Czytaj więcej:
Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii okładka

Średnia Ocena:Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii

Bracia Grimm dobrze by się zdziwili. Zamiast Jasia i Małgosi mamy Ensel i Krete, bliźniaki z Fernhachii, które spędzają wakacje w dużym lesie, jednej z największych atrakcji turystycznych w Camonii. Po dwóch tygodniach spokojnego wypoczynku stwierdzają, że nadeszła najwyższa pora na przygodę.  Spotykają kolorowe niedźwiedzie, sztolniowe trolle, liściołaki, a wreszcie i czarownicę. Lecz to, co przytrafia im się później, jest naprawdę niesamowite, nawet jak na camońskie normy.

Szczegóły
Tytuł Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii
Autor: Moers Walter
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Jasioł i Mgłosia. Baśń z Camonii PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • urstina

  Idealna książka, dynamiczna realizacja zamówienia, atrakcyjna cena, transakcja udana pod każdym względem.

 • erka

  Za górami, za lasami, w dalekiej krainie.Tak zaczyna się każda porządna baśń, czy również bajka.Kraje pełne dziwów i czarodziejskich stworzeń, a dodatkowo, na każdym kroku czeka na nas przygoda, która zawsze kończy się szczęśliwie.Brzmi zbyt cukierkowato prawda? Jeśli tak sądzicie sięgnijcie po książkę"Jasioł i Mgłosia". To niesforne rodzeństwo pochodzące z Fernhachii, które pewne dnia zapuszcza się w egzotyczne ostępy Dużego Lasu, gdzie kolorowe niedźwiedzie spotykane są na każdym kroku, lecz sęk w tym, że w części turystycznej.W niedostępnych częściach lasu na wędrowców czyha mnóstwo niebezpieczeństw i złowieszczych postaci.Nasze rodzeństwo przeżyje przygodę własnego życia, a nam nie pozostaje nic innego, tylko cieszyć się awanturą razem z nimi.Myliłby się jednak ktoś, kto sądziłby, że to lektura dla maluchów, chyba, że to odważne zuchy, za nic mające niebezpieczeństwa.Mnie lektura tej powieści zauroczyła i z czystym sumieniem polecam. Humor pełen fantazji, to największe zalety tej książki, a co za tym idzie, to sama przyjemność dla czytelnika.

 • Karolina MAREK

  Wiecie kiedy ja ostatnio czytałam bajkę? Dawno, dawno temu! Lecz to nie było za górami i nie za lasami - chociaż nie! No, ponieważ to zależy skąd jest osoba, która to czyta. Bez problemu ktoś powie, że czytam za górami, za lasami a nawet za rzekami! Lecz wiecie co? Czasami warto sięgnąć po coś innego niż na co dzień! Szczególnie, że to co tak nieźle znamy my dorośli jak i nasze dzieci tu dostajemy w całkiem innym świetle. W świetle groteskowym, psychodelicznym i okraszonym wisielczym humorem!Jasioł i Mgłosia to główni bohaterowie bajki o tym samym tytule. To rodzeństwo z Fernhachii. Jak na maluchy przystało postanowiły zrobić coś na przekór zasadom. Tylko kto by pomyślał, że taki wyskok doprowadzi do tylu przygód i to niekoniecznie niezłych i przyjemnych! Razem z nimi poznajemy nie tylko Duży Las Kolorowych Niedźwiedzi, lecz i jego okolice. Niestety niektóre z nich sprowadzą na rodzeństwo dużo kłopotów. To czego doświadczy dwójka dzieci momentami śmieszy, a momentami przyprawia o gęsią skórkę. Lecz wynik jest fascynujący - temu zaprzeczyć się nie da! Jak potoczą i skończą się dzieje Jasioła i Mgłosi? Czy warto było łamać zasady tylko po to by zobaczyć coś innego? Zacznę od tego, że choć to bajka to na pewno nie dla młodszych - chyba, że macie w planach wystraszyć ich i zrazić do książek. Jednak ja jako ich fanka błagam byście tego nie robili! Niesamowite i fascynujące opisy camońskiej przyrody, wyjątkowe przygody i naprawdę śliczne jak i momentami mroczne malunki wprowadzają nas w niesamowity i fantastyczny świat. I tak na prawdę tylko jedna rzecz mi przeszkadzała i to niestety niezwykle mocno. Były to Dygresje Rzeźbiarza Mitów. Momentami puste i nikomu do niczego nie potrzebne w innych miejscach wnosiły jednak czasami coś do baśni co niestety powodowało, że nie mogłam pozwolić sobie na opuszczenie tych fragmentów, ponieważ nie wiedziałam kiedy i czego się spodziewać. Mimo to zdecydowanie polecam! Ja mam w planach zapoznać się z całą serią Baśni z Camonii i Wam też to polecam!

 • joseheim

  Wiem, że to jedna z pierwszych camońskich powieści, ale... nie do tego nas Moers przyzwyczaił fantastycznymi "Miastem Śniących Książek" czy "Rumo i cuda w ciemnościach". Okej, "Jasioł i Mgłosia" są bezapelacyjnie lepsi od nędznego "Labiryntu Śniących Książek", niemniej spodziewałam się znacznie lepszej lektury.Miło był zanurzyć się na powrót w przebogate camońskie uniwersum, lecz nic ponadto. Włosy nie stanęły mi dęba ze strachu, oczy nie zaszły łzami na widok przepięknych, kunsztownych zdań, a nieokiełznana fantazja autora tu przejawia się najwyżej w 50%.Do przeczytania raczej dla zagorzałych wielbicieli - i odstawienia na półkę. Nie jest to coś, do czego się będzie wracać. Nie jest to coś, co polecałabym czytelnikom, którzy z Walterem Moersem się jeszcze nie zetknęli, co to, to nie.Coś jednak można z tej książki wyciągnąć - morał. Pamiętajcie: Czarownice stoją zawsze pomiędzy brzozami...

 • Joanna Matuszewska

  Moers znowu wprowadził mnie do własnego zaczarowanego świata wyobraźni. Na kolejne tomy ebooków tego autora czekam z zapartym tchem. Jasioł i Mgłosia nie zawiodła mnie pod tym względem. Myślałam: "Przecież nie można omówić po raz następny tej baśni w świeży sposób" Z przyjemnością stwierdzam, że się myliłam. Barwny opis przyrody, zupełnie nowe, niesamowite stworzenia i ta aura niepewności sprawiły, że nie mogłam oderwać od niej oczu i jeszcze przez kilka następnych dni po przeczytaniu stale żyłam w świecie Camonii na nowo przeżywając niesamowitą przygodę.Polecam książkę wszystkim fanom fantastyki i nie tylko!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!