Czytaj więcej:
Ciemnia okładka

Średnia Ocena:Ciemnia

Na miejskim blokowisku dochodzi do brutalnego morderstwa. Śledztwo prowadzi Andrew Hicks (wraz ze własną partnerką, Laurą Fellowes), doświadczony detektyw, który w własnej pracy opiera się na statystykach i logice. Uważa, że nie ma rzeczy niewytłumaczalnych, a każda zbrodnia ma jasno sprecyzowany motyw. Dynamicznie jednak okazuje się, że ostatnie zabójstwo nie daje się zaklasyfikować do żadnego z „pokoi”, w których zdaniem Hicksa kryją się przyczyny klasycznych przestępstw. Giną kolejne, niepowiązane ze sobą osoby, a do serii zabójstw przyznaje się niejaki Generał, który w własnych listach rzuca wyzwanie policji, żeby złamała szyfr do jego zbrodni. Pomimo usilnych starań detektyw nie może znaleźć żadnego logicznego wytłumaczenia działań mordercy ani przejrzeć jego perfekcyjnego szyfru. Sprawa zmusza go nie tylko do zrewidowania własnych dotychczasowych przekonań, lecz także do zmierzenia się z demonami przeszłości. Ponad śledztwem ciąży bowiem konflikt Hicksa z ciężarną żoną, którego źródło okazuje się tkwić w traumatycznych doświadczeniach detektywa z dzieciństwa. Po raz pierwszy w życiu Hicks zaczyna dochodzić do wniosku, że zło, w które do tej pory nie wierzył, jednak istnieje, a przyczyny niektórych wydarzeń bywają niewytłumaczalne, tak jakby zrodziły się w jakimś zupełnie świeżym dla niego, ciemnym pokoju…     Prócz trzymającego w napięciu wątku kryminalnego nadrzędnym motywem całej powieści jest przyczynowość w życiu człowieka. Ukazując wyjątkowe i zaskakujace powiązania między poszczególnymi bohaterami powieści, twórca dowodzi, że nic na świecie nie jest przypadkowe: wszyscy jesteśmy uwikłani w łańcuch przyczyn i skutków, wszystkie działania mają własne konsekwencje, i wszystko, czego doświadczamy, okazuje się mieć głębszy – choć często ukryty – sens.

Szczegóły
Tytuł Ciemnia
Autor: Mosby Steve
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ciemnia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ciemnia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ciemnia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • mrdraco1920

    Długo się zbierałem, aby przeczytać tę książkę, leżała ona na mojej półce od wakacji i czekała, aż się do niej dobiorę. Nie ukrywam, że czytałem ją bardzo długo (praca + studia, serio nie sprzyjają czytaniu), nie mogłem znaleźć czasu na cokolwiek.Na okładce książki, która jest kryminałem mamy dwa słodkie kotki, czyli nic nie wskazuje na to, że opowieść może być bardzo krwawa - była, możecie wierzyć mi na słowo. Nie jestem jakimś dużym znawcą kryminałów, lecz czytając "Ciemnie" nie nudziłem się. Momentami miałem wrażenie, że jestem gdzieś obok Hicks'a i pomagam mu znaleźć mordercę. Akcja powieści nabiera tempa już od pierwszych stron. Odnalezienie zamordowanej kobiety jest początkiem pewnego szyfru, który będzie musiał rozwiązać detektyw Andrew Hicks i jego ludzie. Głównym wątkiem jest właśnie znalezienie sprawcy morderstw, lecz oprócz tego mamy kilka wątków pobocznych, które sprawiają, że jeszcze przyjemniej czyta się tę książkę.W Ciemni nie mamy zbyt wielu bohaterów, większość byłem w stanie zaakceptować. Żaden mi nie przeszkadzał, to prawdopodobnie dobrze. Każdy w jakiś sposób się wyróżniał. Nie wiem czemu, lecz moim ulubionym bohaterem został morderca. Niby nieśmiały człowiek, zamknięty w sobie, prowadzący drugie, złe życie - coś niesamowitego.To trzeci kryminał, jaki udało mi się przeczytać i szczerze wam powiem, że nie zawiódł mnie. Nie spodziewałem się po nim niczego konkretnego, po prostu chciałem przeżyć fajną historię i udało się. Książka ebook wciąga, trzeba się ponad nią skupić, wczuć się w bohaterów. Zalecam ją wszystkim fanom niezłych kryminałów, czytając Ciemnie nie zawiedziecie się!Po więcej recenzji, zapraszam na bloga:http://swiat-ksiazkowych-recenzji.blogspot.com/2015/12/recenzja-075-steve-mosby-ciemnia.html

  • Karalajn

    Pierwsze strony przebrnęłam z dużym oporem. Taki sobie kryminał który nie robi żadnego większego wrażenia - jednak im dalej tym ciemniej ;) Bardzo niezła książka ebook - opisy scen zabójstw dość okrutne aczkolwiek całość bardzo sobie chwalę. Książkę którą czyta się dynamicznie i z bohaterami (Hicks) z którymi czytelnik zaczyna czuć jakąś więź do tego stopnia, że aż żałuję, że nie ma kolejnej części.Oczywiście finał zaskakuje... Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!