Czytaj więcej:
Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki okładka

Średnia Ocena:Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki

Tutorial dla opiekunów + 17 kart obrazkowychWyjątkowy zbiór dla młodszych wspierający rozwój mowy.Już dla dzieci od 1. roku życia!Czy wiesz, że rozpoznawanie dźwięków i naśladowanie odgłosów otoczenia to naturalny sposób poznawania świata przez dzidziuś a także komunikacji z dorosłymi? Zabawy z dźwiękami idealnie przygotują dzidziuś do wyrażania emocji a także poprawnego artykułowania pierwszych słów."Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki" to niezwykły zbiór (poradnik + karty), który kształtuje umiejętność rozpoznawania dźwięków i przyporządkowywania ich do odpowiednich obrazów, aktywnie wspomaga rozwój mowy u młodszych dzieci, poszerza zasób słownictwa a także uczy właściwego posługiwania się głosem.To też idealna pomoc dla pedagogów i logopedów, którzy poszukują sprawdzonych i trwałych pomocy terapeutycznych przydatnych w pracy też z dzieciakami starszymi."Poradnik. Poznaję świat" autorstwa Natalii i Krzysztofa Minge, psychologów dziecięcych, zawiera komentarz a także pomysły na gry i zabawy z kartami. Syczcie jak węże, wyjcie jak wilki i bzyczcie jak pszczoły – to tylko kilka propozycji zabaw z kartami, które stanowią idealny sposób na gimnastykę buzi i języka podczas wspólnej zabawy z opiekunami!Karty obrazkowe są integralną częścią książki. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne fotografie, dostosowane do percepcji młodszych (awers) a także wyrazy dźwiękonaśladowcze (rewers).Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala rozpoznawać dźwięki naturalne, pochodzące z najbliższego otoczenia dziecka. Zabawy w naśladowanie odgłosów otoczenia rozwijają słuch, mowę, pamięć i uwagę a także stanowią idealny trening buzi i języka, przygotowując narządy artykulacyjne do prawidłowej wymowy wszystkich głosek języka polskiego.Obrazki i wyrazy dźwiękonaśladowcze zostały tak dobrane, żeby wspomagały rozwój mowy, słuchu fonematycznego i pamięci w formie najbardziej naturalnej dla dzieci w tym wieku, czyli podczas wspólnej zabawy!Pakiet zawiera: poradnik dla opiekunów przygotowany przez psychologów dziecięcych z pomysłami na gry i zabawy z wykorzystaniem kart 17 kolorowych, usztywnianych i trwałych kart z realistycznymi  fotografiami dostosowanymi do percepcji młodszych

Szczegóły
Tytuł Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • tomdra

  Nie zdajemy sobie sprawy, jak kluczowe dla naszego rozwoju, dla świadomości umysłu, dla egzystencji wreszcie są dźwięki. Każdy, kto miał kiedyś możliwość pracy z dzieciakami głuchymi wie, że percepcja jest wówczas inna, odbierany świat zatem również się zmienia, a z nim emocje i zachowania. Dziś na tapecie talia o dźwiękach, warto je usłyszeć. „Dźwięki Poznaję świat” to pozycja dla dzieci w wieku już od pierwszego roku życia. W opakowaniu znajdziemy 17 dwustronnych kart ukazujących obiekty, nazwy a także dźwięki, które wydają. Jest również przydatny poradnik, w którym przedstawiono dużo ciekawych pomysłów na zabawy i naukę. Poznaję świat to szersza seria produktów, znajdziemy tutaj jeszcze „Kolory”, „Emocje!”, „Zawody” – wszystkie w jednakowej stylistyce i na równie wysokim jakościowo poziomie wykonania. Na opisanych dziś kartach zilustrowano: bociana, ciasteczka, dzwon, jeża, karetkę, kozę, krowę, kurczaka, picie, pociąg, pszczołę, samochód, świnię, węża, wiertarkę, wilka, wróbelka. Są zwierzęta, przedmioty, czynności. Każde fotografia jest podpisane (starsze dzieci mogą ćwiczyć czytanie), a na odwrocie opisano dźwięki – nie nazwę, jak kwiczenie czy chrumkanie, lecz charakterystyczne „chrum chrum”. Zbiór jest typowy, każdy dorosły będzie potrafił nadać odpowiednią melodię dla czytanych wyrazów dźwiękonaśladowczych. http://mlodygiercownik.pl/2017/10/04/recenzja-gry-edukacyjnej-dzwieki-poznaje-swiat/

 • Katarzyna

  Bardzo słabe. Brakuje kota, psa, żaby, myszy a jest wilk. Wiertarka jest słabym pomysłem, lepszy byłby odkurzacz. A totalne nieporozumienie to jeż. On nie wydaje dzwięku tup, tup !! Zgodnie z pokręconą logiką każde czworonożne zwierze idzie i robi tup, tup a i fotografia dzidziusia z podpisem tup, tup byłoby na miejscu

 • k0tus

  Karty obrazkowe są świetne! Zalecam jako trening umysłu już dla kilkumiesięcznych maluchów. U nas wzbudziły wielkie zainteresowanie. Synek bardzo lubił jak naśladowałam różnorakie odgłosy.

 • Katarzyna Kaczmarek

  Obrazki realistyczne, mozna je stosowac do zabaw edukacyjnych. Dzidziuś z łatwością rozpoznaje postać na karcie.

 • Joanna Matuła

  Karty były oglądane prawdopodobnie z 1000 razy przez chłopczyka, który je dostał od Nas w prezencie. Zalecamy całą serię !!!!

 • Angelika Jakubowska

  Cała seria kart Kapitana Nauki jest rewelacyjna. Ta element pomogła nam wejść powoli w świat wyrazów dźwiękonaśladowczych, które były wprowadzeniem do ćwiczeń logopedycznych. Bardzo polecam!

 • Jadwiga Kozak

  Doskonała książeczka dla maluszka, który samodzielnie może przeglądać karty obrazkowe i uczyć się przyporządkowywać do obrazków właściwe dźwięki.

 • Łukasz Szpot

  Karty wykonane bardzo solidnie, ładna grafika i czytelna znaczna czcionka. Karty pozwalają na nieskończoną ilość zabaw. Mój 11 miesięczny sen wielbi się nimi bawić. To jest idealna nauka przez zabawę.

 • Justyna Pitula

  Mini odsłona ksiegi dzwiekow.....zalaczona ksiazeczka z i strukcja daje mozliwosc roznych zabaw

 • Aga

  Karty solidne, na razie opierają się niszczycielskim ząbkom. Niektóre fotografie z uwagi na białe tło słabo widoczne dla malucha - np. bocian i jasnoróżowy prosiak. Przydatny tutorial z propozycjami zabaw.

 • Adrianna Maciak

  Karty przyniosły nam wiele zabawy, a od czasu ich używania widzę poprawę w mowie mojego synka, a raczej w zainteresowaniu otaczającymi go pojęciami. Mam nadzieje, że dalsze wyniki korzystania z nich będą równie owocne.

 • agniecha

  solidnie wykonane karty, pomocne w rozwijaniu języka dzidziusia (proste onomatopeje)- zarówno dzieci poprawnie rozwijających się jak i dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

 • Kto czyta - nie pyta

  Obecnie możemy znaleźć całą masę pomocy edukacyjnych – gry, książki, karty, zabawki… Wśród tego wszystkiego należy jednak odnaleźć to, co naprawdę się przyda i pomoże dzidziusiowi w rozwoju. Karty, które Wam zeprezentuję w tej recenzji są jednak niezwykłe i na pewno spodobają się zarówno maleńkim dzieciakom (poniżej 1 roku życia), jak i tym nieco starszym!Przyznam szczerze, że byłam bardzo interesująca tego, co znajdę w środku… Bałam się, że malunki będą niewyraźne, a karty wykonane niestarannie. Na szczęście niepotrzebnie się martwiłam! Karty są wykonane z grubego i solidnego papieru, a fotografie są naprawdę piękne! Dzieci bez problemu rozpoznają to, co widoczne na obrazku i chętnie bawią się kartami – nawet bez pomocy dorosłego.Do 17 kart jest dołączona książeczka, która zawiera parę propozycji zabaw. Przy każdej z nich jest wytłumaczone, jakie korzyści dzidziuś wyniesie z danego ćwiczenia. Wszystkie gry na pewno sprawią dużo radości zarówno dzieciakom jak i rodzicom! W książeczce znajdziemy też parę porad dotyczących tego, w jaki sposób zwracać się do dzidziusia i jak z nim pracować. Bo te karty zostały zrobione przez psychologów, to warto przeczytać to, co mówią na temat wychowania dzieci. Dużo opowiadają o wzajemnym szacunku i zaufaniu. Niektóre rzeczy mogą wydawać się oczywiste, lecz czasem wcale takie nie są… Dodatkowo karty mogą przydać się jako pomoc logopedyczna! Na odwrocie każdej z kart znajdziemy onomatopeję (wyraz dźwiękonaśladowczy). Np. przy ciastkach – chrup chrup (chociaż moja podopieczna upiera się, że to ziemniaki), kurze – ko ko, krowie muu itp. Dzięki temu dzieci poznają otaczający je świat, a przy tym trenują wymowę, pamięć, słuch i uwagę. Muszę też dodać, że te karty rozbudzają kreatywność. Można bowiem wymyślić mnóstwo różnego rodzaju gier i zabaw… Dzieci mogą je grupować w najróżniejszy sposób (głośne dźwięki, ciche dźwięki, dźwięki zwierząt itp.), a przy tym idealnie się bawić. Można również dzielić wyrazy na sylaby, klaskać, skakać, bawić się w kalambury… Starczy trochę dobrej woli – dzieci na pewno będą zachwycone.Natalia Minge i Krzysztof Minge stworzyli przydatne i cudowne narzędzie logopedyczne i terapeutyczne. Cieszę się, że te karty wpadły w moje ręce – moi wychowankowie chętnie się nimi bawią, a ja wiem, że jednocześnie się rozwijają.

 • marchewa22

  Bardzo przydatne przy terapia z dzieckiem, które poznaje onomatopeje.

 • Sylwia Telega

  Moje dzidziuś chodzi za mną z pudełkiem aby mu prezentować obrazki i naśladować dźwięki. Fajna zabawa dla wszystkich. Taka mniejsza odsłona "Księgi dźwięków".

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!