Czytaj więcej:
36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni okładka

Średnia Ocena:36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni

Katechizm kojarzy nam się z nudnawym zestawem warunków, które należy „odfajkować”, by załapać się na pociąg do nieba. W „36 i 6” chcę pokazać, że owe stare prawdy mogą być też metodą na udane życie teraz. „Oklepane” przykazania nie są przecież tylko listą zakazów, one są idealnym zabezpieczeniem mojego komfortu: „Nie kradnij” oznacza przecież „Nie zostań okradziony”.Szymon Hołownia Od wydawcy: Szymon Hołownia odpowiada:Dlaczego Dekalog i osiem błogosławieństw? Ponieważ przykazania pokazują, jak nie zachorować, a błogosławieństwa, jak być zdrowym.Dlaczego, choć katolicy (w koloratkach i bez) bywają beznadziejni, warto mówić „wierzę w Kościół"? Ponieważ gdy listonosz pije, to nie znaczy, że poczta nie ma sensu.Dlaczego lepiej nie znać daty końca świata? Ponieważ starczy spojrzeć, na tych, którzy twierdzą, że ją znają.Dlaczego warto być „ubogim w duchu"? Ponieważ Bóg nie może nic dać temu, kto już coś ma w ręku.Szymon Hołownia pyta:Czy parówka zawierająca 10 procent mięsa narusza piątkowy post?Czy tuż przed końcem świata sklepiki prowadzić będą wyłącznie sataniści?Czy każdy Polak składa się z paru atomów Kim Kardashian?Czy Jezus obiecuje mrukom, że dostaną 100 hektarów („błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię")?

Szczegóły
Tytuł 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni
Autor: Hołownia Szymon
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. 36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Barbara Hudomięt

    Czy to jest katechizm? Nie, chociaż widać wyraźne posegregowanie treści według najistotniejszych prawd wiary. Kolejno omawiane jest Credo, Dekalog, 5 przykazań kościelnych, 8 błogosławieństw i 7 uczynków miłosierdzia co do ciała lecz to nie znaczy, że książka ebook Szymona Hołowni nieustanna się automatycznie katechizmem.Ta książka ebook przypomina mi rozmowę. Szymon Hołownia celnie, dobitnie, subiektywnie lecz w duchu nauczania Kościoła mówi o wielu sprawach. Usiłuje je sprowadzić do poziomu bliskiego, każdemu przeciętnemu człowiekowi. Chce pokazać, że nie są to oderwane od rzeczywistości standardy i nierealne cele lecz coś co powinno wejść nam w krew i co powinno się praktykować na co dzień. Całość determinowana jest oczywiście przez osobiste doświadczenia, wiedzę i spostrzeżenia autora.Ja w wielu sprawach mam inne doświadczenia, trochę inaczej odbieram pewne sprawy i nie we wszystkim się zgadzam z Hołownią. Lecz to wcale nie oznacza, że jestem gorszym człowiekiem (w końcu nie mnie to oceniać). Każdy, kto zdecyduje się sięgnąć po tę publikację będzie inaczej ją odbierał. Kluczowe jednak by był otwarty na dyskusję, refleksję a znajdzie w niej dużo wartościowych rzeczy. W pewien sposób pozwoli uporządkować myśli, pomoże znaleźć przestrzeń do dalszego rozwoju.Nie należy jej traktować jako wyroczni, ale raczej jako delikatny tutorial czy subiektywny przewodnik po krętej i wyboistej drodze do zbawienia. I jako taki polecam!

  • alciasz

    Książka ebook tłumaczy z "polskiego na nasze", omawia wiarę od kuchni :) Mądra nawet dla osób nie znających szczegółów z Pisma Świętego... Można się niejednokrotnie popłakać ze śmiechu :) Zalecam w każdym wieku i dla 20latki jak i dla 50latki ;)) POLECAM

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!