Czytaj więcej:
Kto pocieszy Maciupka? okładka

Średnia Ocena:Kto pocieszy Maciupka?

Maciupek jest nieśmiały i strachliwy. Jest również bardzo samotny. Pewnego dnia opuszcza dom i wyrusza w podróż. Podczas wędrówki mija rozmaite stworzonka, lecz nie starcza mu odwagi, by zawrzeć z nimi znajomość. Czy zdoła znaleźć pocieszenie i przyjaciela? A może ktoś potrzebuje pomocy bardziej niż on? Z bohaterem tej mądrej i urokliwej historii identyfikować się mogą nie tylko dzieci. Książka ebook uczy, jak pokonywać swoje lęki i ograniczenia. I jak zjednywać sobie przyjaciół. To także cudowna opowiadanie o miłości.

Szczegóły
Tytuł Kto pocieszy Maciupka?
Autor: Jansson Tove
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Kto pocieszy Maciupka? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Kto pocieszy Maciupka? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Kto pocieszy Maciupka? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Iwona_C_

    Tove Janssen tak cudownie i łatwo opowiada o rzeczach kluczowych dla każdego z nas. Tym razem opowiadanie skupia się na relacjach międzyludzkich, które przedstawione zostały za pomocą baśniowych postaci, jakie znamy z jej opowieści o Muminkach. Mały Maciupek martwi się, że nie ma go kto pocieszyć, lecz jednocześnie sam stroni od innych, ponieważ i się ich, przez co jest niewidoczny dla ich oczu. Z nami jest podobnie – nierzadko chcemy, żeby w naszym życiu coś się zmieniło. Jednak boimy się sami zrobić krok naprzód, zaryzykować i wyjść z określonych schematów, żeby te upragnione zmiany w naszym życiu faktycznie nastąpiły. Nierzadko dopiero pod wpływem impulsu, kiedy znajdzie się ktoś inny w podobnej do nas sytuacji dostrzegamy to, czego wcześniej nie widzieliśmy… http://www.czytajac.pl/2017/07/kto-pocieszy-maciupka-tove-jansson/

  • Wkp

    MACIUPKA… ALE UROCZA Wprawdzie cykl o Muminkach Tove Jansson zamknęła w dziewięciu tomach (komiksy o ich przygodach to materiał na oddzielny tekst, bowiem ich treść nie jest zgodna z książkowym kanonem), lecz świat, w którym żyją bohaterowie nie zniknął z jej twórczości. Spod ręki autorki wyszły bowiem jeszcze cztery utwory w nim się dziejące: „Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi – Co było potem?”, „Niebezpieczna podróż”, „Łobuz w Domu Muminków” i oczywiście „Kto pocieszy Maciupka?”. Ta ostatnia doczekała się właśnie wznowienia, które już 19 lipca trafi na księgarskie półki. I trzeba przyznać, że jest to idealna – i bardzo cudownie zilustrowana – pozycja, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Mały Maciupek to bardzo samotny i strachliwy troll. Mieszka w osobnym domku, nocami zaś zapala wszystkie lampy, jakie ma, chowa się pod kołdrę i kwili ze strachu, gdy na zewnątrz Paszczaki spacerują, stawiając własne wielkie, ciężkie kroki, a gdzieś w dali zawodzi Buka. Nie tylko jego to przeraża, lecz inne zwierzęta mają kogoś, kto je pociesza, a on musi znosić to w samotności. Dlatego pewnego dnia nie wytrzymuje, zostawia dom i wyrusza w świat. Na własnej drodze napotyka najróżniejsze stworzonka, Paszczaki, Filifionki, Homki, Mimblę, Włóczykija czy Hatifnatów, lecz nikt go nie zauważa, a on sam nie ma dość odwagi by choćby się do nich odezwać. Czy w takiej sytuacji ma w ogóle choć najmniejszą szansę na poprawę sytuacji? Czy znajdzie kogoś, kto go pocieszy? Kogoś, kogo będzie mógł miłować z wzajemnością? A może istnieje ktoś, kto bardziej niż on potrzebuje pomocy? Ta książeczka jest, jak jej bohater – maciupka, liczy sobie bowiem tylko 32 strony, lecz niesamowicie śliczna i ujmująca. Tove Jansson to w końcu jedna z najlepszych pisarek dla dzieci w historii i nawet tak niepozorna publikacja potwierdza jej wielkość. Opowiadanie o Maciupku jest wprawdzie prosta, także pod wobec stylu, lecz jednocześnie bardzo nieźle napisana. Pisarce nie potrzeba wielu słów by zbudować interesujący klimat i przekazać dużo wartościowych treści o pokonywaniu swoich słabości i znaczeniu najbliższych nam osób. Przy okazji „Kto pocieszy Maciupka” proponuje również przygodową opowiadanie o wyprawie, która prowadzi do skarbu, lecz o dużo cenniejszego, niż wszelkie niezła materialne. Jednakże omawiając tą pozycję, nie można zapomnieć o jej stronie graficznej. Tove, prócz bycia pisarką, była także ilustratorką, sama zresztą narysowała komiksy o Muminkach i opracowywała graficznie własne powieści. Tu ilustracje dominują, lecz to tylko zaleta. Są bowiem piękne, nastrojowe, barwne, lecz nie zapominające o czerni i bieli – po prostu wspaniałe. Wszystko to składa się na książkę godną polecenia każdemu. Znakomite uzupełnienie sagi o Muminkach i pozycja warta poznania niezależnie czy znacie opus magnum Tove, czy również nie. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, teraz jest ku temu idealna okazja.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!