Czytaj więcej:
Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić okładka

Średnia Ocena:Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić

Każdy czasami czegoś się boi albo czymś martwi. Może to być strach przed ciemnością lub pająkiem, lub obawa o to, czy sobie z czymś poradzimy. Strach i obawa są naturalnymi reakcjami na niektóre wydarzenia, jednak warto wiedzieć, co robić, aby tak nas nie przytłaczały. Co myślimy? Co czujemy? Idealna książka ebook dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga rozpoznawać emocje. Prezentuje także łatwe i śmieszne metody na zarządzanie nimi, takie jak ćwiczenia oddechowe albo uspakajające rozmowy. W serii: Wszystko o emocjach Wszystko o rodzinach Wszystko o przyjaźni Wszystko o różnorodności Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić
Autor: Brooks Felicity
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: =?UTF8?B?emFsYWN6bmlrIC0gSW5mb3JtYWNqYSBvIHJvY3pueW0gcm96bGljemU=?= =?UTF8?B?bml1IHNrxYJhZGtpIG5hIHViZXpwaWVjemVuaWUgemRyb3dvdG5lLnBkZg==?=.pdf - Rozmiar: 169 kB
Głosy: -1
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Betka666

  To już piąta książka ebook fantastycznej serii „Wszystko o …”. Tym razem na prostych przykładach z codziennego życia przeganiamy strach i smutki. Ta pozycja do wspólnego czytania rodziców z dzieciakami jest idealnym narzędziem dla tych starszych, a dla najmłodszych pełnym ciekawostek i kolorowych ilustracji umilaczem czasu, który jednocześnie bawi i edukuje. Najpierw wyjaśnijmy sobie czym strach i zmartwienia są, a później przejdźmy dalej do rozpracowywania tematu. Zmartwienia mogą być wielkie lub małe, a obawiać możemy się zupełnie czegoś innego niż nasi koledzy, czy dorośli. Każdy te emocje odczuwa zupełnie inaczej i w innym natężeniu. Nasze ciała również mogą różnie na nie reagować. Jedni będą odczuwali niepokojące objawy w brzuchu, innym zaczną się trząść ręce albo nogi, lub możemy chodzić częściej niż zwykle do toalety. Jak sobie z tym radzić? Pierwszą rzeczą, którą możemy zrobić zawsze i wszędzie jest oddychanie. Głębokie wdechy i powolne wydechy pozwalają się uspokoić. A gdy jesteśmy już nieco spokojniejsi warto z kimś porozmawiać i zająć się czymś, żeby nie mieć za wiele czasu na myślenie. Wiecie co jeszcze warto robić? Pomagać innym. Uwielbiam tą serię, a tym samym tą książkę. Po pierwsze emocje nigdy nie są łatwym tematem, a tu są pokazane dzieciakom w bardzo przejrzysty sposób, na przykładach, które spotykają dookoła siebie. Po drugie mamy tu wiele ilustracji, haseł w dymkach, jak w komiksie, a mało tekstu. Dzięki takiemu zabiegowi jest więcej łatwych do zapamiętania zwięzłych treści, niż przydługich opisów. Obrazki pokazują emocje i zachowania, które trafiają do wyobraźni. Są tu również aktywizujące małych czytelników zapytania i zadania. Podoba mi się także to, że rodzice znajdą tu porady skierowane do siebie. Zalecam serdecznie, to idealna książka.

 • gabizuzia

  Każdy z nas ma takie chwile, gdy się czymś martwi, czegoś boi. Nasze dzieci także. Jednak im jest trudniej poradzić sobie ze strachem czy zmierzyć się ze zmartwieniami. To my musimy im w tym pomóc. Sięgając po interesujące i wartościowe książki, będzie nam łatwiej zacząć rozmowę z dzieckiem. "Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić" to książka, z którą krok po kroku pokażemy dzieciom, jak radzić sobie ze strachem, smutkami i zmartwieniami. Przed rozpoczęciem czytania warto zerknąć na koniec książki, gdzie autorka umieściła porady dla rodziców, a także metody ułatwiające dzieciakom radzenie sobie z lękiem. Dzieci poznają czy są lęki i zmartwienia, jak można je odczuwać i dlaczego ciała reagują w różnoraki sposób. Zmartwienia i lęki, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, rosną i stają się coraz większe. Dlatego autorka oferuje sposoby, które mogą okazać się skuteczne. Starczy spróbować i sprawdzić, który najlepiej się sprawdzi. Zacznijcie oddechu, by się wyciszyć i uspokoić. Porozmawiajcie z kimś, znajdźcie interesujące zajęcie, wyjdźcie z domu na spacer, skaczcie, spędzajcie czas z bliskimi. A może spróbujecie zrobić album o sobie zaznaczając w nim miłe rzeczy (to, co lubicie, rzeczy, w których jesteście dobrzy, najlepsze momenty dnia, co sprawia, że się mniej martwicie, osoby, z którymi można porozmawiać o własnych zmartwieniach). Podobnie jak w poprzednich częściach serii, także i tutaj mamy mnóstwo kolorowych ilustracji obrazujących daną sytuację. Tekst jest łatwy i zrozumiały dla dziecka. Poznajemy emocje, oswajamy je i poznajemy metody radzenia sobie z nimi. Zdecydowanie jest to książka, po którą warto sięgnąć. Książka ebook przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

 • Zabciaczyta

  Lęk, podobnie jak radość, smutek i inne emocje jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. I choć jest całkowicie naturalną reakcją na zbliżające się niebezpieczeństwo, niesie ze sobą nieprzyjemne uczucia: ból głowy albo brzucha, przyspieszone bicie serca, poty albo dreszcze, drżenie rąk. O tym, dlaczego ludzkie ciało tak reaguje i jakie są metody na poskromienie lekarstw przeczytacie wspólnie z dzieckiem w książce pdf Felicity Brooks pt. "Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Papilon. Ta urocza, wprost prześlicznie zilustrowana publikacja w nieskomplikowany sposób objaśnia dzieciakom czym są lęki i dlaczego ludzie obawiają się różnorakich rzeczy. Maluchy dowiedzą się, że powody lęku mogą mieć różnorakie podłoże a także że istnieją sposoby, lęk poskromić. Książka ebook podpowiada m.in. by o własnych obawach z kimś porozmawiać. To bardzo dobre miejsce, by zrobić króciutką przerwę w lekturze i zapewnić własną pociechę, że w każdej sytuacji może na nas liczyć. I nie ważne, czy będzie to strach przed stworem z szafy, owadami, czy ciężkim sprawdzianem. W każdej sytuacji, która jest powodem zmartwienia nasze wsparcie jest nieocenione, gdyż dodaje pewności siebie. Na końcu książki znajdują się porady dla rodziców, w których opisano najczęstsze źródła dziecięcych leków, podpowiedzi, jak owe lęki i obawy oswoić, a także wskazówki, kiedy sięgnąć po fachową pomoc. Osobiście jestem tą książką zachwycona. Prezentuje najmłodszym, że każdy z nas czegoś się obawia, czymś się martwi. Podkreśla, że lęk nie jest czymś złym, a wręcz przeciwnie, jest niezbędny do stawiania czoła wyzwaniom. Zalecam wszystkim rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 • z ksiazka w plecaku

  Czym są lęki i zamartwienia? To myśli, które sprawiają, że odczuwamy strach albo smutek. Zmartwienia są różne: małe i duże. Jedni martwią się częściej, a inni rzadziej. Martwi się każdy, nawet zwierzęta. Czym jest strach? Jest to stan, w którym czujemy, że czegoś boimy się. Jednak nie wszyscy boimy się tego samego. Gdy lęki i zmartwienia będą rosnąć i rosnąć sprawią, że nic nas nie będzie cieszyć. Jak sobie poradzić z swoimi zmartwieniami i strachami? • odpowiednio oddychać, • porozmawiać z kimś bliskim, • znaleźć sobie jakieś zajecie, które sprawi, że zapomnisz o tym co Cię dręczy, • wyjdź z domu, szukaj liści, kamyczków, popatrz na niebo, na chmury, które odpływają i wyobrazić sobie, że Twoje zmartwienia też mogą tak odpłynąć, • biegaj, skacz, rozciągaj się, • pobaw się z przyjaciółmi albo z nimi porozmawiaj, • Pomagaj innym, a wówczas i Ty poczujesz się lepiej. Na końcu książki znajdują się porady dla rodziców. Wyjaśniają one czym jest strach, kiedy staje się on zły i jak pomóc dziecku, zwłaszcza młodszemu, któremu raczej rozmowa nie pomorze. Raczej wszystkie techniki rozpraszające uwagę. A jest ich w tej książce pdf wiele. Książka ebook uczy rozpoznawać emocje i podpowiada jak sobie radzić z różnorakimi lękami. Skierowana jest ona do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Kolorowe ilustracje przedstawiające dzieci i dorosłych przykują uwagę nie jednego małego czytelnika. My jesteśmy zachwyceni tą książką, która jest skarbnicą wiedzy o strachu. W serii do tej pory ukazały się: • Wszystko o emocjach, • Wszystko o rodzinie, • Wszystko o przyjaźni, • Wszystko o różnorodności.

 • Samash

  Po raz następny we współpracy z @wydawnictwo_papilon wracam do Was z czymś dla Małych Czytelników. Tym razem jest to tytuł bardzo ważny. "Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić" to temat, który u maluchów jest bardzo częsty. Nie ma prawdopodobnie dziecka, które czegoś się nie boi. Są to małe straszki, lecz tez wielkie lęki. W tej książce pdf mamy przedstawione metody jak niektórych się pozbyć. W naszym życiu są jednak takie lęki, których nie należy się pozbywać, ponieważ są kluczowe dla naszego bezpieczeństwa. Nie należy być nieustraszonym i nie można tego uczyć naszych dzieci. Strach jest zdrowy pod warunkiem, że jest kontrolowany i racjonalny. Warto o tym z dzieciakami rozmawiać, żeby mogły zrozumieć własne emocje. My z Hanią jesteśmy aktualnie na etapie obawy przed guzikami. Skąd się to wzięło? Nie mam pojęcia. Tłumaczymy, rozmawiamy i staramy się przełamać ten lęk. Nie jest to strach przed niebezpieczeństwem. Ot po prostu niechęć i lęk przed guzikami. Czy na siłę będę go zwalczać? Nie, lecz będę próbować zabawą i tłumaczeniem. Tak książka ebook "spadła nam z nieba" w tej sytuacji i powoli widzimy światełko w "guzikowym" tunelu 😆 Książka ebook przedstawia różnorakie rozwiązania rozwiązywania kłopotów z lękami i zmartwieniami Małych Czytelników, lecz także dla rodziców. Warto aktywizować dzidziuś w tym temacie. Rozmawiać, wspierać i szukać wspólnego rozwiązania. Już dawno nie miałyśmy tak idealnej książki o wydawałoby się oczywistej sprawie, lecz jakże niełatwej do "ogarnięcia". Czy polecam? Oczywiście! Dla rodziców i maluchów, ponieważ dużo może pomóc. Współpraca barterowa.

 • Magdalena

  Każdy z nas czasami się czegoś boi i o coś martwi. Warto zaznaczyć, że takie emocje są zupełnie naturalnymi reakcjami na wydarzenia, jednak nie zawsze dzieci a nawet dorośli wiedzą jak sobie z nimi radzić i je uspokoić i właśnie ta książka ebook ma na celu nas tego nauczyć i robi to w bardzo interesujący lecz też zabawny sposób. Książka ebook skierowana jest do młodszych czytelników. Objaśnia czym jest lęk i zmartwienie, pomaga rozpoznać niepokój i strach i dowiedzieć się, co powoduje wszystkie te emocje a także jak one się objawiają. Propozycje radzenia sobie z lękiem są przedstawione obrazowo i w przestępny sposób. Kluczowe jest, że książka ebook uświadamia, że lęk nie jest czymś złym ani wstydliwym. Cała tematyka lęku została przedstawiona bardzo szczegółowo i rzeczowo. Na końcu książki znajdują się porady dla rodziców, które maja za zadanie pomóc rodzicom rozpoznać w naszych dzidziusiach niepokojące zachowania żeby za wczasu potrafić zareagować i im pomóc, czy to samemu, czy to z profesjonalną pomocą. Znajdziemy też 20 sposób na ułatwienie dzieciakom radzenia sobie z lękiem. Książka ebook wydana jest w twardej oprawie, posiada bardzo ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do zapoznania się z objaśnieniami i wskazówkami. Bardzo polecam! Każde dzidziuś zaznaje strachu i lęku, jedno na co dzień, drugie rzadziej lecz każde wyniesie z tej książki coś dla siebie. Uważam, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego dzidziusia (i rodzica). Jest to najwieższa książka ebook autorki z serii i przyznam, że jestem bardzo interesująca wcześniejszych.

 • Magdalena Byra-Kuśmierz

  „Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić” to oferta od Wydawnictwa Papilon - nie tylko dla najmłodszych, na radzenie sobie z lękiem. . Doskonała do wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Tym młodszym pomaga rozpoznać emocje, wytłumaczyć czym jest lęk i zmartwienie, rozpoznać smutek i niepokój. Poprzez łatwe przykłady opatrzone przyciągającymi wzrok rysunkami, doskonale zgłębia temat. Jednak to nie wszystko. Książka ebook przedstawia także interesujące i zajmujące metody na radzenie sobie z problemem. Dla rodziców przeznaczona jest końcówka, gdzie są zamieszczone wszelkie porady i sugestie, które będą pomocne w wytłumaczeniu przedstawionych zagadnień naszym dzieciom. Pomogą także rozpoznać, kiedy zachowanie naszych pociech powinno już nas zaniepokoić i kiedy poszukać fachowej pomocy. . Bardzo lubię takie pozycje mocniej angażujące. Gdzie podczas wspólnego czytania nie mamy tylko zwykłej opowiastki, lecz zwracamy uwagę na różnorakie przedstawione sytuacje i je omawiamy. Moje dzieciaki także je lubią, a #wszystkootymjaksięniebaćiniemartwić mocno zainteresowała także mojego 3,5-latka, który na prawdę się zaangażował przy czytaniu. . Szata graficzna przyciąga wzrok, wszystko opisywane jest jasny i łatwy sposób. . Książka ebook bardzo się nam spodobała i na pewno będziemy sięgać po inne z tej serii.

 • Maja Gumińska

  To tytuł skierowany do małych czytelników, lecz powiem wam, że sama dużo z niego wyniosłam. Cudownie wydany i z wartościową treścią. Oby takich jak najwięcej! Lecz po kolei. Co znajdziemy w książce? Na początku trochę o samych lękach i zmartwieniach - czym one właściwe są i jak się objawiają. Jak zachowuje się nasze ciało, gdy się czegoś boimy i dlaczego tak się dzieje? Po tym krótkim (pięknie ilustrowanym, jak całość zresztą) wstępie przechodzimy do sposobów na poradzenie sobie z naszym strachem albo zmartwieniem. Propozycje są proste, przedstawione konkretnie i obrazowo, doskonałe dla maluchów już w przedszkolnym wieku - lecz i dorośli śmiało mogą z nich skorzystać! A na końcu książki znajdziecie trochę porad dla rodziców - czyli jak wesprzeć dzieci w pokonywaniu lęków. Ich odczuwanie jest bardzo ważne, lecz może zepsuć nastrój na długi czas - więc warto stawiać im czoła. Jest rzeczowo, wszystkie kluczowe kwestie zostały omówione w szczegółowy, lecz jednocześnie zwięzły sposób. Jestem zachwycona wydaniem tej pozycji i bardzo pozytywnie zaskoczona treścią! Jest przedstawiona z humorem, bez umniejszania jakichkolwiek czynników powodujących niepokój u maluchów, z wyrozumiałością, delikatnością. Malunki przyciągają wzrok i zachęcają do działania ☺️ (bookmajka)

 • Anonim

  Lęk jest nieodłącznym fragmentem naszego życia, zarówno dzieci jak i dorosłych. Z pomocą w oswojeniu tej emocji przez dzieci przychodzi książka ebook "Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić". Książka ebook ta przeznaczona jest do wspólnego czytania z dzieckiem, skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Lektura książki pozwoli nam na zrozumienie czym jest lęk, strach czy również zmartwienie. Pokazuje, że są to zwyczajne odczucia. Pomoże w rozpoznawaniu ich po objawach, reakcjach naszego organizmu. Pokaże do czego może doprowadzić ich narastanie. Autorka zachęca nas do rozmów o tym co nam dolega, o tym co czujemy. W książce pdf zawarte są metody na radzenie sobie z tymi emocjami, tak by je wyciszyć. Książka ebook zawiera także kilka cennych porad dla rodziców dotyczących rozpoznawania lęku u dzieci, sposobów radzenia sobie z nim a także sugestie kiedy należy sięgnąć po pomóc profesjonalisty. Dzieci aktywnie uczestniczą w procesie rozpoznania strachu a także mają szansę odnaleźć swój sposób na jego oswojenie. Wszystko to jest możliwe dzięki otwartym pytaniom skłaniającym do przemyśleń. Książka ebook jest cudownie wydana, ma twardą oprawę i grube, matowe strony. Wypełniona jest kolorowymi i czytelnymi ilustracjami, nie jest przeładowana treścią.

 • madziusia

  Strach, lęk, obawa, niepokój... Uczucia słynne nie tylko dorosłym, lecz też najmłodszym. Dziecięce lęki mogą być różne. To co dla jednych będzie obojętne, na innych może funkcjonować niemalże paraliżująco. Warto to rozumieć i wspierać w przeżywaniu niełatwych emocji. Ciemność, potwory, nieprzyjemne dźwięki, pająki - to kilka najbardziej słynnych dziecięcych strachów. Na kolejnych stronach książki rodzice wraz z dzieciakami odkrywają, czym właściwie są lęki i jak je rozpoznawać. I to bardzo kluczowa element terapeutyczna w pracy z dziećmi. Jednak na tym nie koniec. . . Autorka książki oferuje rozwiązania, które mogą się okazać skuteczne w oswajaniu lęków - ćwiczenia oddechowe, rozmowa z bliskimi, aktywności manualne, wyjście na świeże powietrze i ruch. Osobiście zamieniłabym kolejność i kontakt z naturą umieściłabym na pierwszym miejscu - nie od dzisiaj wiadomo, że funkcjonuje on wyzwająco i terapeutycznie. A na zakończenie obowiązkowo w tego typu pozycjach odnalazła się element dla rodziców z 20 metodami na ułatwienie dzieciakom radzenia sobie z lękiem. Ze własnej strony bardzo polecam! I naprawdę bardzo się cieszę, że tyle ostatnio się mówi o potrzebie edukacji emocjonalnej dzieci. To prawdziwa inwestycja na przyszłość!

 • Izolda

  Jak radzicie sobie z lekiem? WSPÓŁPRACA REKLAMOWA Wszystko o tym jak się nie obawiać i nie martwić to idealna książka ebook o lękach wielkich i małych u wielkich i małych 😁 Ukazuje dzidziusiowi różnorakie emocje a także roznice między ludźmi. Następnie widzimy różnorakie reakcje ciała na lęki. Na koniec autorka przedstawia narzędzia, które pomogą im w tych złych emocjach. Autorka podkreśla, że lęki i strachy są normalne, że każdy jakieś ma i to, co możemy z nimi zrobić to sprawić, by nie rozrosły się do rozmiaru nadmuchanego balona na granicy wytrzymałości. Metod na zmieniejszenie lęku jest kilka, można je wypróbować i wybrać dla nas najsłynniejszą. Książka ebook napisana jest jasno, przykłady są klarowne i stanowią idealny punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem. W książce pdf znajdziemy dużo pytań otwartych! Sposoby na strachy także są wyjaśnione. A wszystko jest opatrzone kolorowymi ilustracjami, które na pewno działają jak poprawiacz nastroju. Dodatkowym plusem jest cudowne i solidne wydanie. Książka ebook skierowana jest do przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, lecz może mieć pozytywny wpływ i na rodziców.

 • Patrycja

  Jest to książka ebook skierowana do dzieci.👧🧒 Ja jednak skuszę się o stwierdzenie, że można ją równie nieźle zaliczyć do poradnika dla rodzica. 📚👨‍👩‍👧‍👧 Książka ebook omawia (wszystkim nam nieźle znane) reakcje stresowe i lękowe. 🙀 Na prostych, dziecięcych przykładach, w kolorowy sposób, ukazuje zarówno przyczyny, skutki a także mechanizmy obrony przed nadmiernymi zmartwieniami. Zwraca uwagę na to, jak rozpoznać pojawiające się w dzidziusiach emocje, jak ponad nimi panować a także co zrobić by ich nie przytłaczały. 👧🧒🙂☺️ Nierzadko my jako dorośli bagatelizujemy kłopoty i lęki naszych dzieci, ponieważ wydają się nam irracjonalne. 🙈Pamiętajmy jednak, że ich emocje są realne.🤔 To od nas zależy czy niepokój przed np. ciemnością i strasznymi stworami będzie znikał (jeśli dzidziuś znajdzie w rodzicu oparcie i poczucie bezpieczeństwa) 🫂 ☺️, czy narastał (jeśli zostawimy je bez wparcia i zrozumienia) 😱😥. Książka ebook przyjemna w odbiorze, kolorowa, z pewnością zaciekawi niejedno dzidziuś ☺️ Polecam.

 • Paulina Kaleta

  Felicity Brooks stworzyła kolejną piękną, fascynującą, współczesną, różnorodną i bardzo niezbędną społecznie książkę dla małych dzieci. W tym przypadku mówimy o zmartwieniach i obawach. Dzieci nauczą się, że martwienie się i strach to coś, co zdarza się każdemu, że jest w porządku. Lecz to, że nie mówi się o tym, może sprawić, że będzie zdecydowanie większy. Dowiedzą się, skąd się bierze, co mogą z nim zrobić (oddychanie, wychodzenie na zewnątrz) i jak pomaga mówienie na ten temat. Przejrzyste, pouczające wydanie. Piękne, pełne różnorodności malunki sprawiają, że każdy może się identyfikować z treścią. Jest to też bardzo ciekawa lektura do czytania dla dorosłych. Książka ebook przeznaczona dla dzieci w wieku 6 lat. Z tyłu znajdują się dodatkowe info dla dorosłych. Jestem zachwycona tą publikacją i mam nadzieję, że autorka ma w planach kolejne. W serii znajdziecie wszystko o emocjach, rodzinach, przyjaźni i różnorodności.

 • Anonim

  Książka ebook doskonała zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Jakie lęki i zmartwienia mogą towarzyszyć dzieciom? Książka ebook daje rodzicom narzędzia, które pomogą im wspierać dzidziuś w niełatwych dla niego sytuacjach. Odpowiada na zapytanie co może czuć dzidziuś gdy się boi i dlaczego tak reaguje jego ciało na strach. Ćwiczenie oddechowe, które pomoże przezwyciężyć lęk, sprawdzi się nie tylko u mały dzieci i tych starszych, lecz u dorosłych też. Na końcu książki znajdują się porady dla rodziców, w jaki sposób mogą pomóc dzidziusiowi nauczyć się przezwyciężać lęk. #książkadladzieci #książka #book #dladzieci #graphicdesigner #grafika #biblioteka #wydawnictwo #projektowaniegraficzne #illustrationsketch #ksiazka #illustrationart #graphicdesign #art #projektantgraficzny #illustrationnow #illustration #graphic #czytam #sztuka #ilustracja #ksiazkadladzieci #illustrationartists #creativetoys #instabook #kidsbooklover #czytamdziecku #bookforkids

 • Anonim

  @mamcia_tomusio_lilusiowa Czy Wasze dzieci mają lęki? U nas prawdopodobnie największym lękiem jest ten przed ciemnością i przed tym, że przyśni im się jakiś koszmar. "Wszystko o tym jak się nie obawiać i nie martwić" to świeżość od @wydawnictwo_papilon To książka ebook w twardej oprawie w wielkim formacie. Tematem książki jest strach, znajdziecie tu mnóstwo porad jak oswoić strach. Zastanowimy się podczas czytania czego każdy z nas się boi? Uzmysłowimy sobie jak ten lęk się objawia? W pewnym sensie wysłuchamy się w siebie i nasze odczucia. Książka ebook ma zapisane dużo interesujących sposobów na to jak poradzić sobie ze strachem, co robić aby o nim nie myśleć czy jak można sobie racjonalizować sobie ten strach. Znajdziemy też na końcu książki porady dla nas rodziców, jak rozmawiać z dzieciakami o ich lękach, jak pomóc naszym dzieciakom i sprawić, aby nie bały się albo przynajmniej bały się mniej 🙂

 • Alicja Płaskonos

  „Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić” to książka, która w bardzo przyjemny i interesujący sposób wyjaśni waszym dzieciakom czym jest lęk i jak sobie z nim radzić. Nie znajdziecie tu informacji jak się go pozbyć, bo się nie da. Natomiast na pewno pomoże zrozumieć, czym jest lęk i co powoduje. Znajdziecie tutaj też dużo sposobów, dzięki którym lęk można uspokoić, żeby nie potęgował się a oddalał. Bardzo mi się podoba, że prezentuje lęk jako coś normalnego. Każdy się czasem czegoś boi i nic w tym złego. Na dodatek książka ebook jest cudownie wydana, ma twardą oprawę, gruby, matowy papier i świetne ilustracje. Jeśli nie wiecie to Wam przy okazji powiem, że książka ebook jest tłumaczeniem z mojego ulubionego angielskiego wydawnictwa @usborne_books . Szczerze Wam polecam,

 • anonymous

  Lęk to nieodzowny fragment naszego życia. Mierzymy się z nim niemal każdego dnia- w mniejszym, bądź większym stopniu. Nie omija nikogo, nawet naszych dzieci. Dlatego tak kluczowe jest, by nauczyć się z nim żyć- oswajać, nazywać, wspierać. Świeża pozycja od wydawnictwa Papilon "Wszystko o tym jak się nie obawiać i nie martwić" to kompendium wiedzy w tym temacie. Przepiękne kolorowe ilustracje zachwyca nie jednego młodego czytelnika. A sama treść- jestem pod olbrzymim wrażeniem jej przekazu. Prosto, ciekawie, z konkretnymi narzędziami dla dzieci. Myślę, że pozycja ta sprawdzi się nie tylko w przypadku przedszkolaków, lecz także I dzieci w wieku szkolnym. Bardzo mocno zalecam - jest to jedna z książek, które na prawdę warto mieć w własnej biblioteczce. Joanna Kaźmierczak

 • Justi121

  Książka ebook objaśnia czym jest lęk, podpowiada jak radzić sobie z lękiem aby się nie potęgował, uświadamia, że każdy się czegoś boi i to zupełnie zwyczajna sprawa, objaśnia skąd się bierze strach i lęk, objaśnia co czujemy, kiedy się boimy albo martwimy. Na końcu książki są sugestie, rady dla rodziców jak radzić sobie z tą trudną emocją u dzieci i jak rozpoznać kiedy dzidziuś nadmiernie się martwi. Baaaardzo fajna książka ebook zarówno dla dzieci jak i rodziców. Moja córka szczególnie lubi naśladować zadania ruchowe z książki, które mają pomóc rozkladować trudne emocje. Piękne, kolorowe ilustracje które wyjątkowo przyciągają uwagę małych czytelników. Oprawa również absolutnie piękna! Poolceam każdemu 👌

 • MamaPaulina

  Jest dużo sytuacji, które wywołują w nas strach, z powodu ktorych się martwimy. Wywołują one różnorakie reakcje w naszym ciele, nierzadko niekontrolowane. Czym w ogole jest lek? Jak sobie z nim radzic? Co możemy zrobić, by wspierać innych kiedy się boją? Bardzo przekonuje nas forma tej książki. Uważam, że do rozmow o emocjach jest genialna. Mamy tu ogrom sytuacji, scenek, przy których możemy się zatrzymać i powiedzieć nieco więcej, wspolnie zastanowić się co wydarzyło się dalej. A co najistotniejsze dziewczynki (tak z Julka również ja już czytam) bardzo lubia poznawac historie innych dzieci, więc chętnie jej słuchają. Co więcej na końcu znajdziemy także rady dla rodziców. Polecam!

 • Anna

  Z tej serii miałam przyjemność czytać "Wszystko o różnorodności" i muszę przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych serii, które pomagają w prosty, zrozumiały dla przedszkolaków sposób wyjaśnić różnice i podobieństwa w emocjach czy rodzinach. "Wszystko o tym, jak się nie obawiać i nie martwić" odpowiada na pytania: czym jest lęk? co czujemy gdy się martwimy? jak się zachowujemy gdy czego się boimy? jak poradzić sobie ze zmartwieniami? Dla rodziców na końcu zamieszczone są przydatne porady a także 20 sposobów na ułatwienie dzieciakom radzenia sobie z lękiem. Książka ebook jest przyjemna w odbiorze, czyta się błyskawicznie.

 

 

Wszystko o tym, jak się nie bać i nie martwić PDF transkrypt - 20 pierwszych stron:

 

Strona 1 Inspektorat we Włocławku Pl. Wolności 18/19 87-800 Włocławek Pan RAFAŁ KUROWSKI Znak sprawy: 560500/71/8447/2023/RRS NIP płatnika: 8883004413 REGON płatnika: 383127554 Dotyczy: rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne Szanowny Panie, od 2022 r. obowiązują nowe zasady obliczania i opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wysokość składki zależy od tego, jaką formę opodatkowania wybrał Pan w 2022 r. Jeżeli był to ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub zasady ogólne (podatek według skali, podatek liniowy), to w maju 2023 r. przekaże Pan roczne rozliczenie tej składki. Przygotowanie rocznego rozliczenia Roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne przekaże Pan w dokumentach rozliczeniowych (ZUS DRA albo ZUS RCA) za kwiecień 2023 r. Termin na przekazanie rocznego rozliczenia upływa 22 maja 2023 r. Ustalenie kwoty nadpłaty, niedopłaty albo salda 0 z tytułu rocznego rozliczenia będzie możliwe wyłącznie w przypadku, gdy przekaże Pan dokumenty rozliczeniowe za wszystkie miesiące, w których podlegał Pan ubezpieczeniu zdrowotnemu. Prosimy o sprawdzenie, czy na Pana koncie płatnika są zapisane wszystkie dokumenty rozliczeniowe za rok kalendarzowy (jeśli opłaca Pan podatek w formie ryczałtu) lub rok składkowy (jeśli opłaca Pan podatek na zasadach ogólnych). Co zrobimy w przypadku braku dokumentów rozliczeniowych Jeżeli stwierdzimy braki w dokumentach rozliczeniowych, wyślemy do Pana zawiadomienie (elektronicznie na profil na PUE ZUS lub listownie). Jeśli nie przekaże Pan wymaganych dokumentów, sporządzimy je z urzędu i uwzględnimy przy rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej. Tak ustalona kwota rocznej składki może ulec zmianie w wyniku kontroli lub gdy Pl. Wolności 18/19 www.zus.pl Centrum Obsługi Telefonicznej 87-800 Włocławek e-mail: [email protected] tel. 22 560 16 00 Strona 2 dane zostaną przekazane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej lub właściwego naczelnika urzędu skarbowego. W jaki sposób może Pan zweryfikować kompletność dokumentów rozliczeniowych Kompletność dokumentów rozliczeniowych za cały okres podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu może Pan zweryfikować:  na PUE ZUS w aplikacji ePłatnik w zakładce Dokumenty w ZUS,  w programie Płatnik. Nadpłata z tytułu rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne Jeśli wskutek rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie miał Pan nadpłatę, przygotujemy i udostępnimy na Pana profilu na PUE ZUS wniosek o jej zwrot. Wniosek będzie wymagał akceptacji przed wysłaniem – może to Pan zrobić do 1 czerwca 2023 r. Nadpłatę zwrócimy najpóźniej do 1 sierpnia 2023 r. pod warunkiem, że nie będzie Pan miał zaległości z tytułu pobieranych przez nas składek lub nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczeń społecznych, do których zwrotu został Pan zobowiązany. W przypadku zaległości kwotę nadpłaty potraktujemy jako spłatę zadłużenia. Zadłużenie z tytułu rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne Jeśli wskutek rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie Pan miał obowiązek dopłacić różnicę, to należy ją opłacić wraz ze składką za kwiecień 2023 r. (tj. do 22 maja 2023 r.). Gdzie może Pan uzyskać dodatkowe informacje Informacje na temat rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne może Pan uzyskać:  w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod numerem telefonu 22 560 16 00,  w czasie e-wizyty (  u doradcy płatnika składek w każdej naszej placówce. Pl. Wolności 18/19 www.zus.pl Centrum Obsługi Telefonicznej 87-800 Włocławek e-mail: [email protected] tel. 22 560 16 00 Strona 3 Dodatkowe informacje na temat rocznego rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne dostępne są na stronie www.zus.pl. Podstawa prawna  Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2561).  Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1009, z późn. zm.). Z wyrazami szacunku Dyrektor Oddziału BRONISŁAW PIERZYNOWSKI Szczegółowe informacje o zasadach przetwarzania Pana danych osobowych oraz o przysługujących Panu prawach z tym związanych są dostępne w centrali i terenowych jednostkach organizacyjnych ZUS oraz pod adresem: (na podstawie art. 34a ust. 1 ustawy z  dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych  (Dz.U. z 2022 r. poz. 1009, z późn. zm.) w związku z realizacją wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”). Pl. Wolności 18/19 www.zus.pl Centrum Obsługi Telefonicznej 87-800 Włocławek e-mail: [email protected] tel. 22 560 16 00 Strona 4

O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!