Czytaj więcej:
Alex Ferguson. Być liderem okładka

Średnia Ocena:Alex Ferguson. Być liderem

27 lat, jeden klub. Manchester United pod moimi rządami.Inspirujący przewodnik jednego z najlepszych piłkarskich menedżerów w historii!Jak prowadzić zespół do dużych sukcesów i utrzymać go na szczycie przez lata? Sir Alex Ferguson jest jednym z niewielu liderów, którzy naprawdę wiedzą, jak tego dokonać. W ciągu 38 lat kariery menedżerskiej sięgnął po zdumiewającą liczbę 49 trofeów i pomógł Manchesterowi United stać się jedną z największych światowych marek. W tej inspirującej książce pdf zdradza tajemnice własnego warsztatu i opowiada o umiejętnościach, które cenił i ceni najwyżej: jako piłkarz, trener, człowiek, lider. Skupia się na wartościach nieodłącznie kojarzonych z jego stylem zarządzania: dyscyplinie, kontroli, pracy zespołowej i motywacji. Porusza także tematy mniej oczywiste, choć równie ważne w drodze do sukcesu: wyznaczanie zadań, analizę informacji i radzenie sobie z porażką. "Być liderem" powstała we współpracy z inwestorem sir Michaelem Moritzem, długoletnim przyjacielem sir Alexa. To książka ebook napisana szczerze, genialnie i z humorem, pełna interesujących spostrzeżeń poczynionych dzięki pracy z najlepszymi piłkarzami: Cristiano Ronaldo, Davidem Beckhamem czy Erikiem Cantoną. Przedstawiane w niej osobiste historie koncentrują się wprawdzie na futbolu, lecz adresatem publikacji może być każdy – niezależnie od tego, czy rozwijasz swój biznes, jesteś nauczycielem, czy pracujesz w małym zespole. "Ferguson na niemalże 400 stronach przedstawia niesamowite historie i obserwacje. Wielbiciele piłki nożnej mogą jedynie narzekać, że książka ebook kończy się zbyt szybko.""Daily Express" "Podwaliny sukcesu Manchesteru United położył Ferguson. Jego niemalże patologiczna obsesja piłki nożnej i wygrywania nieustanna się studium przypadku w zakresie przywództwa."Lionel Barber, "Financial Times" "Być liderem jest o przywództwie, zarządzaniu i dążeniu do sukcesu. To fantastyczna książka, jedna z najlepszych pozycji tego rodzaju."Marcus Berkmann, "Daily Mail"

Szczegóły
Tytuł Alex Ferguson. Być liderem
Autor: Ferguson Alex, Moritz Michael
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Alex Ferguson. Być liderem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Alex Ferguson. Być liderem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Alex Ferguson. Być liderem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Daniel Wojnarowski

  Idealna książka ebook dla wielbicieli piłki noznej a także biznesmenów i managerów

 • Aurelia Uchman

  Czytając tę książkę staniesz się prawdziwym przywódcą.

 • Przemo1986

  Zalecam idealna książka ebook

 • Vethro

  Idealna książka ebook o człowieku-legendzie piłki nożnej. Dla wielbicieli zarówno Manchesteru United i angielskiej Ekstraklasy, jak i tych, którzy kibicują wielu innym zespołom w piłce nożnej. Dla wielbicieli i antyfanów. Idealnie omówiona historia Fergusona, rządy w United, relacje z zawodnikami, analizy, statystyki. Polecam, nie ma się nawet ponad czym zastanawiać. Tylko kupować i czytać.

 • bensson

  Super, zalecam wszystkim wielbicielom Premier Ligue i the Reds!

 • zaczytana.com.pl

  Ten, kto spodziewał się kolejnej klasycznej biografii dużego człowieka, może poczuć się zaskoczony, choć według mnie na pewno nie rozczarowany. Ta książka ebook jest skierowana jest do grona o dużo szerszego niż sympatycy Manchesteru United czy nawet piłki w ogóle. Ona jest doskonała dla każdego, kto w życiu chce osiągnąć sukces – nieważne, w jakiej dziedzinie. „Być liderem” to niezły tytuł dla autobiografii Alexa Fergusona, już na wstępie pokazujący, z jakim człowiekiem mamy do czynienia i nie jest to bynajmniej kwestia braku skromności. Bycie liderem, zwłaszcza w jednym z najlepszych klubów świata, pośród najwybitniejszych piłkarzy globu, niejednokrotnie o niełatwych charakterach, to nie tylko nobilitacja. To przede wszystkim olbrzymia odpowiedzialność i ciężka praca, wybiegająca w przyszłość daleko poza bieżące efekty ligowe czy pucharowe. Sir Alex, snując własną opowieść, skupia się nie tylko na Manchesterze United pod jego rządami. Chce przede wszystkim ukazać drogę, jaką musiał przebyć, by znaleźć się na szczycie, wskazać ideały, jakimi kierował się w podejmowaniu strategicznych decyzji, nie zapominając o swoich błędach, będących udziałem nawet tych największych w historii. Ferguson nierzadko własne rozważania uogólnia, co pozwala je przenieść na grunt poza boiskowy i zastosować w życiu każdego, kto ze własnej pasji chce uczynić zawód i robić to dobrze. Podkreśla rolę obserwacji i słuchania, które przedkłada nad nadmierną ilość wypowiadanych słów, jako najlepsze źródła pozyskiwania informacji. Niby oczywiste, a jednak nie takie proste. Wartość dodaną z pewnością stanowią zamieszczone na końcu książki statystyki z lat 1986-2013, będące kompendium wiedzy dla każdego fana United. Znajdziecie tam szczegółowe info dotyczące ilości zwycięstw, porażek, remisów w różnorakich kombinacjach, a wszystko to z podziałem na sezony. Materiał jest obszerny, lecz nie mogło być inaczej – w końcu przez 27 lat pracy Alex Ferguson stworzył kawał historii klubu. Książkę zalecam zarówno futbolowym koneserom, jak i wszystkim, którzy chcą się przekonać na swoje oczy, jak rodzi się sukces i ile kosztuje. Ulubione cytaty: „Nie da się wygrywać dziećmi – w tej kwestii zawsze byłem odmiennego zdania. Nigdy nie wygrasz bez dzieciaków”. zaczytana.com.pl

 • FCBTVpl

  Dzięki współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non trafiła do mnie książka ebook Sir Alexa Fergusona. Jest to następna (po "Futbol Cholera Jasna") książka ebook legendy Manchesteru United wydana przez to wydawnictwo. Książka ebook "Być liderem" powstała we współpracy z inwestorem, dziennikarzem, założycielem i prezesem firmy inwestycyjnej Sequoia Capital - Sir Mochaelem Moritzem, też przyjacielem Fergusona. Składają się na nią liczne rozmowy obydwu panów. Nie da się ie zauważyć jakiej rewolucji w klubie dokonał Ferguson. Można to przyrównać nawet do Monarchi Absolutnej. Rządził bowiem wszystkim. Nie tylko sprawami boiskowymi, taktyką, treningami, transferami, lecz także odpowiadał za listę płac, wydatki, tournee, negocjacje ze sponsorami czy reklamę. Przyszedł kiedy wartość klubu wynosiła około 20 milionów funtów. Gdy odchodził cena ta miała wysokość już niemal dwóch miliardów funtów. Książka ebook ta jest inna niż wszystkie dotychczasowo wydane, w tym autobiografia. Szkot opowiada o tym, czego się nauczył zarówno w życiu jak i w pracy. Ferguson podaje dużo porad jak być liderem, jak osiągnąć sukces, radzi na co trzeba uważać, an co zwracać uwagę, przestrzega co robić, a czego unikać. Opisuje i analizuje własne błędy. Ma nadzieje, że pomysły i sugestie czytelnicy będą mogli wykorzystać na swój użytek. Fergie opowiada także o swoim życiu dotychczasowym i przyszłym. O własnych planach i marzeniach. O tym, co zamierza robić po zakończeniu trenerskiej kariery. Ciekawostki dotyczą także szatni i boisk. Poznamy listę piłkarzy, którzy mogli trafić na Old Trafford takich jak Drogba, Batistuta, Muller, Cech czy Varane. Jak wtedy wyglądałby United gdyby wszyscy ci piłkarze w nim występowali? Niestety odpowiedzi na to zapytanie nie poznamy. Pod koniec książki znajdziemy długi epilog, w którym współautor opowiada o sobie, firmach, a także Fergusonie, o ich spotkaniu, poznaniu się i pierwszej rozmowie na potrzeby tej książki w 2008 roku. Lekturę kończą interesujące dane i archiwalne materiały, które nigdy nie ujrzały świata dziennego. Do tych pierwszych można zaliczyć różnorakie statystyki, sezon po sezonie opisywane są zwycięstwa, porażki, gole i puchary. Znajdziemy listę wychowanków wprowadzonych do kładu przez Alexa i klasyfikacje piłkarzy podzieloną według narodowości. Do tych drugich zaś liczne listy, podziękowania, listę premii czy notatki. Książka ebook zdecydowanie godna polecenia każdemu "niezależnie od tego, czy prowadzi się swój biznes, czy pracuje się w fabryce. To pozycja, która pomoże ci stać się lepszym liderem."

 • Krystian Błażejewski

  Sir Alex, niekwestionowana legenda świata piłki nożnej. Nierozerwalnie kojarzony z ekipą Manchesteru United, której przewodził przez nad ćwierćwiecze. Jego następna książka ebook ma za zadanie przybliżenie czytelnikowi pracy jaką musi na co dzień wykonywać trener topowej drużyny, która chce odnosić sukcesy. Ogrom obowiązków spoczywających na najlepszych menagerach jest niewyobrażalny. Każdy z nich musi pamiętać o najdrobniejszych szczegółach, żeby praca przynosiła efekty. Ferguson był trenerem pochłoniętym przez football, każdy jego dzień był nim wypełniony. Jednak każdy może zauważyć jak po jego przyjściu do United zmieniło się funkcjonowanie klubu, który za jego kadencji odnosił sukcesy, których nikt już nie powtórzy. Znamiennym może być obraz drużyny, która nie mogła się unieść po odejściu na emeryturę swego wodza. Książka ebook niezmiernie wciągająca, którą każdy szanujący się kibic piłki nożnej powinien przeczytać.

 • kathleen

  Sir Alex Ferguson, legenda Manchesteru Uniter, niesamowity menadżer. Ta książka ebook nieco odbiega od innych ebooków napisanych o Fergusonie. Nie są to suche statystyki, opisy sezonów. To coś więcej niż książka ebook o piłce nożnej, to kompendium wiedzy na temat pracy menadżera, zestaw technik motywacyjnych. Zainteresuje się nią z pewnością nie tylko zagorzały wielbiciel Czerwonych Dziabłów, ligi angielskiej czy piłki nożnej. Każdy znajdzie w Niej coś dla siebie i pasjonat sportu i osoba szukająca motywacji. Jak dla mnie to najlepsza wydana do tej pory książka ebook o Alexie Fergusonie. Bardzo wciągająca, miło się czyta, polecam!

 • Liliana Bednarkiewicz

  Książka ebook dla młodzieży, jakiej dawno nie było na rynku wydawniczym. Ciekawa, błyskotliwa, nieprzewidywalna. Zalecam gorąco.

 • Łukasz Piasecki

  Historia wybitnej postaci angielskiej i światowej piłki. Obowiązkowa lektura nie tylko dla fanów piłki nożnej, lecz przede wszystkim dla ludzi ciekawych psychologią w zarządzaniu (opis od tzn "kuchni")

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!