Czytaj więcej:
Londyn NW okładka

Średnia Ocena:Londyn NW

Leah, Natalie, Nathan i Felix – cztery postacie, cztery historie, cztery oblicza Londynu. Leah jest w samym środku egzystencjalnego kryzysu – problemy z mężczyzną, matką i pracą nie ułatwiają jej życia. Jej przyjaciółka Nathalie nie wiadomo kiedy zamieniła się w sfrustrowaną matkę, choć niegdyś była przebojową prawniczką. Nathan, obiekt ich dziewczęcych westchnień, dzisiaj jest kloszardem i narkomanem. A Felix, niezrealizowany filmowiec i życiowy nieudacznik ginie w przypadkowej bójce. Łączy ich jedno – NW, czyli północno-zachodni Londyn. Stamtąd pochodzą, tam dorastali. "Londyn NW" to przenikliwa opowieść o współczesnych londyńczykach skazanych na samotność. Ludzkie więzi, uczucia, relacje, powiązania i kontakty – to prawdziwa mapa tego miasta. Londyn w powieści Zadie Smith to nie tylko miejsce, w którym sama dorastała, to centrum świata, pełne mieszających się kultur, języków, tradycji i wartości. Centrum świata, w którym najtrudniej jest odnaleźć drugiego człowieka.

Szczegóły
Tytuł Londyn NW
Autor: Smith Zadie
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Londyn NW pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Londyn NW Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Londyn NW PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Artur Kraszczyński

  poprzednie książki Smith były wiele lepsze lecz mogę polecić.

 • SJO

  Londyn – miasto kosmopolityczne, tętniące życiem, miasto wielu kultur.Pozycja napisana ciekawym, bardzo oryginalnym, niespotykanym językiem. Niektóre wątki i sceny są szokujące dla naszej kultury. Jedno jest wspólne: każdy człowiek ma własne wyobrażenie o szczęściu i do niego dąży. Bardzo pożyteczna dewiza to: „Upomnij się o własną przyszłość.” Czy pragniemy tego, czy nie – społeczeństwo jest klasowe. Różnorakie jednostki próbują się wyrwać ze własnego środowiska, a powrót do korzeni niesie ze sobą bardzo różnorakie emocje.W książce pdf Zadie Smith przeplatają się wątki dotyczące: wyborów życiowych, różnorakich systemów wartości, wpływu środowiska na kształtowanie postaw ludzkich, niebezpieczeństw, jakie niesie życie w tej ludzkiej dżungli.Będąc w Londynie widziałam miasto, miałam świadomość, że jest kosmopolityczne, zróżnicowane, natomiast dla przeciętnego turysty niedostrzegalne jest to co znajduje się „na drugim dnie”. Zadie Smith skutecznie do tego czytelnika przybliża.

 • Agata

  Książka ebook wręcz idealna!Wspaniale oddaje realia współczesnego Londynu.Dodatkowo nowatorska forma tekstu(zdania w formie graficznej, każda element napisana praktycznie innym stylem).Jakiś czas temu czytałam "Piekielny Brooklyn" Huberta Selby'ego Jra. Byłam tą książką zachwycona!"Londyn NW" jest dla mnie porównywalny(choć jest powieścią bardziej współczesną).

 • jkubuj

  Cudna książka! Przesyłka błyskawiczna. Serdecznie polecam.

 • aniaslowak

  Jestem olbrzymią wielbicielką twórczości Zadie Smith a jej książki pochałaniam niemal od razu. Kiedy tylko dowiedziałam się, że została wydana jej następna opowieść nie mogłam odmówić sobie jej kupna.Muszę przyznać, że to opowieść bardzo udana.Smith ma niezwykły talent do nakreślania ludzkich sylwetek, czyni to z przenikiwością i dużą wiarygodnością psychologiczną co przy jej lekkim piórze daje rewelacyjne wyniki twórcze.

 • kamciok

  Porywająca historia, a do tego taka realna. Fajnie się czytało i na pewno ta książka ebook na długo zagości w mojej pamięci. Ta idealna autorka zabrała mnie w niekoniecznie piękny świat północnego Londynu, gdzie narkotyki i bójki są na porządku dziennym. Opowiedziane historie przeczytałam z ciekawością, jakiej nie odczuwałam od dłuższego czasu. Naprawdę coraz mniej wydaje się dobrej literatury a "Londyn NW" zaliczam do znakomitości. Super J

 • buster

  Warto zwrócić uwagę na najnowszą opowieść Zadie Smith ze względu na wielość punktów widzenia, uczynienie obok Leah, Keishy, Felixa i Nathana piątym bohaterem Londynu, lecz nieznanego, zamieszkanego przez niższe klasy społeczne i imigrantów, zabudowanego komunalnymi blokowiskami. „Londyn NW” tętni życiem, pełno w nim ludzkich problemów, samotności i poszukiwania swojego „ja”.

 • Kinieczka

  Bardzo interesująca historia przedstawiająca perypetie ludzi mieszkających we współczesnym Londynie. Mnie ta książka ebook bardzo sie podobała ponieważ jest przede wszystkim bardzo prawdziwa i omawia życie najbardziej zblizone do codziennego. Bez ubarwień i wyjątkowych szczęśliwych historii. Jednak nie zalecam komus kto ma napady depresji.

 • pawel_chodorkowski

  Londyn to w ogóle smutne miasto. Byłem raz w Londynie, jak dla mnie jest to miasto w którym naprawdę prosto o depresję. Jest to jednocześnie miasto pełne ludzi i różnorakich kultur. Książka ebook została napisana dobrym językiem, prosto ją sobie przyswoić. Dodatkowo każdy z bohaterów ma ciekawą historię i osobowość. Dla mnie była interesująca i mogę ją z czystym sumieniem polecić do przeczytania.

 • Pati

  Północno - zachodnia element Londynu staje się osobno żyjącą aglomeracją, uczestniczącą bezpośrednio w życiu bohaterów. Czwórka trzydziestolatków: Leah, Keisha, Nathan, Felix wychowała się w miejscu o kodzie NW i już na zawsze pozostanie nim naznaczona.

 • iwona.czapczyk

  Posługując się różnorakimi perspektywami, Smith portretuje niewielką zbiorowość ludzi wywodzących się z północno-zachodniego Londynu i rozrysowuje mapy ich osobnych światów. Historię każdego z czwórki bohaterów napisała w odmiennym stylu, idealnie korespondującym z osobowością każdej postaci. Polecam!

 • ggacek183

  Jeśli podobały Ci się poprzednie powieści tej autorki to tę na pewno również będziesz zachwycony. Sądzę nawet, że jest lepsza niż poprzedniczki, lecz to tylko moje zdanie. W tej powieści bardzo spodobali mi się główni bohaterowie. Są to postacie z krwi i kości przez co łatwiej ta książka ebook trafiła do mnie. Jednym słowem. Warto!

 • Superman

  Opowieść dopiero wówczas jest wartościowa, kiedy dotyka Cię bezpośrednio. Nie sądziłem, że mam coś wspólnego z Londyńczykami, którzy choć w parze, samotnie mierzą się z ogromem londyńskich ulic. A jednak ich poczucie pustki jest mi bliskie, tym bardziej doceniam NW Londyn.

 • Bernard

  NW Londyn to życie w pigułce przeciętnego, rodowitego Londyńczyka. Nieważne, czy jego korzenie sięgają Afrykańskiej sawanny, czy szkoły podstawowe na groźnej dzielnicy. Wszyscy czegoś pragną, wszyscy oszukują innych i siebie, każdy z osobna nie umie stawić czoła prawdzie, nie umie lub nie chce. Ta książka ebook zachwyca.

 • Felek

  Nigdy nie wiesz na co się natkniesz sięgając po książkę Zadie Smith. Jej narracja jest zawsze na światowym poziomie, lecz z tematyką i rozegraniem fabuły bywa różnie. Tak, jak w ,,Białych zębach" nie podobała mi się akcja i postaci, tak Londyn NW absolutnie zaskakuje kolejnymi faktami i punktami widzenia. O niebo lepsza od bestselleru, który dał jej sławę.

 • guccio12

  Ah ten Londyn. Cudowne miasto. Może nie dla każdego, lecz ja uwielbiam klimat Londynu. Byłem kilka razy w tym mieście i opisy w książce pdf idealnie przedstawiają to miejsce. Osoba która jest interesująca Londynu a nigdy tam nie była, śmiało może przeczytać tą lekturę i co nieco dowiedzieć się o tym prześwietnym miejscu. Polecam!

 • Klarysaa

  Idealna opowieść od której nie mogłam się oderwać. Pierwszy raz zdarzyło się, aby książka ebook zrobiła na mnie tak pozytywne wrażenie. Londyn - to tylko jedno z niewielu miast, w których rozgrywają się podobne sceny. Świetne poprowadzeni bohaterowie, a sama akcja rewelacyjna. Ta książka ebook ma to "coś" co powoduje, że warto po nią sięgnąć.

 • Iza

  Najwieższa książka ebook Zadie Smith opowiada o trzydziestolatkach z północno-zachodniej części Londynu (stąd tytuł), których łączy podobny start: dorastanie na osiedlu komunalnym, zwykła szkoła, kłopoty ze znalezieniem tożsamości, patologie. Gorąco polecam.

 • Ulka

  Zadie Smith wypracowała swoją narrację i wykreowała równie charakterystyczny świat powieściowy, wypełniony ludźmi próbującymi dojść do ładu z swoją tożsamością. W jej najwieższej książce pdf z uczuciem niedopasowania zmaga się czwórka przyjaciół z North West w Londynie. Serdecznie polecam!

 • Zola

  „Gdzie indziej w Londynie biura są urządzone na planie otwartym, przeszklone, synergiczne. Lecz nie w North West. Tutaj biuro jest ciasne, wiktoriańskie, zatęchłe”. Zadie Smith w własnej najwieższej książce pdf przedstawia od a do z element stolicy brytyjskiej, w której się wychowała. „Londyn NW” to opowieść panorama, polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!