Czytaj więcej:
Zabójcy w imię Republiki okładka

Średnia Ocena:Zabójcy w imię Republiki

Czy interes państwa może być wytłumaczeniem dla zabójstw i innych niegodziwości? Trucizna. Niewyjaśnione katastrofy. Egzekucje i akcje odwetowe. Mocarstwowa polityka Francji i ciemne interesy służb specjalnych. Bohaterowie i najemnicy, chwalebne sukcesy i spektakularne porażki. Reporterskie śledztwo tropiące mechanizmy wykorzystywania wywiadu do utrzymania pozycji Francji jako pierwszoplanowego gracza na arenie międzynarodowej. Heroiczna potyczka z terroryzmem światowym, lecz również intrygi i zastępowanie niewygodnych rządów politykami życzliwymi ideałom Republiki. Książka Nouzille’a rzuca nowe światło na dużo wątków historii najnowszej. Obowiązkowa lektura dla politologów i pasjonatów wojskowości, w szczególności tych wszystkich, którzy szukają informacji o funkcjonowaniu tajnych służb na całym świecie. Dzięki wartkiej narracji, znakomitej, pogłębionej dokumentacji i skrzętnie notowanym głosom zza kulis, historia francuskiej potyczki z terrorystami nabiera życia. Reportaż, który wstrząsnął Francją.

Szczegóły
Tytuł Zabójcy w imię Republiki
Autor: Nouzille Vincent
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Zabójcy w imię Republiki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Zabójcy w imię Republiki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Zabójcy w imię Republiki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Jarr74

    Jeszcze przed publikacją książki dało się słyszeć głosy, iż efekty dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez Vincenta Nouzille staną się przysłowiową „bombą ” i głębokim szokiem dla francuskiej i europejskiej opinii publicznej. Po przeczytaniu lektury i zapoznaniu się z przytoczonymi w tekście faktami, jestem skłonny, jak najbardziej, zgodzić się z ta opinią.Autor odsłania kulisy najbardziej zagadkowych i tajnych operacji francuskich służb specjalnych, rozgrywających się w rożnych okresach historii najnowszej, w wielu rejonach świata. Ukazuje ciemną (niekiedy nawet, bardzo ciemną) stronę władzy a także skrzętnie skrywaną prawdę o zakulisowych rozgrywkach na politycznych szczytach, których bezpośrednim czy pośrednim celem było zapewnienie i utrzymanie, mocarstwowej pozycji V Republiki.

  • dobrerecenzje.pl

    Książka ebook Mordercy w imię Republiki, to najpilniej strzeżone tajemnice Francji. Na rozkaz najwyżej postawionych francuskich polityków zostały przeprowadzone zabójstwa wrogów. Francja ma do dyspozycji zabójców najwyżej wyszkolonych, gotowych do podjęcia misji w każdej chwili. Na przestrzeni lat tajne operacje miały różnorakie cele: odpowiedzieć na ataki i walczyć z terroryzmem. Od początku V Republiki prezydenci decydowali się prowadzić tajne wojny. De Gaulle, musiał się zmierzyć z imperium w Afryce. Jego następcy Pompidou i Giscard, walczyli w atmosferze zimnej wojny. Francois Mitterrand walczył z bliskowschodnim terroryzmem, zaś Jacques Chirack był bardzo ostrożny, lecz po zamachach z 11 września, czy z okresu wojny w Iraku, miał coraz mniejsze pole manewru. Bardziej agresywnym prezydentem stał się Nicolas Sarkozy, który momentalnie przemienił się w prawdziwego przywódcę tajnych wojen. Z kolei Francois Hollande zabrał się do działania na wszystkich frontach, wziął na siebie tajne zabójstwa, wojnę partyzancką, a także wysyłał coraz więcej żołnierzy do najbardziej groźnych miejsc. Po tajnej wojnie przeprowadzonej w Mali, w połowie 2004 roku pozwolił komandosom żeby wyeliminowali liderów na południu Libii. Ciągłe egzekucje, niewyjaśnione katastrofy i ciemne interesy służb specjalnych Francji – czy są tutaj jakimś wytłumaczeniem? Twórca książki, to francuski dziennikarz i reporter śledczy, który dzięki pogłębionej wiedzy i dokumentacji dokładnie omówił historię francuskiej potyczki z terroryzmem. Książka ebook w miękkiej oprawie, zawiera 373 strony i 16 rozdziałów. Zalecam ją głównie politologom i pasjonatom historii, ale dlaczego nie mogą jej przeczytać laicy? Np. tacy jak ja – ponieważ muszę dodać, że bardzo mi się podobała i z zaciekawieniem czytałam jak dużo misji opiera się na zasadzie „oko za oko”, albo zlecanie sekretnych zabójstw przez urzędujących prezydentów.Zachęcam do czytania zagadkowych historii opowiedzianych w tej książce pdf po raz pierwszy przez ludzi, którzy brali w nich udział i o ciemnych stronach oblicza władzy.Życzę przyjemniej lektury.Moja ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!