Czytaj więcej:
Czarnobyl okładka

Średnia Ocena:Czarnobyl

Po 1986 roku nazwa „Czarnobyl” nieodłącznie kojarzy się z przerażającą katastrofą reaktora jądrowego. To dzięki niej o małej miejscowości usłyszał cały świat. A przecież Czarnobyl to także symbol poplątanych dziejów polsko-ukraińsko-rosyjsko-żydowskich, zawirowań historii i sąsiedzkiego rewanżyzmu. Franceso M. Catallucio usiłuje odtworzyć latopis wymazany z ludzkiej pamięci przez hekatombę.

Szczegóły
Tytuł Czarnobyl
Autor: Cataluccio Francesco
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarnobyl pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarnobyl Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarnobyl PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marta Kowalczyk

  Bardzo interesująca książka,wciągająca.Naprawdę polecam.

 • kostrzew_wiz

  Temat mi bliski,rok po wybuchu przyszłam na świat.Polecam !

 • leszer

  Tematem nie jest właściwie katastrofa, ale wszystko wokół. Spodziewałam się czegoś innego, a tu niespodzianka i to miła - to luźne rozważania historyczne z Czarnobylem w tle. Dramat dla ludzi i katastrofa dla Ziemi, ku przestrodze, magiczna i przerażająca, śmiertelna historia. Zalecam przeczytanie tej pozycji.

 • Etelka Sallay

  Pisząc o merytorycznej stronie Czarnobylskiej katastrofy, Twórca daje dowód zupełnej nieznajomości ani przyczyn, ani złożonych fizycznych zjawisk, które jej towarzyszyły. Operuje tezami, które w literaturze przedmiotu już zostały obalone. Twierdzi, podobnie jak to robiła w 1986 r. radziecka propaganda, że z powodu błędu operatorów pracujących pod kierownictwem Walerego Chodemczuka pręty uranu w rdzeniu reaktora rozgrzały się do temperatury stukrotnie przewyższającej ustalone limity, co spowodowało stopienie się rdzenia. Po pierwsze, kierownikiem zmiany był Aleksander Akimow, nie Chodemczuk. Po drugie, co ważniejsze to nie „błędy operatorów” nieustanny się przyczyną awarii. Taką zafałszowaną wersją władze radzieckie epatowały ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Chodziło o ukrycie właściwych winnych katastrofy, ludzi z dozoru jądrowego i konstruktorów, ponieważ ich ujawnienie wywołałoby „trzęsienie ziemi” w radzieckiej energetyce jądrowej.

 • Dominika Fijał

  „Czarnobyl” Francesca Cataluccia zaskakuje ogromem poruszanych problemów. Twórca pisze o historii miejsca, własnych wrażeniach z czasów katastrofy, czy o podróży w tamte tereny. Jest to kluczowy głos, który pokazuje, że po katastrofie świat już nie jest taki sam. Kluczowe są przemyślenia autora. Dowodzą one, że Czarnobyl nie wziął się znikąd. Jego historia przed katastrofą jest równie ważna. Twórca wnika w temat, by pokazać, że Czarnobyl stanowi pewną całość. I choć hekatomba miała miejsce, można z niej zrobić Disneyland – wprawdzie nieco makabryczny, lecz chętni się znajdują. Cataluccio podkreśla w swej książce pdf jak wszystkie koszmary Europy spotykają i kumulują się w tym jednym miejscu. Kluczowy głos, choć temat jest trudny.

 • Lucjan

  Książka ebook nie tyle o samej katastrofie w Czarnobylskiej elektrowni jądrowej, ale o wszystkim co działo się wokół niej. Twórca omawia spotkania z osobami pochodzącymi z różnorakich krajów bałtyckich, opowiada ich historie, których wspólnym mianownikiem jest ukraińskie miasto - Czarnobyl. Jest to bardzo nieźle zredagowana książka, na uwagę zasługują barwne opisy miasta i życia ludności na terenie, na którym doszło do jednej z największych katastrof nuklearnych na świecie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!