Czytaj więcej:
Dziecięca choroba liberalizmu okładka

Średnia Ocena:Dziecięca choroba liberalizmu

Rafał Woś, reporter i publicysta ekonomiczny „Dziennika Czasopisma Prawnej”, w własnej książce pdf „Dziecięca choroba liberalizmu” zwraca uwagę na konkretne deficyty i patologie polskiego życia gospodarczego. Stara się zasiać w głowach czytelników wątpliwości. Może rozwiązania, które większa element polskiej opinii publicznej od dawna przedstawia jako jedyne słuszne i bezalternatywne, wcale takie nie są? Czy nie jest tak, że leki podawane od 25 lat polskiej gospodarce naprawdę jej (i nam) nie pomagają? Owszem, leczą jedno, lecz zaraz skutkują wieloma niebezpiecznymi skutkami ubocznymi, na przykład czymś, co moglibyśmy nazwać totalną ekonomizacją wszystkiego.Od 25 lat polska gospodarka rozpacza na specyficzne schorzenie - dziecięcą chorobę (neo)liberalizmu. Woś jej korzeni upatruje w specyficznym splocie dwóch czynników. Bankructwa Polski w latach 80. i światowej dominacji neoliberalnego konsensusu waszyngtońskiego. Sprawiły one, że Polska – i tak odgrywająca w systemie światowym rolę państwie peryferyjnego – nie miała praktycznie żadnych szans, by przed liberalnym bakcylem się obronić. Polskie elity zakochały się w (neo)liberalizmie. Dynamicznie nauczyły się z niego korzystać i z czasem nie potrafiły już wyobrazić sobie innej drogi rozwoju państwie – a choroba rozwijała się w najlepsze.Dziś – 25 lat po przełomie – Rafał Woś oferuje spojrzeć na naszą gospodarkę z zupełnie innej perspektywy. Nauczyć się nowego krytycznego spojrzenia na ekonomiczne i polityczne dogmaty, w których władaniu pozostajemy od dwóch i pół dekady (a może i dłużej). Wyjść poza złudne przeświadczenie, że wzrost gospodarczy zależy tylko od niedrogiej siły roboczej. Cały bogaty Zachód też kiedyś myślał, że czysty liberalizm (a później neoliberalizm) to najlepsza i najszybsza droga rozwoju. Później jednak zobaczył, że to wcale nie jest takie oczywiste. Niemcy, Skandynawowie, Kanadyjczycy, nawet Anglosasi. Oni wszyscy wyleczyli się ze własnej odsłony dziecięcej choroby. Teraz czas na nas.

Szczegóły
Tytuł Dziecięca choroba liberalizmu
Autor: Woś Rafał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio EMKA
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziecięca choroba liberalizmu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziecięca choroba liberalizmu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziecięca choroba liberalizmu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Sabina Faron

    Dla wszystkich tych, którzy stale uważają, że Polskę ocalił kapitalizm i dzięki niemu zyjemy w dobrobycie. Polecam!

  • Borrein

    Trudno o książkę opisującą daną sytuację polityczną a właściwie sytuację gospodarczą kraju. Rafał Woś jako idealny reporter i publicysta w bardzo trafny sposób dokonał przedstawienia transformacji jaka miała miejsce 25 lat temu, nie tylko sama zmiana lecz także wszystkie konsekwencje jakie poniosła nasza gospodarka dają dużo do myślenia. Sama perspektywa świeżych zmian nie jest obiecująca.

  • lola

    Raczej nie lubimy dyskutować na niewygodne tematy, najchętniej zamiatamy je pod dywan. Rafał Woś miał odwagę poddać pod rozwagę formę i skutki polskiej transformacji. Zapewne wielu osobom podniesie się ciśnienie. Cóż, mi również kilka razy się podniosło, lecz sądzę to za wielki plus. Dyskutujmy, polemizujmy, nie zamykajmy się na inne opinie, a przede wszystkim przeczytajmy co "ten" Woś napisał. Mam nadzieję, że się myli Pan Rafał co do własnych prognoz, oby.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!