Czytaj więcej:
Co wciąga twoje dziecko okładka

Średnia Ocena:Co wciąga twoje dziecko

„Od młodszych lat mamy kontakt z mediami. Zdarza się, wcale nie tak rzadko, że dziecko, zanim nauczy się mówić, już reaguje na ulubione programy telewizyjne, którymi z reguły są kreskówki. Rodzice czasami bez zastanowienia, a czasem z rozmysłem sadzają przed telewizorem kilkumiesięczne pociechy. Gdy dzidziuś już nauczy się mówić, pisać, czytać, zostaje wciągnięte przez dżunglę Internetu i kolorowych czasopism. I tak wyrastają dorośli, którzy korzystają z mediów, lecz nie zawsze zdają sobie sprawę, jaki mają one na nich wpływ. Jak formują ich intelektualnie i moralnie, w jaki sposób kształtują ich osobowość i myślenie o rzeczywistości. Dzieci i młodzież chętnie posługują się wszelkimi nowinkami technologicznymi, w tym z zakresu środków masowego przekazu. Jak podają badania, młodzi ludzie spędzają przeciętnie 20 godzin w tygodniu przed ekranem telewizora albo komputera. Niektórzy nawet 40 i więcej. Do 18 roku życia młody widz obejrzy 8 tysięcy ekranowych morderstw i 100 tysięcy różnorakich aktów przemocy. Te dane już nie alarmują, one wręcz przerażają. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że rodzice nierzadko nie wiedzą, co oglądają ich dzieci, to uchronienie dzieci przed szkodliwym wpływem mediów wydaje się właściwie niemożliwe. Niemniej jednak nauczenie dzieci i młodzieży rozsądnego korzystania z mediów jest jednym z najistotniejszych zadań wychowawczych w rodzinie i w szkole. Do mediów można wychować jedynie przez media. Należy nauczyć dzieci i młodzież odczytywać ich język, ukazywać im metody manipulacji, rozmawiać o tym, z czym stykają się w mediach. Jest to proces długotrwały.  Książka jest pomocą dla rodziców i wychowawców. Pozycja składa się z czterech części, z których każda ma inne zadanie.  • Element pierwsza: Dzidziuś w świecie mediów, omawia mechanizmy działania mediów, ich funkcje i cele a także wpływ, jaki mają na dzieci.  • Element druga: Kolorowy świat mediów, zawiera charakterystykę poszczególnych środków przekazu a także metody ich oddziaływania na dzieci.  • Element trzecia: Co wciąga twoje dziecko?, ostrzega przed zagrożeniami, na jakie może być narażone dzidziuś korzystające z mediów.  • Element czwarta: Jak chronić własne dziecko?, zawiera praktyczne rady dotyczące tego, jak wzmocnić odporność medialną dzieci a także jak przeciwdziałać wcześniej omówionym zagrożeniom.” Fragment wstępu.

Szczegóły
Tytuł Co wciąga twoje dziecko
Autor: Więczkowska Małgorzata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Co wciąga twoje dziecko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Co wciąga twoje dziecko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Co wciąga twoje dziecko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Sikorska

    Książka ebook – jak prosto się domyślić – dotyczy mediów i ich wpływu na życie ludzi ze szczególnym naciskiem na kształtowane młodego człowieka, któremu ciężko wyznaczyć granicę pomiędzy dobrem i złem a także właściwymi postawami społecznymi a tymi, które niszczą relacje międzyludzkie. Ja oczekiwałam po książce, że będzie to następna a la Popperowska pozycja, czyli z całkowitą krytyką mediów. Zostałam przyjemnie zaskoczona rzetelnym spojrzeniem na media, wychowanie, możliwości wykorzystania mediów jako narzędzia edukacji i źródło informacji. Niewprawny rodzić otrzyma szereg porad dotyczących zagrożenia. Czasami wydawało mi się troszeczkę nad mirę wyszukiwanie tych zagrożeń, lecz z drugiej strony zaczęłam się bardziej zastanawiać, czego właściwie uczą takie a nie inne bajki czy programy telewizyjne.Z książki dowiemy się, jaki wpływ mają media na wychowanie dzidziusia a także budowanie więzi rodzinnych. Wspólne oglądanie telewizji, korzystanie z Internetu czy innych rozwiązań technicznych nie łączy ludzi. Autorka uświadamia nas, że tylko rozmowa i wzajemne rozumienie tworzy rodzinę. Bez tego stajemy się obcymi ludźmi. Małgorzata Więczkowska daje rodzicom i wychowawcom wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z dzieciakami o mediach i inteligentnym wykorzystaniu ich a także o sposobach manipulacji informacjami przez nie. Zbyt częste spędzanie czasu przed telewizorem (bo to jest główne zagrożenie) sprawia, że dzidziuś przestaje myśleć aktywnie, analizować metody rozwiązania różnorakich problemów, a poddaje się utartym, przedstawionym w medium schematom.Mnie przeraziły statystyki ilości spędzonych godzin przed telewizorem albo komputerem, lecz objaśniły one zjawisko pustych albo niemalże placów zabaw nawet podczas wakacji.Książkę zalecam rodzicom, wychowawcom, nauczycielom religii i etyki, bo wskaże ona drogę rozmów i sposobów zachęcania innego spędzania wolnego czasu niż z wykorzystaniem telewizji, Internetu, telefonu komórkowego, gier i prasy.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!