Czytaj więcej:
Złoto UPA okładka

Średnia Ocena:Złoto UPA

Opowiadanie o złocie, wojnie i miłości. O niezdrowej fascynacji i dziwacznych przypadkach. Twórca odtwarza kontrowersyjne losy radykalnych ukraińskich narodowców, którzy w ostatnim czasie II wojny światowej wywieźli na Zachód złoto i kosztowności zrabowane Polakom, Żydom, Rosjanom, Ormianom, Węgrom i innym narodowościom.

Szczegóły
Tytuł Złoto UPA
Autor: Podhajecki Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Złoto UPA pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Złoto UPA Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Złoto UPA PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Witam wszystkich przyjaciół dobrej literatury sensacyjnej i historycznej! Świeża książka ebook dr Adama Podhajeckiego pod interesującym tytułem „Złoto UPA” w bardzo intrygujący sposób odpowiada na pytanie: co stało się ze zrabowanym przez integralnych ukraińskich nacjonalistów złotem Polaków, Żydów, Węgrów, Ukraińców, Ormian, Rosjan, jak i innych narodowości? Książka ebook ta, bez wątpienia, jest naprawdę niezła i szalenie interesująca – przeczytałem za niecałe dwie noce i myślę, że spodoba się jak i mężczyznom tak i kobietom. Agenci spiskowej UPA i OUN Stepana Bandery często wypróbowani w dużych i przerażających antypolskich akcjach już pod koniec lata 1944 roku element złota, należącego do krwawych ofiar masowych czystek etnicznych przeprowadzonych przez radykalnych integrystów na terenie Podola, Wołynia i Małopolski Wschodniej, została też nie najgorzej ukryta w Karpatach. Podkreślę, że bardzo interesującym wątkiem w książce pdf jest kłopot Malej Złotej Menory, ponieważ pośród zagrabionych przez bojówkarzy UPA Bandery kosztowności odnalazł się ten unikalny i cenny przedmiot - bardzo kluczowy dla religii żydowskiej a także chrześcijańskiej - tzw. Mała Złota Menora Apostoła Wschodu św. Andrzeja. Od niedawna widomo badaczom historii II wojny światowej, że w roku 1944, w obliczu zwycięskiego natarcia Armii Czerwonej, ścisłe dowództwo podziemnej i szowinistycznej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) a także Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) usankcjonowało decyzje o przyspieszonym i sekretnym wywiezieniu z terenów Polskich Kresów do Budapesztu - a później do Rzymu i dalej do Ameryki - złota, srebra, brylantów, waluty a także innych kamieni szlachetnych zrabowanych tak zwanym „okupantom historycznych ukraińskich ziem”. Myślę, że dr Panu Adamowi Podhajeckiemu w fantastyczny sposób udało się pokazać całe tło historyczne tych bardzo skomplikowanych i dramatycznych wydarzeń. Twórca w bardzo nietypowy i interesujący sposób omawia dzieje własnych bohaterów, w tym Polaków, Rosjan i Niemców, ich słabości, ich miłosne perypetie a także bohaterstwo przy polowaniu na złoto Bandery, o którym przez sieć własnych agentów i donosicieli dowiedzieli się enkawudziści Stalina, tzw. „melnykowcy”, akowcy, wysocy oficerowie hitlerowskiej Abwehry, ludzie z wywiadu WP, renegaci z szeregów OUN a także zwykli bandyci, a także główny bohater powieści oficer wywiadu WP Aleksander Bogdan Potocki. On, i jego koledzy, jako ludzie czynu, też będą przez całą linię opowieści, bardzo aktywnie szukać złota UPA Bandery. Od czystego serca zalecam wszystkim, tę arcyciekawa książkę i życzę miłej lektury Adam KOT, Lwów;

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!