Czytaj więcej:
Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków okładka

Średnia Ocena:Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków

To nie teoria spiskowa. To "Akta Odessy" Fredericka Forsytha – w realu. Gdzie podziała się krakowska „Walka karnawału z postem” Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów? Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty? Historyk, Magdalena Ogórek, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Ślady prowadzą m.in. do zamku pod Wiedniem, w którym gromadzono zagrabione skarby kultury polskiej. Właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora”.   Otto von Wächter, austriacki baron SS, przyjaciel Himmlera, był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka, koneser sztuki – powiększa własne zbiory o dzieła złupione pod Wawelem, a potem o trofea ze Lwowa, dokąd przenosi  się by założyć Ukraińcom SS-Galizien.   Po klęsce Niemiec, na lewych papierach, trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie. Magdalena Ogórek pokazuje nowoodkryte dokumenty CIA, Centrum im. Szymona Wiesenthala, Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za zagadkową śmiercią ponad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków.   Kto proponuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wächtera? Kto zdecydował, że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza? Wielkie interesy, duże pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 państwach na 2 kontynentach.

Szczegóły
Tytuł Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków
Autor: Ogórek Magdalena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Zona Zero
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Katarzyna Sawicki

  Najlepsza ksiazka

 • landlash

  Nigdy nie przypuszczałam że tak może mnie zainteresować temat związany z malarstwem i sztuką.Świetna książka, bardzo nieźle się ją czyta, wciąga że ciężko ją odłożyć,. Fascynująca historia. Historia dzieł skradzionych podczas drugiej wojny światowej o której mało się mówi. Wielki szacunek dla Pani Ogórek za olbrzymią pracę niezbędną do powstania tej książki. Polecam.

 • Tomasz Gawroński

  Bardzo ciekawie napisana ksiazka mam nadzieje doczeka sie odsłony angielskiej. Rownie interesująca bylaby ekranizacja.

 • Maciek

  Interesujący temat, ciekawie i przystępnie przedstawiony. Książka ebook ładnie wydana.

 • Artur Nowak

  Bardzo niezła pozycja z odświeża pamięć w tym zapomnianym temacie , zagrabionych działe sztuki przez NIemców i ich dalszych losów. Czyta się znakomicie, polecm

 • anonymous

  Następna książka ebook dla taty przeczytał i dlatego daje 5 gwiazdek a dlaczego ? Proszę kupić, przeczytać i będzie wszystko jasne.

 • dianewska

  Świetna-niesamowite przeżycia podczas próby znalezienia jednego z cenniejszych obrazów z Museum Narodowego , z wieloma ciekawostkami z zakresu historii sztuki. Warto ,serdecznie polecam.Aha i jeszcze jedno proszę nie dać się zwieść złośliwości o pamiętniczku celebrytki.

 • Andrzej Bogucki

  Takich ebooków jak ta brakuje na naszym polskim rynku. Od II wojny światowej minęło już dużo czasu, lecz nie powinno się zapominać o tym, że zostaliśmy okradzeni z jednych z największych dzieł, które do tej pory są sprzedawane na zagranicznych aukcjach. Jest to książka, którą każdy Polak powinien przeczytać o dowiedzieć się o faktach, które zapewne dla większości mogą okazać się szokujące. Jest w niej język o dużych interesach i jeszcze większych pieniądzach. Sama książka ebook jest napisana w dość prostym stylu, lecz nieźle się ją czyta. Najistotniejsza jest zawartość. Cieszę się, że została wydana i przekazuje to, co najważniejsze. Zalecam z czystym sumieniem.

 • Marcban

  Gdyby ta książka ebook miała tytuł "Mały pamiętniczek pewnej celebrytki Magdaleny Ogórek" no to może zasłużyłaby na 2/5, lecz tak niestety tylko jedna gwiazdka się należy.

 • Robert

  Świetna!

 • Barbara

  Idealna książka, kosztowała mnie zarwane noce. Czyta sie jak sensację, poszerza ogromnie wiedzę o historii.

 • Piotr Mochnaczewski

  Idealnie się czyta. Bardzo wiele dowiedziałem się z niej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!