Czytaj więcej:
Ciało obce okładka

Średnia Ocena:Ciało obce

Jest to opowiadanie o miłości, lecz nie jest to historia romantyczna, ponieważ miłość przegrywa tu z niedojrzałością, rodzinnymi obciążeniami i codziennością. Jest to historia pełna obscenów, lecz nie jest to opowieść erotyczna, ponieważ seks uczyniony neurotycznym przymusem nie daje spełnienia ani radości. Jest to historia upadku człowieka, lecz nie moralitet, ponieważ bohater do końca nie rozumie, co w życiu zrobił źle. Jest to wreszcie dzieło słynnego komentatora politycznego, bezlitośnie pokazujące prawdę o III RP − lecz zarazem Ciało obce to ostatnia rzecz, jakiej czytelnik spodziewał się po „prawicowym” publicyście.

Szczegóły
Tytuł Ciało obce
Autor: Ziemkiewicz Rafał A.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ciało obce pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ciało obce Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ciało obce PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Paulina

    Książka ebook "inna". Fakt, że nie wszystkim wielbicielom twórczości Ziemkiewicza może przypaść do gustu. Niemniej jest to lektura warta przeczytania. Nasuwająca dużo dylematów do przemyślenia.

  • Justyna Kwiatkowska

    Ciało obce. Prawdopodobnie po raz pierwszy czytałam aż tak realistyczną książkę... Nie wiem od czego tak na prawdę mam zacząć. O czym jest ta książka? Czas się przekonać. Naszego bohatera (zwany Hrabią) poznajemy w momencie gdy orientuje się, że stał się członkiem mafii. Wsiada on do pociągu relacji Warszawa Suwałki by podjąć jedną z najistotniejszych decyzji w jego życiu. Co prawda polemizowałabym czy podejmowanie decyzji po wódce jest dobrym pomysłem, acz każdy jest inny i jak to mawiają - co kto lubi. Podczas owej podróży rozpamiętuje własne nieudane małżeństwo, które zakończyło się dwa lata temu rozwodem. Dlaczego się rozpadło? Bohater wyznał swej żonie Magdzie, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć... wcale nie czuł się z tym dobrze. Hrabia (nasz czterdziestoletni bohater ) stale po rozwodzie rozmawia ze własną żoną Magdą (w myślach rzecz jasna). Usprawiedliwia się, ciągle coś tłumaczy. Pan Ziemkiewicz wykreował bardzo ciekawą postać, pełną sprzeczności. Bohater z jednej strony jest facetem wychowanym po katolicku, odnoszącym zawodowe sukcesy, prawym i uczciwym. Natomiast jednocześnie mimo tego katolickiego wychowania wynajął jednoosobowe mieszkanko i kupił "łóżko duże jak pastwisko" do seksualnych zbliżeń (o ile taki rodzaj seksualnych ekscesów można nazwać ZBLIŻENIEM). Co stanie się z Hrabią? Okaże się, gdy sięgniecie po tę książkę. Co tu wiele mówić. Książka ebook momentami szokuje, trafia w najczulsze ludzkie punkty, na długo pozostaje w pamięci. Od razu zaznaczę - nie jest to książka ebook dla każdego, jednak mimo to zalecam i stwierdzam, iż warto poświęcić jej trochę czasu i jednak po nią sięgnąć. Szczerze? Też w tym wypadku PO RAZ PIERWSZY zupełnie nie wiem, jak omówić tę książkę. Może to dlatego, że jest zupełnie inna niż wszystkie te, które wpadły w moje dłonie.. Mimo to cieszę się, że stanęła mi ona na drodze. Dzięki niej można zastanowić się ponad swoim życiem partnerskim, małżeńskim. Może dzięki przeczytaniu takiego rodzaju dzieła byłoby mniej rozwodów? Przecież czytając Ciało obce widzimy popełniane (niejednokrotnie) błędy i przez nas, kobiety, jak też przez naszych partnerów. Dzieło na prawdę bardzo refleksyjne...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!