Czytaj więcej:
Dom Wergiliusza okładka

Średnia Ocena:Dom Wergiliusza

Krzysztof Pieczyński w literaturze daje nam całego siebie. Nie stosuje półśrodków. Nie idzie na kompromis. Odkrywa się całkowicie. Jest porażająco uczciwy. Pracuje w natchnieniu romantyków minionej epoki, nieprzystającym do naszych czasów. I jak romantyk niesie w sobie poczucie posłannictwa. Wsłuchując się w własną duszę, idzie za jej głosem. Poszukuje miłości i to jest najistotniejsze w jego życiu. Lecz czy taka miłość ziemska, to miłość możliwa?  Czy prawdziwym celem poszukiwania niemożliwego nie jest pragnienie bycia blisko Boga?

Szczegóły
Tytuł Dom Wergiliusza
Autor: Pieczyński Krzysztof
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dom Wergiliusza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dom Wergiliusza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dom Wergiliusza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • StarlingMC

    Krzysztof Pieczyński niewątpliwie zaskakuje po raz następny Idealny aktor, a teraz okazuje się, że też pisarz przedstawia nam książkę, w której odkrywa nam własną duszę. Idealnie mi się ją czytało. Całkowicie dałam się porwać Pieczyńskiemu do jego świata tajemnic, pragnień czy tęsknot. Autorowi jak żadnemu innemu udało się poruszyć moją wrażliwość i sprawić, że nie miałam ochoty pozostawić tego mistycznego i duchowego świata. Na pewno jeszcze niejeden raz sięgnę po książki Pieczyńskiego, ponieważ jak dla mnie są magiczne.

  • Assassinas20

    Pieszczota słowem, którą warto sobie zafundować. Kunszt literacki Krzysztofa Pieczyńskiego może zadziwić :)

  • Allan

    Krzysztofa Pieczyńskiego przedstawiać nie trzeba. Słynny aktor, poeta i jak się okazuje też wytrawny pisarz. Po „Dom Wergiliusza” sięgnąłem po namową znajomej, zachwyconej tą książką. Przeczytałem recenzję na jej blogu i nie mogłem dłużej czekać. Wiedziałem, że to jest lektura dla mnie. Nie spotkałem się wcześniej z podobną literaturą. To wysublimowana proza, eteryczna, przemyślana, duchowa. Czytając miałem wrażenie, że odkrywam najskrytsze pragnienia autora, jego tęsknoty, że jestem świadkiem wewnętrznej walki. Mój ulubiony aktor porwał mnie powolną, delikatną narracją. Jest w jego pisaniu coś niewyjaśnionego, co zapada w pamięć. Książka ebook zawiera trzy odrębne utwory, które się uzupełniają. Krzysztof Pieczyński spisał coś na kształt modlitwy, połączonej z swoimi wizjami, oczekiwaniami, hymnami miłości do kobiet. Ta książka ebook zadziwia, niepokoi, pozostawia ślad. Świat realny miesza się ze światem duchowym, z odkrywaniem świeżych miejsc na mapie wyobraźni, która u autora wydaje się nie mieć granic. Krzysztof Pieczyński stawia na głowie nasze wyobrażenia, oczekiwania, wprowadza niepokój w światopoglądzie. Czytelnik dostaje lekturę, której nie można nazwać powieścią. Ciężko jest oprawić ten utwór w sztywne ramy i powiesić na ścianie pewności, co do nieomylności w klasyfikacji. To literatura poetycka, miejscami mocno liryczna. Pisarz operuje znaczna gamą słów, malując oszczędne obrazy, tworząc monologi. To utwór, w którym znajdziemy religijne akcenty. Czy imiona Józef i Maria są przypadkowe? Podróż Józefa jest samotną podróżą w głąb swojego „ja”, próbą zrozumienia życia i uczuć wyższych, próbą nawiązania bezpośredniego kontaktu ze Stwórcą. Twórca w wielu miejscach pisze kodami, których nie można zrozumieć bez wkładu swojego - medytacji. Te książkę trzeba smakować kawałeczkami, w ciszy, delektować się każdym zdaniem. Najlepsze jest to, że jego opowiadanie ma dużo interpretacji i każdy z nas czytelników znajdzie własną własną. Wbrew pozorom utwór cechuje pewien uniwersalizm. To naprawdę dziwaczna książka, lecz dzięki temu zyskuje w moich oczach. Krzysztof Pieczyński zabrał mnie w długą drogę obnażając zakamarki swojej duszy. A wszystko podane na złotej tacy i w sposób strawny. „Dom Wergiliusza” to książka ebook dla wrażliwych czytelników, mających ochotę przeżyć mistyczne doznania rzadko pojawiające się we współczesnej literaturze. Niesamowity styl przypominający średniowiecznych pisarzy nadaje utworowi kolorystyki. Ta opowiadanie to kolory. Pastelowe. Poszukiwanie miłości widziane oczami tego człowieka jest prawdziwą gratką dla wielbicieli autora, lecz także dla wymagających czytelników. Warto sięgnąć, żeby się przekonać. Do takich ebooków się wraca. To utwór, który wprowadza czytelnika w stan ukojenia. Z przyjemnością sięgnę po kolejne utwory mojego ulubionego aktora, poety i pisarza. Wierzę, że Pan Krzysztof nie powiedział ostatniego słowa. Serdecznie polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!