Czytaj więcej:
Majami. Zły pies okładka

Średnia Ocena:Majami. Zły pies

Rozmowa z najsłynniejszym polskim policyjnym przykrywkowcem.Janek Fabiańczyk, pierwowzór znanego Majamiego z "Pitbulla" Patryka Vegi, to przykrywkowiec, czyli człowiek z najbardziej elitarnej i najbardziej zagadkowej formacji w polskiej policji. Jako agent przykrywkowy wszedł w struktury gangu mokotowskiego i przyczynił się do jego rozbicia. Jako oficer kryminalny w komendzie stołecznej rozpracował brutalnego bandytę, który zasłynął tym, że własne ofiary przypalał żelazkiem…Za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia z wyrokiem wyższym niż zatrzymany przez niego przestępca. Ponieważ w spotkaniach z gangsterami był brutalny i bezkompromisowy. A w więzieniu gliniarz ma gorzej od pedofilów. Jak cienka jest granica pomiędzy dobrym policjantem i złym psem? Kogo nie toleruje się w polskiej policji? Jak wygląda życie gliny po drugiej stronie więziennych murów? Niecenzurowana opowiadanie jednego z najskuteczniejszych policjantów w Polsce.

Szczegóły
Tytuł Majami. Zły pies
Autor: Górski Artur
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Majami. Zły pies pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Majami. Zły pies Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Majami. Zły pies PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Pb

  Liczyłem na interesujące historie zatrzymań, metod operacyjnych, biografii gangsterów. Dostajemy pół książki o życiu w wiezieniu i drugie pół lakoniczne historie bez wchodzenia w szczegóły. Miedzy wierszami wspomina się o materiale na kolejną książkę liczę, że kolejna będzie o dużo lepsza.

 • Ice_Man

  Książkę przeczytałem w ciągu 3 godzin ! Łatwy język, ciekawa tematyka z życia Policjanta. Prezentuje niesprawiedliwość jaka w dalszym ciągu istnieje w Polskim wymiarze sprawiedliwości.

 • Anonim

  Tę książkę czyta się zapartym tchem. Zalecam tym osobom, które lubią takie rozmowy...

 • Anonim

  średnia ta książka ebook lecz na pewno już lepsza niż ostatnie serie Masa O ponieważ to było naprawdę dno spisane przez Górskiego martwiąc się o ilość a nie jakość.

 • Mechaniczna Kulturacja

  Pamiętacie policjanta o nietypowej ksywie Majami, bohatera dwóch części Pitbulla (Nowe porządki, Niebezpieczne kobiety) w reżyserii Patryka Vegi? Dosyć charakterystyczna postać, której na pewno wielu cech nadał wcielający się w nią Piotr Stramowski. Nie jest jednak tajemnicą, że pierwowzorem tej postaci jest prawdziwy policjant – Janek Fabiańczyk aka Majami. Oczywiście mało kto tak naprawdę słyszał o prawdziwym Majamim, szczególnie że na początku Fabiańczyk pracował jako przykrywkowiec rozpracowując gang mokotowski. Potem obserwował pewnego gangstera, który znęcał się ponad własnymi ofiarami. To za jego złapanie został skazany na kilka lat więzienia. Jego wyrok był wyższy od kary dla pochwyconego przestępcy. Chyba jego historia nie zyskałaby rozgłosu, gdyby nie reporter i pisarz Artur Górski, który postanowił wyciągnąć na światło dzienne dzieje człowieka, który dla policji poświęcił wszystko, a potem został przez nią zdradzony. Historia Fabiańczyka ukazana jest w formie wywiadu. Twórca zapytaniami lekko ukierunkowuje historię, lecz to były policjant doskonale ją opowiada. Jest jakby narratorem zdarzeń ze własnej przeszłości. Nie opowiada ich chronologicznie, nierzadko przeskakując z jednych wątków na drugie. Nie ma tu jednak chaosu. Z całości wyłania się pełny obraz człowieka i wydarzeń, które miały miejsce kilka lat temu, a które nie tylko miały wpływ na samego bohatera, lecz pokazały oblicze osób, które zamiast chronić własnych najlepszych ludzi byli w stanie ich poświęcić dla polityki. Oczywiście samowolka i poczynania poza prawem jak najbardziej nie powinny mieć miejsca. Bohater tej historii nie zaprzecza temu. Twierdzi jednak, że czasami postępując zgodnie z procedurami nie można nic zrobić, a przestępcy potrafią normalnie śmiać się w twarz. Każdemu potrafią puścić nerwy. Nie można powiedzieć, że cel uświęca środki, lecz czasami żeby złapać stwora trzeba wyjść z anielskiej skóry. Majami. Zły Pies to historia-wywiad, który trzyma w napięciu jak rasowa sensacja. Na jego kanwie można zrealizować naprawdę mocną powieść, czy film. Jest to historia człowieka, który zaczyna od niczego, pnie się w górę, realizując najtrudniejsze zadania, a potem za to poświęcenie trafia za kratki, gdzie przebywa wśród osób, które tam posyłał. Czyż to nie swoisty paradoks i przykład na to, że poprawność polityczna bardzo nierzadko bierze górę na rozsądkiem?

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!