Czytaj więcej:
Lilith. Tom 1. Dziedzictwo okładka

Średnia Ocena:Lilith. Tom 1. Dziedzictwo

Nagła przeprowadzka z zimnej i surowej Islandii do bajecznie kolorowego, pełnego słońca Cannes wprowadza w życie Sha niezłe zamieszanie. Nowe miejsce, świeża szkoła a w niej dwa największe ciacha na tej planecie: Daniel – czarnowłosy, śniadoskóry i niezwykle zdolny syn gospodyni domowej i Chris – porażający własną urodą, platynowłosy anioł, bogatszy prawdopodobnie od samego Boga. Do tego obaj zdecydowanie zainteresowani nową, zagadkową koleżanką. W takich warunkach świat Sha mógłby być rajem, gdyby nie przerażające, apokaliptyczne sny, nawiedzające ją od chwili, kiedy w jednym z nich zobaczyła imię Lilith, gdyby nie koszmarne wrażenie, że jakaś nieznana moc chce zawładnąć jej ciałem i zdobyć ponad nią kontrolę.

Szczegóły
Tytuł Lilith. Tom 1. Dziedzictwo
Autor: Rach Jo.E.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Lilith. Tom 1. Dziedzictwo pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Lilith. Tom 1. Dziedzictwo Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Lilith. Tom 1. Dziedzictwo PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Gabi

  Lecz fajna książka. Aż dziwne, że podobno autorka jest Polką. Przecież u nas największe wzięcie ma martyrologia, problemy, nieszczęścia, choroby ... i poradniki, czy wypociny gwiazd i gwiazdeczek. A tu masz, ktoś śmie pisać o wolności, seksualności, pewności siebie. Jo.E. uderza w narzucane nam na siłę schematy. Pokazuje, że nie trzeba być cichutką, pokorną owieczką w stadzie, by przeżyć własne życie nieźle i wartościowo. Moherowa mentalność zapewne stanie się zagorzałym wrogiem książki i autorki, oburzona niezależnym podejściem, swobodą i żartobliwą nonszalancją narracji zahaczającej o tematy seksualne. Wszak w naszym świętym państwie temat ten najwyższym jest tabu! A do tych wszystkich okropieństw dochodzi nieakceptowalny w świętej polskiej rodzinie model relacji ojciec - córka! Jak siedemnastoletni szczeniak może mieć prawo do własnego zdania, do własnych poglądów. Zgroza w Dunwich!!! he, he - kolejny nieakceptowany przez bogobojnych twórca (dla niewtajemniczonych H.P. Lovecraft - mądrala słowa) A do tego wszystkiego ta zarozumiała smarkula śmie być niezwykle urodziwa, mądra, przebojowa (NIEAKCEPTOWALNE!) i posiadać jakieś dziwne(pewnie diabelskie) moce. To wszystko jest chore, nienormalne i zboczone! - zakrzykną oburzone matki - polki, małżonki - polki, dziewice - polki i inne olki - psycholki ;-) Ach, i jeszcze bym zapomniał - jest weganką - a to niemal armagedon! W kraju, w którym mięso jest dobrem narodowym, konsumowanym w zastraszających ilościach, i w którym ryba nie jest mięsem taka filozofia życia jest wrogiem publicznym, zboczeniem do kwadratu. Ja natomiast zakochany jestem w Shaohami do szaleństwa. Przecież to wymarzona laska dla większości zdrowych i zwyczajnych facetów( oczywiście prócz maminsynków i nieudaczników) Lecz jeśli ktoś woli pasztety to w sumie jego problem.. Dla mnie książka ebook bomba! Chris i Daniel też mi się podobają. Spoko goście, choć z problemami. A już tak na poważnie - Lilith to niezły produkt. Takie 3w1. Ponieważ i trochę ciekawej fantasy, trochę romansu , przygód, a do tego całkiem interesujący wątek obyczajowy. Trzyosobowa narracja to również dobry bajer. Ukazanie tych samych wydarzeń oczami trzech różnorakich osób to interesujące zagranie pisarki, które pogłębia wątek i pozwala lepiej poznać psychikę bohaterów. Losy się tak w pierwszych trzech rozdziałach - i wystarczy. Więcej powtórzeń mogłoby znużyć. Reasumując: niezła książka, ciekawi bohaterowie, wciągająca historia napisana ze swobodą i humorem. Zalecam i czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

 • Justyna Minsdorf

  Sha wraz z ojcem przeprowadza się z Islandii do słonecznego Cannes. Tam poznaje dwóch przystojnych chłopaków: Daniela i Chrisa. Z obydwoma od razu znajduje wspólny mowa i stają się najlepszymi przyjaciółmi. Sielanka nie trwa jednak długo, gdyż dziewczynę nawiedzają dziwne i przerażające sny. Sny, które mają doprowadzić do tego iż wypowiadając na głos imię LILITH przyjmie ona własne dziedzictwo. Czy Sha jest jednak na to gotowa? "Lilith" to debiut pisarski Jo. E. Rach. Tylko czy udany? Według mnie pomysł dobry, lecz wykonanie już nie. Autorka nie umiała wykorzystać potencjału i wyszło takie misz-masz. Całości brakowało sensu, a samo zakończenie szybkie i urwane. Styl pisania jakby pisała nastolatka (bez obrazy :) Są oczywiście uzdolnione nastolatki, które z powodzeniem wydały książki). Dialogi beznadziejne i niedopracowane, a postacie płytkie, samolubne i źle wykreowane. Główna bohaterka choć mam szesnaście lat to w jednej chwili zachowuje się jak bogata smarkula a w drugiej jak dorosła kobieta. Co do chłopaków to szkoda gadać. Jeden zakompleskiony biedak, który oburza się na cały świat i manifestuje swoja odrazę do burżujów ubierając się jak łachmaniarz. Drugi zaś to pewny siebie, lecz również skryty Chris, który jest dziedzicem wielkiej fortuny. Na domiar złego cała trójka: Sha, Daniel i Chris urodzili się tego samego dnia. No i pozostaje jeszcze ta dziwaczna relacja Sha z ojcem. Ten mężczyzna po prostu nie zachowuje się jak przystało na prawdziwego tatę przystało. Pozwala o wszystkim decydować córce np. o tym kogo zatrudnić, co kupić, co zrobić na obiad itp. Coś takiego jest totalnie nienormalne. A końcówka niewiele objaśnia w tej kwestii. Jedynie co mnie zachwyciło w tej książce pdf to okładka. Jest naprawdę śliczna, lecz nie dorównuje treści. Niestety w tym przypadku powiedzenie "Nie oceniaj książki po okładce" jest jak najbardziej trafne. Jednak jak mówią "Każda poczwara znajdzie swego amatora" tak i książka ebook znajdzie własnych zwolenników. Ja do nich nie należę i tak już pozostanie.

 • Monika Krol

  Każdy z nas z przyjemnością spogląda na młodość i ze wzruszeniem powraca do tych czasów, jeżeli jednak dodać do tego fragmenty prześlicznej fantasy, to całość staje się wybuchową mieszaniną. Pisarka łączy ze sobą precyzyjnie oddane szczegóły dnia codziennego dorastającej młodzieży z rozgrywką uczuć między trzema głównymi bohaterami, wplątując w to inny świat. Czytając książkę odczuwałam realnie uczucia każdej ze stron, młodzieńcze zauroczenia wydające się największą miłością. Nieprawdopodobnie cudowna postać głównej bohaterki przyciąga każdą jej cechą i wadę, w zależności kto ją ocenia, ponieważ ile ludzi tyle ocen. Niemniej nie można odłożyć książkę i nie myśleć o tej osobie. Zasypiając i tuż po przebudzeniu, moje myśli powracały do treści książki, z pytaniami, interesujące co dalej i tylko codzienne obowiązki odciągały mnie na tyle ile było to możliwe, gdyż chwilę potem już trzymałam ją w rękach. Bohaterka przyciąga do siebie zarówno zakochanych w niej mężczyznach jak i uczniów szkoły, którzy nie mogą pogodzić się z jej indywidualnością i pewnością siebie. Dorastająca doskonała kobieta, pełna odwagi, szkolona na odporną i silną osobę, niemniej przychodzi moment, w której zostaje poddana próbie w zderzeniu z prawdą dotyczącą pochodzenia i możliwościami a nie tylko przyjemnym otaczającym światem dnia codziennego. Tyle, że ta dojrzałość nie jest w żadnym stopniu związana z realnym życiem ludzi a przenosi nas do świata niecodziennych postaci, zobowiązań, obowiązków, przynależności i podległości. Świata, w którym w dziwaczny sposób powstajesz i w dziwaczny odchodzisz. Autorka stopniowo wprowadza wątek przewodni tj. powiązania bohaterów z wymyślonym przez nią światem fantasy. Z każdą stroną czytelnik odczuwa narastające uczucie związku głównej bohaterki z dziewczyną obdarzoną nadludzkimi możliwościami i prześlicznej urodzie, delikatnej osobowości, której bardzo dynamicznie otaczający świat zmusił do drastycznych decyzji. Dopiero w następnych częściach wyjaśnią się stopniowo szczegóły, które obecnie autorka powoli rozpościera przed nami, są tylko zarysem a wyjaśnienia pozostają oddane możliwościom naszej wyobraźni. Z olbrzymią potrzebą czekam na kolejną część, która otworzy przede mną dalsze dzieje bohaterów, ich nieznanego związku w powiązaniu ze stworzonym światem fantasy.

 • Sioux

  Książka ebook wciągnęła mnie od pierwszych stron. Interesująca narracja w trzech osobach pozwala wgłębić się w postacie. Świat nastolatków oczami trzech różnorakich osób, charakterów, do tego żywa akcja i zagadkowe sny głównej bohaterki. Fantasy połączone z delikatnym romansem. Świetna! Mój brat po przeczytaniu zajęczał ekspresyjnie : " ja chcę taką dziewczynę, jak Sha!!!!" Napisana lekkim, żartobliwym tonem - widać, że autorka bawi się formą. Polecam.

 • Cat Ballou

  Czyta się jak wypracowanie zdolnej gimnazjalistki. Jest znaczna fantazja [w tematyce nastolatek, którym zaczynają buzować hormony, więc romanse z przystojnymi chłopakami, "boskość" itd]. Są błędy, stylistyczne, logiczne, gramatyczne. I niestety, brak redakcji / korekty [ale to już wina wydawnictwa, nie autorki].Spodoba się 15-16latkom, czytającym wiele i bez większych wymagań. Taki harlequin fantastyczny dla młodzieży. Starszym i bardziej ambitnym - odradzam.

 • sylki14

  Ciekawie napisana - ponieważ nietypowa narracja, która na początku dziwi, a potem okazuje się być czymś ciekawym. Czułam się trochę jakbym była w głowie postaci. Połączenie nutki fantasy i rodzących się więzi nastoletnich bohaterów... no i oczywiście główna bohaterka Sha nieziemska (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Przyjemna i lekka lektura. Zalecam :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!