Czytaj więcej:
Cztery rzęsy nietoperza okładka

Średnia Ocena:Cztery rzęsy nietoperza

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o Zawrociu. Miłość, przeciw której są wszyscy. Matylda postanawia przemienić Zawrocie – urokliwą posiadłość i jednocześnie azyl, w którym do tej pory lubiła się czasami schować – w prawdziwy dom dla siebie, Pawła i dziecka, którego się spodziewa. Jeden wspólny miesiąc, ślubne plany… i niespodziewane rozdzielenie, ponieważ ukochany facet musi niespodziewanie lecieć do Stanów. Przed nimi nauka niełatwej sztuki miłości na odległość. Sytuację utrudnia fakt, że dużo osób z najbliższego otoczenia nie akceptuje ich związku i chce ich skłócić a także rozdzielić na zawsze. Ktoś w dodatku straszy Matyldę. Tajemnicze tropy prowadzą nie tylko do zamieszkujących osadę ponad jeziorem ekscentrycznych przyjaciół Pawła, lecz i warszawskich kolegów Matyldy a także bliskich jej osób. Nawet sam Paweł zdaje się coś ukrywać.   Kim jest prześladowca? Czy decyzja o ślubie nie była przedwczesna? Jak poradzić sobie z niechęcią otoczenia i całym bagażem relacji z przeszłości?  Jedno jest pewne – Matylda, ku rosnącemu niezadowoleniu otoczenia, stale robi wszystko po swojemu, zadziwia nietuzinkowymi pomysłami na życie i na pewno nie należy do kobiet, które prosto się poddają. Rozpoczyna prywatne śledztwo, które zaczyna przynosić zaskakujące rezultaty... Od wydawcy:Hanna Kowalewska kazała czekać czytelnikom na dalsze przygody Matyldy nad pięć lat. Lecz było warto! Pisarka po raz następny zaprasza na literacką ucztę, na którą składają się: ciekawie nakreślony portret małej, zamkniętej społeczności, niepokojący klimat, mistrzowsko skonstruowana, niemalże kryminalna intryga. To także cudowna i poruszająca opowiadanie o dojrzewaniu do świeżych ról, szukaniu równowagi pomiędzy niezależnością a bliskością, telefonach, na które się czeka, a także rozstaniach, które zawsze trwają za długo.

Szczegóły
Tytuł Cztery rzęsy nietoperza
Autor: Kowalewska Hanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cztery rzęsy nietoperza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cztery rzęsy nietoperza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cztery rzęsy nietoperza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kamila Zygmunt

  Fantastyczna książka, czyta sie lekko i miło 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻Warto przeczytać.

 • Zuzanna Buczek

  Główna bohaterka powieści "Cztery rzęsy nietoperza" dostaje w spadku po babce cudowny dom w Zawrociu. Postanawia porzucić życie w Warszawie i przeprowadza się do posiadłości. Nie jest tam przez wszystkich mile widziana, usiłuje zaprzyjaźnić się z przyjaciółmi Pawła, którzy są przeciwko temu związkowi i nie wróżą im długiej przyszłości. Matylda zostaje sama z " Fasolą" walczy z samotnością i tęsknotą za ukochanym.Paweł w tym okresie przebywa w Stanach, gdzie czeka go poważna rozmowa z rodzicami,których musi powiadomić o planowanym ślubie z cioteczną siostrą. Czy los sprawi, że Matylda i Paweł będą na zawsze razem? Czy rodzina zaakceptuje ich związek? tego dowiecie się czytając opowieść Hanny Kowalewskiej "Cztery rzęsy nietoperza" Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest to luźna lektura do poduszki. http://www.kukuleczki.pl/2016/08/cztery-rzesy-nietoperza-recenzja.html

 • Ania

  „Cztery rzęsy nietoperza" autorstwa Hanny Kowalewskiej to jest kontynuacja losów Matyldy po śmierci jej babci Aleksandry. Matylda otrzymała spadek po niej właśnie tą posiadłość w Zawrociu. Hanna Kowalewska po pięciu latach napisała następny ciąg i moim zdaniem trafny. Gdy przeczytałam pierwszy epizod tej książki wcale nie kryłam rozczarowania, a to ze względu na to, że czytając pozostałych losów Matyldy można dowiedzieć się z książki bardzo wiele. Należy zwrócić tutaj szczególną uwagę na dialogi. Dzięki temu dodają one tej książce pdf pozytywizmu, którego brak nam jest na co dzień. Matylda to ciepła osoba, kochająca wszystkich od zwierząt po ludzi, lecz zazdrość potrafi wyczuć. Nie lubi osób z wyższych sfer lubiących podkreślać własną osobowość. Troszczy się o własną fasolkę i Pawła. Jeśli świat zagadek , intryg i sekretów nie jest Wam obcy to można go bardzo prosto odkryć mając taki charakter jak Matylda. Podoba mi się w niej w to, że nie skrywa własnych uczuć i prowadzi pamiętnik i zwraca się do niego babko. Omawia w nim wszystko co się losy wokół niej. Potyczka o miłość zwycięża jeśli pokonuje się wszystko mimo przeciwności losu. Życie własne i jego przeciwności można pokonać nie zważając na plotki jakie są ze strony mieszkańców . Nasze życie czasem musi nieść ze sobą troszkę emocji, żeby moglibyśmy wspominać je po latach jakie ono było. Zalecam przeczytać tą książkę ze względu na to, że autorka przekazuje własne słowa w sposób ujmujący i dający wiele do myślenia. Pani Hanna zna naszą malutką cząstkę i przedstawiła ją osobie Matyldy, a to spowoduje, że czytelnicy, którzy lubią dialogi dłuższe ucieszą się z tego powodu.

 • Iwona_C_

  Matylda szykuje się na wielkie zmiany, jakie mają zajść w jej życiu. Ślubne plany zostały przerwane przez nagły wyjazd ukochanego Pawła do Stanów Zjednoczonych. Wszystko przez komplikacje przy produkcji filmu, do którego komponuje muzykę. Wyjazd przedłuża się, a na miejscu ktoś usiłuje funkcjonować na niekorzyść tego związku. Otoczona intrygantami Matylda zaczyna być też straszona, co doprowadza do wielu niezbyt miłych sytuacji. Dodatkowo dość mocno daje o sobie znać przeszłość zarówno Matyldy, jak i Pawła. Do czego zaprowadzą Matyldę jej poszukiwania. Czy odnajdzie własne szczęście?.....Jeżeli chodzi o Cztery rzęsy nietoperza, to historia tu omówiona jest typową opowieścią o niełatwej miłości – mamy tu dwójkę zakochanych, którzy nigdy nie powinni zostać kochankami, jest również grono osób, które z różnorakich pobudek usiłuje ich rozdzielić. ...Sama fabuła jest dość ciekawa, lecz najbardziej urzekł mnie styl autorki. Cała historia ma wyczuwalną „melodyjność” i poetyckość. Dialogi i postaci są dopracowane, więc chętnie wkraczamy do ich świata. Pozwoliło to również dynamicznie odnaleźć się wielu wątkach, które tutaj występują. Na kartach powieści przewija się wielu bohaterów pobocznych, którzy jednak bardzo wiele mieszają w życiu Matyldy i Pawła.....http://www.czytajac.pl/2016/08/rzesy-nietoperza-hanna-kowalewska/

 • MR

  W szóstej części cyklu Matylda - w dzieciństwie osierocona i odrzucona przez rodzinę, niczym żeńska odsłona Harry'ego Pottera - wyprowadza się z mugolskiej Warszawy, żeby samotnie stawić czoło zawrociańskiej czarnej magii, która otacza ją coraz ciaśniejszym kręgiem. Nie straszne jej wypchane zwierzęta, rzucane uroki, duchy przodków, zagadkowy mieszkańcy osady ani wyprawy na babciny strych - przecież na wszystko istnieje dobre zaklęcie: "cztery rzęsy nietoperza..." Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy znajdzie objaśnienie tajemnicy? I czy Fasolka urodzi się z blizną w kształcie błyskawicy... o pardon, klucza wiolinowego na czole? :-) Odpowiedzi znajdziecie w książce.A tak na serio, to z przyjemnością przeczytałam najwieższe przygody Matyldy, choć te odgrzewane rodzinne intrygi a także wieczna niezłomność bohaterki w obliczu wszelkich zadawanych jej z każdej strony krzywd są już męczące. Byłoby o dużo ciekawiej, gdyby dwoje głównych bohaterów pojechało do Stanów, poznało cienie i blaski emigracji, fałszywą bądź nie życzliwość Amerykanów, inne gałęzie własnych rodzin, doświadczyło tęsknoty za krajem itp. itd. Wątków do rozwinięcia jest wiele. Może w następnym tomie?

 • Dorota Jaroszewska

  Nie mogłam się od tej książki oderwać, nad 600 stron niemożliwie wciągającej i fantastycznie napisanej lektury! Myślę sobie, że to będzie moja ulubiona element całego cyklu o Zawrociu...i marzę sobie, że tym 6.tomem Autorka nie powiedziała ostatniego słowa w historii Matyldy i Zawrocia!!!Bardzo dziękuję Pani Hannie za "Czetry rzęsy nietoperza", za to, że nawet pisząc 6.część cyklu miała na niego pomysł, a nie tylko mówiąc brzydko, "odcinała kupony" od popularności poprzednich części 😉 Zwykle Autorzy nie potrafią budować napięcia w kolejnych częściach na takim samym poziomie jak w części pierwszej - Pani Hannie się to udało!!! I jeszcze to, że element 6.ma prawdopodobnie ze trzy razy więcej stron niż element 1. CUDOWNE!!! Zalecam nie tylko sympatkom cyklu o Zawrociu.

 • dobrerecenzje.pl

  Hanna Kowalewska to wybitna poetka i powieściopisarka. Autorka bestsellerowej serii o Zawrociu, a na najwieższe dzieje Matyldy w Zawrociu kazała czekać całe pięć lat, lecz uwierzcie mi warto było poczekać.Młodziutka studentka Matylda, wplątała się w mroczną rodzinną historię, która miała własne początki dużo lat temu, gdy jeszcze nic ją nie łączyło z Pawłem, w którym Matylda się zakochała. Paweł był muzykiem i miał wielu przyjaciół znad jeziora. Element z nich mieszkała wprawdzie gdzie indziej ale każdą wolną chwilę starali się spędzać w własnych domach na prowincji.Po kilku tygodniach mieszkania razem Paweł, Matyldzie się oświadczył ale pech chciał, że Paweł musiał wyjechać na parę tygodni zagranicę. Podczas nieobecności Pawła w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś usiłuje straszyć Matyldę, która jest w ciąży, lecz nie jest to dzidziuś Pawła. Dlaczego tak wiele osób usiłuje ją skłócić i rozdzielić z Pawłem?Kto usiłuje ją straszyć? Do tego siostra Matyldy – Paula, w dzień zaręczyn Matyldy usiłowała popełnić samobójstwo -dlaczego?Autorka w mistrzowski sposób opisała dzieje młodych ludzi o ich dojrzewaniu do nowych, poważnych ról, o telefonach długo wyczekiwanych i o rozstaniach, które bardziej łączą niż dzielą a także o kryminalnych intrygach bohaterów.Czytając tę opowieść można się zastanawiać: skąd tyle zawiści i zazdrości w tak młodych ludziach? Dlaczego ktoś układa sobie życie kosztem drugiego? Czy czyjeś nieszczęście sprawia radość innemu?Pisarka jest mistrzynią opowiadań i powieści dla młodzieży. Czytelnicy cenią pisarkę i jej książki za prześliczny styl, poetyckie opisy i malownicze krajobrazy. Więc jeśli choć trochę jesteś zainteresowany drogi czytelniku, to weź do ręki tę książkę i przeczytaj ze smakiem, a na koniec zacytuję wierszyk wyliczankę, którego nauczyła Matyldę jej babcia:„Cztery rzęsy nietoperzaJedna igła jeżaPięć odwłoków muchyKoci wąs suchyZamieszać, zagotowaćOczy posmarować”Moja ocena: 10/10Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • jeke5

  Hanna Kowalewska to poetka i pisarka, która ma w swoim dorobku wiersze, powieści dla młodzieży i dorosłych, opowiadania, słuchowiska a także scenariusze filmowe. Szczególnie słynna jest jej seria powieści o Zawrociu: ,,Tego lata, w Zawrociu", ,,Góra śpiących węży", ,,Maska Arlekina", ,,Inna odsłona życia", ,,Przelot bocianów". ,,Cztery rzęsy nietoperza" to kontynuacja cyklu o Zawrociu.Matylda spodziewa się dziecka, które pieszczotliwie nazywa Fasolką. Została sama w Zawrociu po tym, jak Paweł poleciał do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z producentem filmu, do którego spisał muzykę, a także by porozmawiać z rodzicami na temat związku z Matyldą i ich wspólnej przyszłości. Matylda tęskni za nim i odlicza dni do powrotu. Pod nieobecność Pawła ktoś zaczyna ją straszyć. Początkowo wydaje się, że są to niewinne psikusy, ponieważ na klamce od furtki zostaje przyklejona ogromna ropucha, na ścieżce leży zakrwawiony nietoperz z odciętą głową lub ktoś dzwoni i judzi na temat jej związku z Pawłem, lecz stopniowo atmosfera zagęszcza się i to co wydawało się drobnymi incydentami przestaje takie być. Na dodatek wokół niej są ludzie, którym nie podoba się, że rozkochała w sobie Pawła. Knują, robią złośliwości, snują sieć intryg, by rozdzielić zakochanych. Maty nie poddaje się i usiłuje namierzyć prześladowcę, lecz nie jest to zbyt łatwe. Może to siostra Pawła Emila nieprzychylna związkowi brata? A może zakochana w nim Renee albo była kobieta Anna? Przyjaciele Pawła również nie przyjęli Matyldy zbyt przychylnie, a do tego ktoś bruździ w teatrze i nie wystawią jej sztuki. Matylda zamienia się w detektywa i prowadzi swoje śledztwo...,,Cztery rzęsy nietoperza" to poruszająca opowieść o dojrzewaniu do różnorakich ról w życiu. Paweł nie wyobrażał sobie ślubu z Anną i bycia ojcem, lecz po paru latach taka perspektywa już go nie przerażała, a kiedy spotkał Matyldę wiedział, że to kobieta, z którą chce spędzić resztę życia i wychowywać z nią jej dziecko. Matylda traktowała Zawrocie, jak miejsce azylu, do którego można było schronić się po szalonym tempie życia w Warszawie, lecz gdy przygotowywała się na przyjście dzidziusia na świat jej priorytety zmieniły się i zapragnęła stworzyć w posiadłości odziedziczonej po babce prawdziwy dom dla siebie, Fasolki i Pawła. Choć ciągle jest porównywana do poprzedniej właścicielki Zawrocia, a jej przeszłość dla małej społeczności wydaje się mocno ekscentryczna stara się pozyskać sympatię otoczenia. Wie, że nie przetrwa bez życzliwych ludzi, ponieważ po wyjeździe narzeczonego mieszka tylko z psami, tłumaczy sztuki, czyta, grzeje się przed ogniem i rozmyśla. Chce przełamać dystans, który wokół Zawrocia stworzyła jeszcze babka Aleksandra.W zamkniętej społeczności ciężko odnaleźć pokrewną duszę. Matylda poznaje przyjaciół Pawła: Brunona-ekologa, Mikołaja-malarza, Bognę-psycholożkę, Sabinę i Czesia-parę architektów. Niestety niezbyt przychylnie ją przyjmują nastawieni przez Emilę. Choć sami nie są bez skazy, to potępiają związek Pawła z Maty. Sądzą ją za pozbawioną skrupułów desperatkę, która omotała ich przyjaciela.Zakochani walczą o własne szczęście i miłość, starają się chronić własną intymność i pośród syku żmij wokół spoglądać na świat przez różowe okulary. Odległość i długa rozłąka nie sprzyjają pielęgnowaniu uczucia, lecz para stara się choć przez telefon otulić się ciepłymi słowami i dodać sobie otuchy, zaczarować się nawzajem. Matylda wierzy w szczerą miłość Pawła choć intryganci chcą to za wszelką cenę zmienić. Pomimo traumatycznych przeżyć w przeszłości znów otworzyła się na miłość i to podwójną-do Pawła-ciotecznego brata, i do nienarodzonego jeszcze dziecka, z którym z olbrzymią czułością rozmawia.,,Cztery rzęsy nietoperza" to lekka, kobieca lektura idealnie nadająca się na relaks. Obowiązkowa dla wielbicieli serii o Zawrociu, lecz także dla poszukujących w ebookach nieźle skonstruowanej intrygi, garści tajemnic, miłości opierającej się wszelkim przeciwnościom i przełamującej społeczne tabu a także realiów życia na prowincji. Ze własnej strony polecam:)http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!