Czytaj więcej:
Biała gorączka okładka

Średnia Ocena:Biała gorączka

Pojechałem do ZSRR kilka razy w 1991 i 1992 roku i więcej nie chciałem. Fantastyczni ludzie i obraza rozumu. Wielka sztuka i poniżające poszukiwania z opuszczonymi spodniami choć kawałka papieru toaletowego. Idealna architektura i okno wychodzące na górę śmieci na wysokość drugiego piętra. Zabrakło mi wówczas reporterskiego zrozumienia, zabrakło determinacji. I oto Jacek Hugo-Bader wchodzi w imperium dla mnie. Ponieważ kiedy czytam jego reportaże, mam wrażenie, że specjalnie dla mnie - czytelnika przeżywa te wszystkie przygody. Przeżywa je niejako w moim imieniu. Wiem, że inni również mają takie wrażenie: czytają i czują, że to jest ich człowiek tam. I włazi, gdzie ja bym się obawiał wleźć.

Szczegóły
Tytuł Biała gorączka
Autor: Hugo-Bader Jacek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Biała gorączka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Biała gorączka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Biała gorączka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • fyrydyry

  Czytając reportaże podróżnicze Hugo-Badera zawsze towarzyszy mi jedna myśl: "Spakować plecak i ruszyć w drogę... na Wschód. Ponieważ tam zaczyna się prawdziwe życie!" Tak było i tym razem. Sposób, w jaki twórca poznaje były ZSRR i opowiada o nim czytelnikom, urzekł mnie od pierwszej strony. Ten "bród, smród i ubóstwo" nie zniechęcają, lecz wręcz odwrotnie - budzą fascynację, nierzadko zdziwnienie, a nawet tęsknotę... Zachęcam do lektury, ponieważ na pewno nie będzie to czas stracony :-)

 • mijagi

  Idealna książka ebook ukazująca realia życia w Moskwie, na Syberii i ogólnie w Rosji i post sowieckich państwach np. na Ukrainie. Intryguje i szokuje tym jak wygląda tam życie.

 • Krystian Jankowski

  Fantastyczna książka. Twórca podjął ogromne wyzwanie jakim było opisanie Rosji, która nam Polakom nie kojarzy się dobrze. Jednakże dzięki autorowi i jego pasji a także miłości do tego kraju, każdy czytelnik ma szansę dokonać swojej refleksji na temat Rosjan. Bardzo mi się podobało, że Bader przedstawił własnie Rosję z perspektywy mieszkańców. Ukazał czytelnikowi ich uczucia a także emocje. Wykazał się przy tym ogormnym kunsztem pisarskim i talentem, jak też dyplomacją. Jak dla mnie mistrzosto świata. Gorąco zalecam wszystkim, ponieważ naprawdę warto

 • maciej szablewski

  Z trzech ebooków Hugo-Badera o państwach byłego ZSRR najlepsze są "Dzienniki kołymskie" ex aequo z "W rajskiej dolinie wśród zielska". Drugie miejsce pozostaje puste, a na trzecim znajduje się ten zestaw reportaży. Tytułowa biała gorączka to rodzaj alkoholowego majaczenia, występującego w szczególnie ostrej formie wśród rdzennych mieszkańców Syberii. Siłą sprawczą jest inna dieta tych ludów. Niestety, biała gorączka mogła być też siłą sprawczą książki, co skądinąd sugerowałby tytuł. Nie ma sensu zaczynać przygody z tym, notabene bardzo dobrym autorem, od akurat tej pozycji, gdyż można się zrazić i do jego stylu pisania i do świata byłego ZSRR, a szkoda by było...

 • magdalena kosel

  Jest to następna książka ebook Hugo Badera, która przenosi w zupełnie inny świat - "świat Rosji" . W bardzo przystępny sposób, wyjątkowo barwny omawia codzienne życie Rosjan, ich wiarę przyzwyczajenia światopogląd. Gorąco zalecam wszystkim tym, którzy są ciekawi świata i lubią interesujący styl pisania. Książka ebook sprawia, że ciężko się od niej oderwać :-)

 • Joanna Aleksandruk

  O ebookach pana Hugo-Badera mogłabym pisać i pisać a jego publikacje czytać i czytać. Następny raz twórca przedstawia nam Rosję prawdziwą - z punktu widzenia wałęsającego się psa - idealna książka ebook - twórca - jedyny taki. POLECAM podróżnikom i zainteresowanym!

 • Katarzyna

  Jacek Hugo-Bader ma olbrzymi talent do opisywania Rosji, która jest krajem trudnym. Lecz ma do niej także serce. Potrafi wejść w duszę tych ludzi, zbliżyć się, porozmawiać jak nikt inny. Mimochodem wtrącić coś z historii, coś z życia codziennego, pozornie błahy szczegół, który odmienia postrzeganie problemu. Twórca ma talent do rozmowy z ludźmi, ufają mu, mówią mu więcej niż komu innemu. Mamy tutaj naprawdę trudne historie i brutalną rzeczywistość - dzięki autorowi podaną tak, że można przez to przebrnąć i spróbować zrozumieć. Wielki szacunek dla jacka Hugo-Badera, to kawał mocnego reportażu, tak kluczowy zwłaszcza dziś.

 • Antoni Dziedzic

  Książka ebook zdecydowanie łączy to co lubię. A zatem mamy w niej opisaną wędrównkę po ZSRR, jak też twórca pokusił się o przedstaiwienie ZSRR jako dwóch skrajności, dwóch zupełnie innych światów. Osobiśnie bardzo mi się to podobało, ja uwielbiam wszystkie rozważania ponad ZSRR, bo to imperium nigdy nie przestanie mnie zadziwiać.

 • Angelo26

  Książka ebook bardzo ciekawa, lecz również od razu zaznaczę, że nie dla każdego. Bardziej jest moim zdaniem skierowana dla osoób, które lubią od czasu do czasu zreflektować się ponad samym sobą i tym światem. Bader omawia własną można powiedzieć pijaczą tułaczkę po ZSRR, a właściwie mijającym ZSRR. Tylko zapytanie czy ZSRR kiedykolwiek w Rosji przeminęło? Czy może jest to jednak stan umysłu? Odpowiecie sobie sami po przeczytaniu tej książki, Polecam,.

 • Pikuna

  Badera nie trzeba prawdopodobnie przedstawiać żadnemu miłośnikowi reportaży. W "Białej gorączce" po raz następny udowadnia, że jeste idealnym reporterem i publicystą. Oddaje tu bardzo drobiazgowo obraz życia we współczesnej Rosji, w której alkohol, odgrywa dość ważną rolę kulturową. Porusza jednak fakt, że dla wielu Rosjan alkohol był, jest i pewnie jeszcze długo będzie jedyną ucieczką do smutnej rzeczywistości...

 • Ekspert Empiku

  Rosja "słynie" z kłopotów alkoholowych. Naród, który na świecie jest słynny ze własnej wysokoprocentowej pasji, ma ogromne kłopoty z zapanowaniem ponad tą epidemią. Tytułowa "biała gorączka" to stan wywołany odstawieniem alkoholu. Książka ebook opowiada o zwykłych ludziach, o tym, dlaczego piją i jak się po tym zachowują. W Rosji na palcach jednej ręki można policzyć miejsca, w których ludzie nie piją alkoholu. Opowiadanie porusza, a momentami przeraża. Twórca przestrzega przed naszymi swoimi działaniami i przyszłością. Przeczytaj, jeśli nie boisz się tego, co czai się za naszą wschodnią granicą.Grzegorz Chojnacki, Empik Warszawa

 • mi

  Ksiązka niełatwa, taka "do kosci", którą swietnie sie czyta. Podziw i momentami przerazenie - mieszaja sie zeby po zamknieciu ostatniej strony - westchnąć - o cholera ...

 • MarekGi

  Idealna książka, twórca dał z siebie wszystko. Polecam, naprawdę warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!