atut: swietna polszczyzna Milewskiego.

 • Anka

  Podróż koleją transsyberyjską przez bezkresy Rosji nie może być zwyczajna. To niezmiernie interesujący dziennik z wyjątkowej podróży pióra znakomitego Piotra Milewskiego. Lecz to nie taki normalny dziennik z zapiskami z wyprawy.... Ponieważ książka ebook Milewskiego jest przesycona pasją do życia i pasją do podróży: jest pełna emocji i barw... Warto się w tę podróż wybrać!

 • mafinka

  Jedna z najlepszych ebooków podróżniczych jakie czytałam w swoim życiu. Bardzo nieźle omówiona historia podróży przez całą Rosję i to pociągiem. Twórca idealnie przybliża czytelnika do każdego miejsca po przez bardzo szczegółowe lecz również interesujące opisy miejsc które widział i w których się zatrzymywał.

 • Taleńka

  Dużo dni oczekiwania, w końcu kupiłam i ruszyłam koleją transsyberyjską razem z Piotrem Milewskim w jedną z niezapomnianych podróży przez Rosję i dalej. Transsyberyjska to jedna z niewielu ebooków typowo podróżniczych, która wciągnęła mnie do tego stopnia iż momentami odnosiłam wrażenie, że niemalże słyszę bełkotliwe rozmowy współpasażerów. Książka ebook po części omawia zarówno zróżnicowanie terenów rosyjskich, jak i ludzi, których twórca napotykał na własnej drodze, wymieniając uprzejmości ze współpasażerami podróży. Dużą uwagę Milewski poświęca też samej historii tytułowej "żelaznej drogi", jej wpływie na współczesny rozwój. Całokształtem książka ebook robi ogromne wrażenie, choć pozostawia wielki niedosyt.

 • Grapcio

  Kocham klimaty rosyjskie, Syberię, Bajkał. Takie podróże rzeczywiście są jak podróż w czasie. Uwielbiam tamte rejony, w swoim życiu miałem okazję podróżować koleją transsyberyjską przez nad tydzień. Niewiarygodna, niezapomniana przygoda! Z chęcią zakupię tą książkę, by odświeżyć sobie pamięć o zamierzchłych wojażach.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!