Czytaj więcej:
Arabskie opowieści okładka

Średnia Ocena:Arabskie opowieści

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej ebooków pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć? Z swojego życia! "Arabskie opowieści" opisują ekscytujące dzieje zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi. Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem piękne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, nierzadko kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach. Będziemy śledzić wyjątkowe dzieje polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, lecz również tragedie dziewczyn uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami. W "Arabskich opowieściach" miłośniczki "Arabskiej sagi" odnajdą pierwowzory ważnych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko omawia świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała. "Arabskie opowieści" to podsumowanie nad 25-letniego pobytu autorki w państwach Orientu. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Arabskie opowieści
Autor: Valko Tanya
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Arabskie opowieści pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Arabskie opowieści Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Arabskie opowieści PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Tomasz Kosik

    Tanya Valko jest niekwestionowaną mistrzynią powieści ukazujących życie w państwach arabskich. Autorka nad dwadzieścia pięć lat mieszkała w państwach Orientu. W swej twórczości ukazuje historie, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem polskich czytelników. Tanya Valko napisała dużo ebooków z cyklu „Arabska saga”. Teraz do rąk czytelników trafia książka, w której autorka dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, swoją wiedzą na temat kultury i życia arabskiej społeczności. „Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” to wyjątkowa podróż do krajów Orientu. Ta książka ebook to bardzo interesujące i mądre spojrzenie na rzeczywistość panująca w krajach o jakże innej kulturze i zwyczajach. Ta książka ebook jest odpowiedzią na dużo pytań zadawanych autorce podczas spotkań autorskich. Skąd Tanya Valko czerpie wiedzę na temat kultury a także historii arabskich społeczności? Z swojego życia. Teraz tę wiedzę i doświadczenie przelewa na papier swej najwieższej książki. Autorka na kartach swej powieści dzieli się z nami swoim zauroczeniem Orientem, które zaczęło się już w dzieciństwie. Początkowo dzięki literaturze, dzięki czemu już jako pięciolatka zamarzyła o podróży do krajów arabskich. I jak się okazało owe marzenie, spełniło się. Dzięki temu dzisiaj możemy poznać niezwykłą historię i odległą kulturę. Orientalna miłość przepełniona jest kartami tej powieści. Powieści, która zaspokoi apetyty czytelników kochających poznawać inne kultury i zwyczaje. Poznajemy historię wyjazdu do Libii a także ciekawość Tanyi Valko kulturą tego rejonu świata. Autorka w bardzo barwny sposób ukazuje własną historię. Przybliża nam ich mieszkańców, ich kulturę jakże odmienną od naszej. To bardzo kluczowe spojrzenie, które jest dla nas skarbnicą wiedzy arabskiego świata. Warto podkreślić, że na kartach najwieższej książki autorki odnajdziemy historie, które były szkicem fabuły z cyklu „Arabska saga”. Dodatkowym plusem tej książki jest niezwykły styl autorki, który skupia naszą uwagę i ciekawość tak bardzo, że nie oderwiemy się od lektury. Na końcu książki umieszczony jest słownik objaśniający nam znaczenia arabskich słów. „Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” to książka ebook ukazująca wyjątkowe dzieje żon Arabów. Nie zawsze były one kolorowe, ale wręcz przeciwne związane były z tragediami doświadczanymi z rąk tyranów. To, co kluczowe Tanya Valko nie koloryzuje tych historii, ukazuje je w pełni prawdziwie – takie, jakie były. Dzięki temu poznajemy prawdziwe oblicze życia w państwach Orientu. Życia w świecie jakże odległym mentalnie od naszego, ale wartym poznania. Dzisiaj na kartach najwieższej książki autorki możemy przyjrzeć się z najbliższa kulturze Orientu, poznać dzieje mieszkańców, a co najistotniejsze historię z życia Tanyi Valko. Zdecydowanie polecam! Książka ebook „Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!